هشتگ در اینستاگرام اهمیت بسیاری دارد. شاید تنها راهی که برای افزایش فالوور اینستاگرام به ذهنتان می رسد، فالو / آنفالو کردن باشد، اما اینطور نیست!

استفاده صحیح از هشتگ در اینستاگرام می تواند سبب شود که بتوانید بدون فالو / آنفالو ، فالوورهای هدفمند و اکتیو جذب کنید! البته برای اینکار نیاز به یک استراتژی صحیح دارید.

در این مطلب می خواهم استراتژی های صحیح هشتگ گذاری در اینستاگرام را به شما آموزش بدهم. حتما این مطلب را تا انتها بخوانید و به تکنیک ها و راهکارها عمل کنید. قطعا نتیجه بسیار خوبی برایتان خواهد داشت.

البته به جای اینکه وقت خود را بر روی اجرای این تکنیک بگذارید، می توانید با شرکت در دوره ۱ ساعته «آموزش کار با ربات اینستاگرام» نحوه استفاده از ربات های اینستاگرامی را یاد بگیرید و به کمک آنها و به طور اتوماتیک، افزایش فالوور بدهید!

آپدیت اردیبهشت ۹۷ – برای اطلاع از آپدیت بعدی، در خبرنامه عضو شوید. 

هشتگ چیست و چه کاربردی دارد؟

اگر می دانید هشتگ چیست و چه کاربردی دارد، بخش بعدی را بخوانید، اما اگر نمی دانید، برایتان توضیح می دهم ؛

اساسا هر واژه و یا ترکیبی از واژگان که در ابتدای آن علامت # اضافه شود، تبدیل به یک هشتگ می شود. در اینستاگرام شما می توانید از اموجی هم در هشتگ هایتان استفاده کنید اما نمی توانید از @ ، & ، ‘ و یا فاصله استفاده کنید و استفاده از این علامت ها هشتگ شما را می شکنند.

شما به کمک هشتگ می توانید کسب و کار خود و یا به طور اختصاصی تر، عکس ها و پست های خود را توصیف کنید. مثلا اگر پست شما درباره استارتاپ و کارآفرینی است، باید از هشتگ هایی نظیر #استارتاپ ، #کارآفرینی ، #بازاریابی و … استفاده کنید.

درواقع هدف اصلی استفاده از هشتگ در اینستاگرام و یا هر شبکه اجتماعی دیگری، دسته بندی محتواها می باشد. وقتی از هشتگ در اینستاگرام استفاده می کنید، درواقع محتوای خود را در دسته بندی های مربوط به خود قرار می دهید. همچنین این امکان را به کاربران می دهید تا در صورت تمایل، شما را با هشتگ مربوطه سرچ کنند و به شما دسترسی داشته باشند.

نکته مهم : این را همه می دانند که هشتگ باعث می شود کاربران راحت تر به شما دسترسی داشته باشند، اما آیا همه می دانند که به کمک هشتگ، شما نیز می توانید به راحتی به مخاطبانتان برسید؟! ادامه مطلب را بخوانید …

استراتژی صحیح بازاریابی با استفاده از هشتگ در اینستاگرام

روش معمول استفاده از هشتگ در اینستاگرام به این شکل است که شما بهترین هشتگ های مرتبط با پستتان را انتخاب می کنید و در کپشن اینستاگرام خود، آن را درج می کنید. به این ترتیب مخاطبان به پست شما می رسند و شما را فالو می کنند! در واقع در دنیای امروز باید گفت : « به همین خیال باش! »

در دنیای بازاریابی و رقابتی امروز، شما نمی توانید بشینید تا کاربران به شما برسند! در برخی موارد، شما هم باید به آنها نزدیک شوید و کار را برایشان ساده تر کنید! در واقع خیلی از مشتریان بالقوه شما در اینستاگرام به جستجو شما نمی پردازند و این شما هستید که باید به آنها حضور خودتان را یادآوری کنید!

یک مورد مشترک میان اکانت های موفق اینستاگرام این است که آنها بیشتر از حد متوسط لایک و کامنت می گذارند و یا به عبارتی خود را درگیر پست های دیگران می کنند. البته نه به این صورت که به طور رندوم ۱۰۰ عکس را لایک کنند یا کامنت بگذارند! بلکه برای مثال عکس کسانی را لایک می کنند که با توجه به توضیحات موجود در اکانت وی، بتوانیم تشخیص دهیم که این فرد می تواند در آینده مشتری ما بشود!

متوجه کلیت موضوع شدید؟!

اما سوال اینجاست که از کجا تشخیص بدهیم که چه کسانی پتانسیل تبدیل شدن به مشتری های ما را دارا می باشند؟ برای این کار با خود فکر کنید که مشتریان بالقوه شما چه نوع پست هایی ممکن است بگذارند؟ از چه هشتگ هایی ممکن است استفاده کنند؟

بگذارید خودم را مثال بزنم،
قصد من آموزش بازاریابی اینترنتی و دیجیتال مارکتینگ است و طبیعتا مخاطبان من کسانی هستند که به این حوزه علاقه مند هستند، یعنی خود شما !
اما چطوری می توانم به شما دسترسی داشته باشم؟!
اینطور که من با خودم فکر میکنم، افرادی مانند شما، ممکن است ؛

 • در دوره های دیجیتال مارکتینگ حضور پیدا کنند و عکسی با این هشتگ ها به اشتراک بگذارند؛ #دیجیتال_مارکتینگ #دوره_بازاریابی #استاد_فلانی #موفقیت و …
 • در فلان استارتاپ کار می کنند و اخیرا جشن ۳ سالگی شان را جشن گرفته اند و چنین عکسی را به اشتراک می گذارند ؛ #استارتاپ #پیشرفت
 • از فیلترینگ تلگرام و اختلال در سرورها ناراضی هستند و در این کمپین ها شرکت می کنند ؛ #نه_به_فیلترینگ #وزیر_استارتاپا #حمایت_نمیخواهیم

خب، اکنون من توانسته ام تا حدودی متوجه شوم که مخاطبان من، با چه هشتگ هایی پست می گذارند و از چه هشتگ هایی بیشتر استفاده می کنند. تنها کاری که باید انجام بدهم این است که خودم را با آن هشتگ ها درگیر کنم!

روش کار به این شکل است که ؛

 • یک لیست از ۵۰ هشتگ مدنظر خود به ترتیب اولویت تهیه کنید.
 • در بازه های زمانی مختلف، ۵۰ عکس اول هر هشتگ را لایک کنید و در صورت امکان، کامنت بگذارید.
 • این روند را ۲ تا ۳ روز ادامه بدهید و بازدهی هشتگ های مختلف را مقایسه کنید.
 • لیست خود را بروز کنید و ۵۰ هشتگ را به ترتیب بازدهی مرتب کنید.

این روش آنچنان که فکر می کنید سخت نیست! در اوقات بیکاری تان می توانید اینستاگرام خود را باز کنید و هشتگ های مربوطه را به ترتیب لایک بزنید و چند عدد کامنت نیز بگذارید. هر بار که این کار را می کنید، می تواند تا ۱۰ تا ۲۰ فالوور جدید برای شما بیاورد!

البته انجام این کار به صورت دستی اندکی زمان بر است و کسانی که اینستاگرام تنها بخشی از استراتژی های بازاریابی آنها را تشکیل می دهد، شاید این کار را به عهده ربات اینستاگرام بگذارند. اما اگر اینستاگرامر هستید و ۲۵ ساعت روزتان را در اینستاگرام سپری می کنید، می توانید خودتان این کار را انجام دهید!

 • البته توجه کنید که اینستاگرام محدودیتی در این رابطه دارد! برای مثال حداکثر تعداد لایک مجاز در یک ساعت، ۱۲۰ عدد است و اگر از این تعداد بیشتر لایک کنید، پس از مدتی گرفتار جریمه های اینستاگرام می شوید، از جمله بن نامحسوس اینستاگرام ! (در جلسه آخر دوره آموزشی کار با ربات اینستاگرام به طور کامل درباره بن نامحسوس و راهکارهای جلوگیری از آن صحبت کرده ام. توصیه می کنم حتما در این دوره شرکت کنید.)

مزایای روش جذب فالوور به کمک هشتگ در اینستاگرام

به طور کلی چندین روش برای افزایش فالوور اینستاگرام داریم که یکی از آنها فالو / آنفالو کردن و دیگری روش استفاده از هشتگ در اینستاگرام می باشد. این تکنیک نسبت به روش های دیگر، مزایای خاص خود را دارد :

 1. با فالو ریکوست های پی در پی مزاحم کاربران نمی شوید! (که این مورد ریسک بلاک و ریپورت شدن را کاهش می دهد.)
 2. هیچ اجباری برای فالو کردن شما وجود ندارد، بنابراین هرکسی که شما را دنبال کند، با میل و علاقه شخصی خود اینکار را انجام داده است.
 3. مخاطبان کاملا هدفمند هستند و به شما بسیار علاقمند هستند.
 4. این روش کاملا قانونی بوده و برخلاف خط قرمزهای اینستاگرام نیست!

توصیه من به شما این است که حتما از این روش استفاده کنید و نتیجه فوق العاده آن را ببینید!

البته برای افزایش فالوور اینستاگرام، راهکارها و تکنیک های دیگری نیز وجود دارد که به همین مقدار زیبا و تکنیکی هستند(!) و توصیه می کنم اگر می خواهید اینستاگرامر حرفه ای بشوید، بلاگ من را بخوانید!

درضمن خوشحال میشم اگر پیج اینستاگرام من رو هم فالو کنید! >> اینستاگرام من

 

امیدوارم این مقاله براتون مفید بوده باشه! اگر این روش رو انجام دادین و نتیجه گرفتین (که حتما میگیرین!) حتما تو قسمت نظرات بگین تا بقیه دوستان استفاده کنن.
در ضمن اگر روش و تکنیک خاص دیگه ای هم بلدین، از من و بقیه دریغ نکنین!
و مثل همیشه، اگر از این مطلب خوشتون اومد، با دوستاتون به اشتراک بذارین یا داخل سایتتون به من لینک بدین ! منتظر نظراتتون هستم..

6 پاسخ

تعقیب

 1. […] حتما بخوانید : جذب مخاطب با استفاده از هشتگ در اینستاگرام […]

 2. […] از هشتگ و جذب مخاطب شکست می خورد! (توصیه میکنم حتما مطلب «جذب مخاطب با استفاده از هشتگ در اینستاگرام» را […]

 3. […] جذب کنیم. توضیح کامل این تکنیک را می توانید در مقاله «جذب مخاطب با استفاده از هشتگ در اینستاگرام» بخوانید و یاد […]

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *