لینک سازی در وبلاگ ها یکی از روش های نسبتا ساده لینک بیلدینگ است.

این روش از لینک سازی اگر چه تقریبا کلاه سیاه محسوب می شود اما به کمک یک سری تکنیک ها می توانید این روش را بصورت کلاه خاکستری اجرا کنید و در نتیجه گوگل کمتر به شما شک می کند.

در این مقاله می خواهم به شما تمامی تکنیک ها و نکاتی که درباره لینک سازی در وبلاگ های فارسی و یا خارجی لازم است بدانید را بصورت جامع و کامل بگویم. پس با من همراه باشید.

(درضمن اگر می خواهید درباره لینک سازی بیشتر بدانید، رفرنس جامع آموزش لینک سازی را حتما بخوانید.)

آپدیت مرداد ۹۷ – برای اطلاع از آپدیت بعدی، در خبرنامه عضو شوید. 

اصول لینک سازی در وبلاگ ها

لینک سازی در وبلاگ ها یکی از تکنیک های نسبتا کلاه سیاه لینک بیلدینگ است.

چرا؟

چون اساسا لینک سازی کلاه سیاه است! در واقع طبق خواسته گوگل ما به هیچ عنوان نباید لینک «بسازیم»، بلکه باید لینک «بدست بیاوریم» !

اما طبیعی است که بدست آوردن لینک فرآیندی سخت و زمان بر است و بنابراین در بسیاری از اوقات ناچار می شویم از یک سری تکنیک های متخلفانه استفاده کنیم. یکی از این تکنیک ها بلاگ لینک بیلدینگ است.

بنابراین همانطور که گفتیم، بلاگ لینک بیلدینگ یا لینک سازی در وبلاگ ها یک تکنیک نسبتا کلاه سیاه بوده و اگر یک سری نکات را درباره آن رعایت کنید، بعید است توسط گوگل به عنوان متخلف شناسایی شده و پنالتی شوید!

این تکنیک اصولی دارد که باید به آنها توجه کرد تا هم تاثیرپذیری آن را افزایش بدهیم و هم ریسک پنالتی را به حداقل برسانیم.

اصول کلی لینک سازی در وبلاگ ها بدین شکل است که شما در سیستم های مختلف وبلاگدهی عضو می شوید، برای خود یک وبلاگ می سازید و از آن لینک می گیرید.

تا مدت ها پیش، وبلاگ ها چون اساسا در قالب یک ساب دامین (زیردامنه) از سایت اصلی هستند، دامین آتوریتی سایت اصلی را داشتند که عدد فوق العاده بالایی بود. اما اکنون در اغلب سیستم های وبلاگ دهی دامین آتوریتی هر وبلاگ از ۱ محاسبه می شود و این باعث شده است ارزش این روش لینک سازی بسیار کمتر از قبل بشود.

به عنوان مثال عکس زیر دامین آتوریتی بلاگفا را نشان می دهد :

لینک سازی در وبلاگ | سیستم های وبلاگ دهی | وبلاگ های فارسی | وبلاگ های خارجی

ارزش دامنه یا دامین آتوریتی سایت اصلی بلاگفا

اما حالا به دامین آتوریتی یکی از وبلاگ های من نگاهی بیاندازید :

لینک سازی در وبلاگ | سیستم های وبلاگ دهی | وبلاگ های فارسی | وبلاگ های خارجی

ارزش دامنه یا دامین آتوریتی یک وبلاگ از سیستم بلاگفا که مدت ها بر روی آن کار شده است. می بینید که دامین آتوریتی آن در مقایسه با سایت اصلی بلاگفا، ۶۰ واحد کمتر است!!

بنابراین در این حالت تنها راه این است که خودتان دامین آتوریتی و پیج آتوریتی بلاگتان را افزایش دهید و سپس از آن لینک بگیرید. (توصیه من به شما روش لینک سازی چندگرهی است که بزودی مقاله ای در رابطه با آن خواهم نوشت!)

بنابراین تا به اینجا با اصول و کلیات بلاگ لینک بیلدینگ آشنا شدید اما توجه کنید که لینک گرفتن به این روش می تواند بسیار خطرناک باشد!

در ادامه با من همراه باشید تا به کمک نکاتی که به شما می گویم، از کلاه سیاه به کلاه خاکستری شیفت کنید!!

نکات بلاگ لینک بیلدینگ

تمامی مواردی که تا به اینجا گفته شد کلیات و اصول لینک سازی در وبلاگ ها بود اما نکاتی وجود دارد که حتما باید به آنها توجه کنید؛

 • برای افزایش پیج آتوریتی و دامین آتوریتی وبلاگ خود ۲ راه خوب پیش روی شماست :
 1. از روش لینک سازی چند گرهی استفاده کنید. درباره این روش در آینده نزدیک مقاله ای خواهم نوشت اما اگر بطور خلاصه بخواهم بگویم، در این روش برای وبلاگتان یک بک لینک در یک سایت معتبر (مانند مایکروسافت!) می سازید و سپس برای آن صفحه ای که بک لینک در آن قرار دارد، ۱۰۰۰ بک لینک از وبسایت هایی مانند انجام میدم خریداری می کنید!!
 2. مقالات انگلیسی حوزه خود را پیدا کنید و آن ها را به Google Translate بدهید و ترجمه فارسی آن را مستقیما در وبلاگ خودتان کپی کنید. به این ترتیب محتوای یونیک برای وبلاگ خود ایجاد کرده اید!
 3. روش کلاه سفید افزایش پیج آتوریتی و دامین آتوریتی این است که محتوای کاملا یونیک برای وبلاگ بنویسید! (که البته بسیار زمان بر و سخت است و در وبمستر خاکستری چنین روش هایی توصیه نمی شود!!)
 • هدف از لینک سازی در وبلاگ ها این است که به سایت خود لینک بدهیم، اما توجه کنید که فقط به خودتان لینک ندهید!! یعنی ؛
 1. اولا سعی کنید لینک سایت شما در همه مقالات وبلاگ نباشد. یعنی یکی در میان از مقالات وبلاگ لینک بگیرید.
 2. ثانیا در هر مطلبی که منتشر می کنید به طور متوسط ۵ لینک به ازای ۵٠٠ کلمه قرار بدهید. ٢ لینک به سایت خودتان، ١ لینک به وبلاگ دیگر (وبلاگ دیگر نیز می تواند متعلق به شما باشد!)، ١ لینک به وبلاگ خودتان، ١ لینک به منبع مطلب (ترجیحا سایت خارجی با دامین آتوریتی بالا).
 • قرار دادن لینک های بیش از حد در محتوا، ارزش لینک ها را کم می کند. بنابراین باید تعداد متوسط لینک قرار بدهید و کل کلمه های متن را به سایتتان لینک ندهید!
 • سعی کنید متوسط انکرتکست هایی که با آنها به سایت خود لینک می دهید، بدین شکل باشد : ۱ لینک با انکرتکست کلمه کلیدی + ۱ لینک با انکرتکست بدون کلمه کلیدی (در اطراف لینک از هم خانواده های کلمه کلیدی و یا LSI ها استفاده کنید.)
 • اکثر لینک های وبلاگ ها به صورت فالو می باشند، بنابراین سعی کنید حتما به سایت هایی لینک بدهید که دامین آتوریتی خیلی بالاتری از سایت شما داشته باشند.

در ادامه این نکات، حتما توصیه می کنم مطلب «لینک سازی شبکه ای : تکنیک PBN» را مطالعه کنید و آن را در لینک سازی وبلاگ خود به کار ببرید.

انواع مختلف سرویس های وبلاگ دهی

سرویس های وبلاگ دهی فوق العاده زیادی وجود دارد (تقریبا بیش از ۱۰۰۰ تا!!) که می توانید از آنها برای لینک بیلدینگ و یا لینک سازی در وبلاگ ها استفاده کنید، اما تنها چند نوع سرویس وبلاگ دهی داریم که باید آن ها را بررسی کنیم و به ترتیب اولویت از آنها استفاده کنیم ؛

۱) سرویس های وبلاگ دهی عادی و کلاسیک (فارسی / خارجی)

سرویس های وبلاگ دهی عادی و کلاسیک همان سرویس هایی هستند که مردم اغلب وبلاگ را با آنها می شناسند، مانند بلاگفا

لینک سازی در وبلاگ | بلاگ لینک بیلدینگ | وبلاگ فارسی | وبلاگ خارجی

سرویس های وبلاگ دهی کلاسیک مانند بلاگفا، میهن بلاگفا، وردپرس، بلاگر و …

در استفاده از این سرویس ها به ۲ نکته باید توجه کرد :

 • خودتان باید از صفر دامین آتوریتی و پیج آتوریتی آنها را افزایش دهید.
 • میان سرویس های فارسی و یا خارجی یک انتخاب کنید!

در رابطه با انتخاب میان سرویس های فارسی یا خارجی یک مورد را به شما بگویم.

موضوع مهم این است که سرویس های خارجی همگی فیلتر هستند. درست است که فیلتربودن ارتباطی به ارزش بک لینک ها ندارد اما نمی توانید از این لینک ها انتظار افزایش ترافیک وب سایت خود را داشته باشید! انتظاری که می توانید از وبلاگ های فارسی داشته باشید. (درباره افزایش ترافیک وب سایت مقاله مربوطه را حتما بخوانید!)

توصیه من به شما این است که فعالیت خود را روی وبلاگ های فارسی متمرکز کنید و پس از انتشار هر ۵ مقاله، آنها را در کنار هم کپی کنید و به عنوان یک مقاله واحد در سرویس های خارجی منتشر کنید.

* حرفه ای ها بخوانند!
اگر می خواهید جدی تر روی سرویس های خارجی کار کنید، می توانید مطالب وبسایت خودتان و یا سایر وبسایت های فارسی را به Google Translate بدهید و ترجمه انگلیسی آن را در سرویس های وبلاگ دهی خارجی منتشر کنید و لینک به زبان انگلیسی نیز دریافت کنید!

۲) سرویس های وبلاگ دهی جمعی

سرویس های وبلاگ دهی جمعی و یا سرویس هایی که در اصل همانند یک شبکه اجتماعی هستند و همه تلاش آنها در جهت جذب بازدیدکننده برای وبلاگ شماست، می توانند انتخاب بسیار خوبی برای لینک بیلدینگ باشند!

نمونه معروف ایرانی این سرویس ها ویرگول، مداد و پرشین بلاگ و همچنین نمونه معروف خارجی آن مدیوم (Medium) است.

لینک سازی در وبلاگ | بلاگ لینک بیلدینگ | وبلاگ فارسی | وبلاگ خارجی

سرویس های وبلاگ دهی جمعی مانند ویرگول، مداد، پرشین بلاگ و نمونه خارجی آن، مدیوم

استفاده از این گونه سرویس ها چند نکته مثبت دارد ؛

 • آدرس وبلاگ شما در این گونه سرویس ها برخلاف سرویس های کلاسیک، بصورت ساب فولدر بوده و بنابراین دامین آتوریتی وبلاگ شما از همان ابتدا زیاد است!
 • این گونه سرویس ها تلاش می کنند تا برای وبلاگ شما بازدیدکننده جذب کنند و می توانید علاوه بر لینک سازی در وبلاگ برای وبسایت خود ترافیک و بازدید جذب کنید!

بنابراین توصیه من به شما استفاده از این گونه سرویس ها می باشد.

در این رابطه نیز می توانید از سرویس های ایرانی استفاده کنید تا بازدید نسبتا خوبی هم دریافت کنید. البته سرویس های خارجی را هم فقط به دلیل ارزش بک لینک و دامین آتوریتی بالا باید در نظر بگیرید.

* حرفه ای ها بخوانند!
وبسایت مدیوم (Medium) نمونه انگلیسی و درجه ۱ این گونه از سرویس ها می باشد. توصیه من این است که به همان روشی که قبلا به آن اشاره شد، در این وبسایت نیز فعالیت کنید.

۳) سرویس های میکروبلاگینگ

سرویس های میکروبلاگینگ تا حدودی مانند دسته دوم هستند. یعنی در قالب یک شبکه اجتماعی به شما اجازه وبلاگ نویسی با محدودیت طول محتوا می دهند.

نمونه این دسته از سرویس ها تامبلر است.

این سرویس ها نیز همانند دسته دوم مزیت های خوبی دارند و توصیه می کنم بعد از سرویس های وبلاگ دهی جمعی از این سرویس ها استفاده کنید.

لینک سازی در وبلاگ | بلاگ لینک بیلدینگ | وبلاگ فارسی | وبلاگ خارجی

سرویس های میکروبلاگینگ مانند تامبلر

جمع بندی ۱ دقیقه ای

 • لینک بیلدینگ یکی از مهمترین اصول سئو خارجی می باشد.
 • از تکنیک های کلاه خاکستری لینک سازی، لینک سازی در وبلاگ ها می باشد.
 • در این روش شما باید وبلاگ خود را بسازید و سپس از آن برای وبسایت خود بک لینک درون محتوا بگیرید.
 • تعداد وبسایت های وبلاگدهی بسیار زیاد است اما چندین نوع کلی از آنها وجود دارد.
 • توصیه من این است که به ترتیب فایده از سرویس های وبلاگ دهی جمعی، میکروبلاگینک و در انتها از سیستم های وبلاگ دهی کلاسیک استفاده کنید.
 • برای اینکه به راحتی توسط گوگل تشخیص داده نشوید و این تکنیک را بصورت کلاه خاکستری اجرا کنید، حتما لازم است نکات مربوطه را بصورت کامل بخوانید.

 

خب دوستان، نوبت شماست!

اگر نکته و یا تکنیک دیگه ای در رابطه با بلاگ لینک بیلدینگ به ذهنتون میرسه حتما کامنت کنین، اگر نه، بگین کدوم تکنیک به نظرتون بهتر بود؟

درضمن با اشتراک گذاری این مقاله در شبکه های اجتماعی زیر، من رو خوشحال کنین :-))

 

48 پاسخ
 1. مهدی
  مهدی گفته:

  با عرض سلام. سایت خوب با مطالب عالی دارین.

  میتونید با معرفی سایت ما دوستان عزیزی که دوست دارن تو وبلاگ لینک سازی کنن رو کمک کنید.
  https://www.rozsite.ir
  https://www.rozsite.com

  ما برای وبلاگ های که در سیستم مون ساخته میشن بکلینک و ریپورتاژ در چندین وبلاگ و وب سایت اتوریتی دار بدون اسپم اسکور ثبت میکنیم.

  پاسخ
 2. محمد جراحی
  محمد جراحی گفته:

  سلام و خسته نباشید
  استاد یسوال دارم چجوری میشه لینک سایتمونو توی این وبلاگ ها گذاشت؟؟؟؟؟؟؟وارد بشین میبینین که لینک ها رو شبیه فهرست گذاشتن چجوری منم میتونم لینکمو بزارم؟؟؟؟

  پاسخ
  • نیما حسن زاده
   نیما حسن زاده گفته:

   سلام وقتتون بخیر.
   چنین صفحاتی که پر از لینک هستن بنظر من ارزش چندانی نداره که بخواین ازشون لینک بگیرین! در بعضی موارد اسپم اسکور بالایی هم دارن..
   توصیه میکنم بیخیال اینطور وبسایتها و صفحات بشید.
   چون تعداد بک لینک ها خیلی مهم نیست، کیفیت خ خ مهمتره!

   پاسخ
    • نیما حسن زاده
     نیما حسن زاده گفته:

     یک محتوای فوق العاده کامل دارم آماده میکنم تحت عنوان «رفرنس جامع آموزش لینک بیلدینگ» . توی این رفرنس آموزشی ۰ تا ۸۰ ساخت بک لینک های با کیفیت رو بصورت رایگان آموزش دادم. (۸۰ تا ۱۰۰ رو باید با تمرین یاد بگیرید!) داخل این رفرنس روش های فوق العاده خوب برای ساخت بک لینک با کیفیت رو بهتون آموزش دادیم.
     اگر مایل هستین توی خبرنامه ما عضو بشین، به امید خدا تا هفته دیگه این رفرنس آماده میشه و بهتون اطلاع داده میشه.

     پاسخ
 3. داود شاکری
  داود شاکری گفته:

  سلام. یک سوال داشتم. فرض کنید قراره ما در ۵ سیستم وبلاگدهی ایرانی و یا خارجی، وبلاگ درست کنیم. مطالبی که در هر کدوم از اینا منتشر میشه باید متفاوت باشه؟
  همین طور که خودتون گفتید باید مطالب ارزشمندی در این وبلاگ ها وجود داشته باشه. یعنی ما می تونیم یه مطلب نسبتا خوب بنویسیم و عینا همون رو در همه این ۵ سیستم وبلاگی کپی کنیم یا باید اینجا هم سعی کنیم مطالب برای هر وبلاگ کمی متفاوت تر بشه؟

  پاسخ
  • نیما حسن زاده
   نیما حسن زاده گفته:

   سلام.
   حقیقتش اینه که این مقاله لینک سازی در وبلاگ مربوط به یکی دوماه پیش هست و الان اگه بخوام تکمیل ترش بکنم باید چند نکته رو بهتون بگم :
   اول اینکه اگر فرصت و امکانش براتون وجود داره، برای هر بلاگ یک مقاله جداگانه بنویسین و لینک بدین! چقدر هم خوب! اما در اکثر مواقع این فرآیند بسیار زمان بر میشه.
   دوم اینکه لینک سازی در وبلاگ ها از یک سری لحاظ شبیه لینک سازی به وسیله رپورتاژ آگهی هست. یعنی شما در یک وبسایت دیگه یک متن از خودتون منتشر می کنین و بعد لینک می گیرین. توی رپورتاژ کاری که میشه اینه که معمولا برای کلمه ای که میخوان باهاش رتبه خوبی کسب کنن، یک مقاله می نویسن و اون رو به چند خبرگذاری مختلف میدن و میبینین یکجا در ۱۰ ۲۰ سایت مختلف همین یک مطلب ثبت شده! یک مطلب دقیقا یکسان و کپی! پس یعنی مشکلی نداره!
   اگر این روش قرار باشه تاثیر منفی بزاره، روی وبسایتی که داخلش رپورتاژ خبری دادیم یا در مورد سوال شما، روی بلاگفا، میهن بلاگ و .. تاثیر منفی میذاره به علت وجود پست تکراری، نه روی وبسایت شما.
   بنابراین خیلی از افراد فقط مقالات سایت رو کپی پیست می کنن داخل بلاگ و تمام.
   اما توصیه ای که من میکنم و شاید یکم دشوارتر باشه اینه که برای هر مقاله وبسایت (که توصیه من هست ۱۰۰۰ و ۲۰۰۰ کلمه به بالا باشه) یک مطلب ۵۰۰ کلمه ای بنویسین و اون رو در تمامی سیستم های وبلاگ دهی منتشر کنین، البته به مرور زمان. یعنی مثلا در هر روز در ۲ وبلاگ.
   امیدوارم پاسخی که دادم مفید بوده باشه.
   در ضمن این مقاله هم به زودی آپدیت میشه! (تو خبرنامه ما عضو بشین تا از آپدیت مقالات با خبر بشین)

   پاسخ
 4. داود شاکری
  داود شاکری گفته:

  ممنون. دو تا سوال داشتم ازتون.
  ۱٫ چنین سیستم لینک سازی رو برای چه تعداد وبلاگ بهتره انجام بدیم؟ حد و مرزی وجود داره؟ یا هر چه تعداد سیستم های وبلاگ بیشتری استفاده کنیم بهتر است؟
  ۲٫ در مورد سیستم های وبلاگدهی خارجی من یه چیزی به ذهنم رسید. به نظرتون بهتر نیست به جای اینکه مطالب فارسی رو داخلش منتشر کنیم، همون مطلب رو به وسیله گوگل ترنسلیت ترجمه کنیم و کمی ویرایشش کنیم و بعد داخل هر یک از این وبلاگ ها انتشار بدیم؟

  پاسخ
  • نیما حسن زاده
   نیما حسن زاده گفته:

   بله طبیعتا هرچقدر تعداد سیستم های وبلاگی بیشتری رو پوشش بدین بهتره چون روت دامین بیشتری نصیبتون میشه، البته زیاده روی تو مدت زمان کوتاه باعث میشه پنالتی بشین، پس مراقب باشین!
   ایده ای هم که دادین راجب بلاگ های خارجی خوبه، خیلی ها همین الان دارن این روش رو انجام میدن.

   پاسخ
 5. داود شاکری
  داود شاکری گفته:

  ۱٫ نظرتون در مورد لینک سازی در سایت بالاترین چی هست؟ سایت بالاترین خیلی شبیه ریدت هست و وقتی لینک رو به اشتراک میذارید، اگر مطلب با کیفیتی باشه خیلی خوب کلیک می خوره و خیلی سریع هم می تونه توی صفحات گوگل ظاهر بشه.
  ۲٫ شبکه اجتماعی پینترست چطور؟ از اون هم میشه بک لینک گرفت البته.

  پاسخ
  • نیما حسن زاده
   نیما حسن زاده گفته:

   یک میکرو دوره آموزشی دارم آماده می کنم درباره سایت های مناسب برای لینک سازی، که اتفاقا به سایت بالاترین هم اشاره کردم! بله قطعا بالاترین خیلی مفیده و حتی به بازدید هم کمک میکنه. حتما ازش استفاده کنید.
   پینترست هم که بله قطعا مفیده، به هر حال یک شبکه اجتماعی هستش و لینک هم میشه گرفت.

   پاسخ
 6. داود شاکری
  داود شاکری گفته:

  یک مساله برای لینک سازی در وبلاگ ها.
  با توجه به اینکه گفتید این روش کلاه خاکستری است، برای جلوگیری از پنالتی شدن احتمالا انتخاب اسم وبلاگ هم اهمیت دارد. مثلا اسم سایت شما graywebmaster است و اگر بخواهید برای سایت های فارسی و انگلیسی لینک سازی کنید، از این عبارت استفاده نخواهید کرد؟ به نظر شما گوگل می تواند از طریق اسم های مشابه یکسان به این لینک سازی مشکوک شود؟ چنین حساسیت هایی برای انتخاب اسم وبلاگ ها نیاز است؟
  اگر مساله بالا را تایید می کنید، آیا باید برای هر وبلاگ اسم متمایز انتخاب کنیم؟

  پاسخ
  • نیما حسن زاده
   نیما حسن زاده گفته:

   اگر منظور شما رو درست متوجه شده باشم، شما می فرمایید که وقتی می خوایم یک بلاگ ثبت کنیم با آدرس example.blogfa.com ، کلمه example مشابه وبسایت ما باشه یا نه؟ من شخصا سعی می کنم از کلمات مختلفی استفاده کنم. اما هر کلمه مختلفی هم که استفاده می کنم سعی می کنم مرتبط با این حوزه باشه.
   مثلا من خودم در میهن بلاگ آدرس nmarketing.mihanblog رو استفاده کردم که کلمه marketing داخلش هست، یا مثلا داخل تامبلر من از marketingo استفاده کردم.
   چرا اینکار رو میکنم؟ چون وجود کلمه کلیدی در url یک پارامتری هستش که شاید تاثیر خیلی زیادی نداشته باشه ولی به هرحال تاثیر خودش رو داره و من سعی میکنم این مورد رو حتی از سایت هایی که میخوام ازشون بک لینک بگیرم رعایت کنم.
   بنابراین من ترجیح میدم از اسم وبسایت خودم استفاده نکنم چون خیلی راحت بنظرم تشخیص داده میشه و کار از محکم کاری عیب نمیکنه!

   پاسخ
 7. صمد
  صمد گفته:

  من ۴۰۰۰ تا وبلاگ دارم که در ۲۰ سرویس بلاگدهی قرار دارد دوستانی که مایل باشند میتونم با هزینه اندک رپورتاز یا پستهای سایتشان را در این بلاگها منتشر کنم و به انها لینک دهم با ایمیل زیر تماس بگیرید
  هر ۱۰۰۰ تا ۳۰ تومان
  studentedu4@gmail.com

  پاسخ
  • نیما حسن زاده
   نیما حسن زاده گفته:

   کامنت شما رو گذاشتم بمونه تا دوستان اگر مایل بودند استفاده کنند.
   البته حتما این نکته رو درنظر بگیرین که حتی اگر کیفیت هر ۴۰۰۰ وبلاگ خوب باشه، باز هم این تعداد بک لینک گرفتن میتونه خطرناک باشه! مراقب باشید!

   پاسخ
 8. تشریفات مجالس ژانپیر
  تشریفات مجالس ژانپیر گفته:

  امروز داشتم راجع به مسئله ی لینک بیلدینگ سرج می کردم و مطلبی به کاملی و روونی مطلب شما نبود. واقعاً که کیف کردم. ممنون
  عضو خبرنامه هم میشم که از مطالب مفیدتون استفاده کنم

  پاسخ
 9. مجید
  مجید گفته:

  یه سوال من برای لینک دهی از وبلاگ، خود مقالم رو که روی سایت منتشر شده رو اگه رو وبلاگ بزارم مشکل پیش میاد؟ و از اوجا هم یه لینک بخودم بدم

  پاسخ
  • نیما حسن زاده
   نیما حسن زاده گفته:

   سلام خدمت شما؛
   خیر مشکلی پیش نمیاد. ولی اگه این کار چندین و چندبار از یک وبلاگ صورت بگیره، خیلی واضح هستش که کار خودتونه و احتمال جریمه شدن رو داره!

   پاسخ
 10. ابراهیم
  ابراهیم گفته:

  مطلب جالبی بود در این مورد استاد اطلاعات بیشتری بدید سایت ما هم مشکل کمبود بک لینک با کیفیت رو داره.

  پاسخ
 11. امیر حسنی
  امیر حسنی گفته:

  ممنون عالی بود.
  اگه ممکن لیستی از سرویس ها وب لاگ دهی خارجی و ایرانی که خودتون هم استفاده می‌کنید منتشر کنید.
  موفق باشید.

  پاسخ
 12. علیرضا
  علیرضا گفته:

  سلام
  ممنون از مطلب مفیدتون اما من یک سوال داشتم
  به نظر شما برای فعالیت در وبلاگها، یا مثلا جایی مثل ویرگول بهتره که از نام برند خودمون استفاده بشه و در حقیقت اون مکان معرف سایت اصلی باشه یا توصیه میکنید مطالب رو به عنوان شخص ثالث درج کنیم و فقط گاهی با سایت خودمون لینک بدیم
  انگار نویسنده هیچ ارتباطی با سایت اصلی نداره؟
  متشکرم

  پاسخ
  • نیما حسن زاده
   نیما حسن زاده گفته:

   سلام دوست عزیز؛
   بنظر من بد نیست که در سیستم های وبلاگی مثل ویرگول یا حتی سیستم های خبری مثل اخباررسمی، یک پروفایل سازمانی داشته باشیم که یک سری مطالب رو اونجا هم درج کنیم.
   اما اگر قصد لینک سازی داخل وبