تکنیک های سئو مختلفی در سراسر دنیا توسط متخصصان به کار گرفته می شود و تاثیرات مختلفی هم دریافت می شود.

اما کدام یک از این تکنیک ها ۱۰۰% جواب می دهد و کدام یک خطرناک هستند و احتمال پنالتی شدن را به همراه دارد؟

در این مقاله قصد دارم به آموزش تکنیک های سئو در سال ۲۰۱۹ بپردازم، تکنیک هایی که احتمال پنالتی شدن را کاهش و احتمال موفقیت را افزایش می دهند.

با من همراه باشید..

آپدیت ۲۰ مهر ۹۸ – برای اطلاع از آپدیت بعدی، در خبرنامه عضو شوید.

توضیحی مختصر درباره تکنیک های سئو ۲۰۱۹

بسیار خوشحالم که اکنون در حال نوشتن این مقاله هستم!

علت این است که این مقاله بار تجربه ای بسیار بیشتری نسبت به سایر مقالات وبمسترخاکستری دارد و نکاتی که می گویم همگی تجربه شده توسط من و سایر همکاران هستند.

همانطور که گفتم، در این مقاله می خواهم به آموزش تکنیک های سئو ۲۰۱۹ بپردازم، تکنیک هایی که خطر کمی برای سایت شما دارند ولی به شدت قدرتمند هستند.

منتهی توجه کنید که شاید برخی از این تکنیک ها را هیچ کجا ندیده باشید! چرا که تمرکز من بر روی تکنیک های ترکیبی سئو می باشد.

منظور از تکنیک های ترکیبی سئو چیست؟

ببینید من همیشه معتقدم که اصل سئو بسیار ساده است اما در حین انجام آن، باید توجه زیادی به جزئیات داشت!

همچنین معتقدم نباید در حین بهینه سازی سایت، دید خود را محدود به چند تکنیک خاص کرد.

به نظر من اگر تکنیک هایی که در میان متخصصان سئو رایج است و نتیجه می دهد را با هم ترکیب کنیم و با دقت بیشتری آنها را انجام دهیم، نتیجه فوق العاده بهتری خواهیم گرفت.

به همین دلیل در این مقاله تمرکز من بر روی چنین تکنیک هایی می باشد.

با من همراه باشید…

تکنیک سئو ۱ : درک نیاز کاربر به کمک صفحه اول گوگل

قطعا یک موضوع برای همه متخصصان سئو واضح و مبرهن است که هرچه می گذرد، نتایج جستجو گوگل کیفیت بیشتری پیدا می کنند.

خب حال که ما این موضوع را می دانیم، چرا مانند سایر موارد که از آنها سواستفاده می کنیم، از این دانسته خود هیچ استفاده ای نمی بریم؟! (مگر متخصص سئویی داریم که گوگل یه چیزی بگه و سواستفاده نکنه :))

استفاده فوق العاده ای که می توان از نتایج صفحه اول گوگل برد، درک نیاز کاربر از جستجوی یک کوئری خاص است.

بگذارید با یک مثال به شما توضیح بدهم ؛

فرض کنید می خواهید برای یک سایت تاسیساتی، صفحه ای با عبارت «لوله مانیسمان رده ۴۰ چدنی» سئو کنید. برای شخص خود من، اولین مشکل این است که دقیقا این لوله مانیسمان فلان فلان چیست؟! آیا در صفحه مربوط به آن باید یک محصول بگذارم یا یک دسته بندی؟ یا حتی یک محتوا؟

صفحه اول گوگل اینجا به کمک شما می آید. کافیست کلمه مدنظر را در آن سرچ کنید و نگاه کنید.

ببینید چه نوع محتوایی اکثریت صفحه اول گوگل را در بر گرفته است، قطعا کاربر همان موارد را می خواهد.

اگر می بینید ۹ نتیجه از ۱۰ نتیجه صفحه اول گوگل همگی صفحات محصول هستند، کاملا مشخص می شود که کاربران از جستجو کردن عبارت «لوله مانیسمان رده ۴۰ چدنی» به دنبال یک محصول برای خریداری هستند، نه یک محتوا !

همچنین در موارد حرفه ای تر، شما می توانند از روی لحنی که نتیجه های صفحه اول گوگل دارد، لحن مناسب صفحه خود را انتخاب کنید.

طبیعتا اگر صفحه ای درباره «جدیدترین ویژگی های Iphone 11pro» دارید، باید با لحن متفاوتی صحبت کنید نسبت به زمانی که می خواهید درباره «شیرآلات فلزی» محتوا تولید کنید. چرا که افرادی که می خواهند این محتواها را بخوانند، شخصیت های کاملا متفاوتی دارند.

اهمیت این تکنیک سئو فوق العاده زیاد است، چرا که قطعا می دانید پرداختن به خواست و نیاز درونی کاربر مساوی است با کسب رتبه های بالاتر در گوگل !

تکنیک سئو ۲ : سواستفاده از قدرت سرچ کنسول

سرچ کنسول گوگل یا گوگل وبمستر تولز سابق، یک ابزار فوق العاده است که به کاربران امکانات و اطلاعات بسیاری می دهد.

اما باز هم متاسفانه من اندک سئوکاری دیده ام که از تمامی امکانات این ابزار، به خوبی استفاده و سواستفاده کند! (حیف نیست؟!)

یکی از استفاده هایی که می توان از سرچ کنسول گوگل کرد، بحث تحقیق کلمات کلیدی است.

درباره تحقیق کلمات کلیدی مفصلا در مقاله مربوطه صحبت کرده ام اما در اینجا صرفا چند مثال از تکنیک هایی که می توان به کمک آنها از سرچ کنسول، کلمه مفید استخراج کرد می زنم.

به عکس زیر نگاه کنید :

همانطور که می بینید، در این تصویر کوئری های انجمن وبمسترخاکستری به ترتیب Impression مرتب شده اند.

همانطور که می بینید عبارت «چرا استوری اینستاگرام نمیاد؟» و مشتقات آن، چندین بار در این لیست تکرار شده است و در هیچ کدام کلیک مناسبی دریافت نشده است!

کاری که من می کنم این است که همین عبارت و مشابه های آن را در گوگل جستجو می کنم. نتیجه را در عکس زیر مشاهده می کنید :

همانطور که می بینید، صفحه «چرا هایلایت استوری ندارم؟» با عبارت «چرا استوری اینستاگرام بالا نمیاد» در صفحه ۲ گوگل ظاهر می شود و این اتفاق چند نکته را به من گوشزد می کند :

  1. گوگل هیچ صفحه مناسب دیگری برای عبارت «چرا استوری اینستاگرام بالا نمیاد» پیدا نکرده است، پس می توانم برای آن یک صفحه ایجاد کرده و پس از تولید محتوا، با آن رتبه بگیرم.
  2. صفحه «چرا هایلایت استوری ندارم؟» یک صفحه قدرتمند و مشابه عبارت انتخابی من می باشد. در نتیجه می توانم از آن لینک داخلی بگیرم تا قدرت صفحه تازه ساخته شده خود را افزایش بدهم.
  3. عبارت «چرا استوری اینستاگرام بالا نمیاد» برای سایت من فوق العاده پر پتانسیل است، چرا که صفحه «چرا هایلایت استوری ندارم؟» از سایت من، بدون اینکه حتی یک بار عبارت مدنظر در آن تکرار شود، در رتبه ۱۱ نشسته است!

متوجه کلیت این فرآیند شدید؟!

این تنها یک نمونه از کاری بود که من هر روزه با سرچ کنسول وبسایت خودم انجام می دهم و کلمات و عبارات پر پتانسیلی برای آن استخراج می کنم.

روش دیگری به ذهن شما می رسد؟ کامنت کنید…

تکنیک سئو ۳ : رفع کامل مشکلات سئو داخلی

سئو داخلی و مشکلات آن، چیزی است که همه سئوکاران از اهمیت آن دم می زنند اما کمتر سایتی را می بینید که ۱۰۰ بدون مشکل باشد، حتی وبمسترخاکستری !

بله درست است، حتی خود من ۱۰۰% مشکلات سئو داخلی سایتم را برطرف نکرده ام و این یک فرصت پیش روی شما می گذارد.

فرصت یعنی اینکه وقتی سایت های آموزش تکنیک های سئو هم مشکلات خود را ۱۰۰% برطرف نکرده اند، طبیعی است که وبسایت های دیگر در حوزه های مختلف هم این کار را نکرده اند. بنابراین کافیست به برطرف کردن مشکلات سئو آن پیج خود بپردازید و شاهد رشد بیش از حد وبسایتتان باشید!

من بارها در پروژه های مختلف و از همکاران مختلف شنیده ام که فقط طراحی درست سایت و برطرف کردن مشکلات سئو داخلی به آنها کمک کرده است تا در کمتر از چندماه به نتایج فوق العاده ای برسند.

درضمن این را هم بدانید که پیدا کردن مشکلات سئو داخلی کار دشواری نیست.

ابزارهای مختلفی مثل سرچ کنسول گوگل، وورنک، سئوسایت چکاپ، وبسایت اودیتور و … برای این کار وجود دارند.

*حرفه ای ها بخوانند : تکنیک سئو دیگری که برخی از حرفه ای ها انجام می دهند، این است که تمامی مشکلات سئو داخلی خود را برطرف می کنند، اما نه به یکباره! برطرف کردن و بهبود سایت در طول زمان و به طور مداوم، این سیگنال را به گوگل می دهد که یک تیم قوی پشتوانه این وبسایت هستند و این وبسایت که به طور مداوم در حال بهبود است، احتمالا کیفیت خوبی دارد.

خب دوستان، سی و چهارمین مقاله از چالش #صدروز_نویسندگی به اتمام رسید. حتما تو توییتر نظرتون رو درباره این چالش به من منتقل کنین.
درضمن کامنت و اشتراک گذاری این مقاله در شبکه های اجتماعی (توییتر+لینکدین) فراموش نشه! ممنون 🙂

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *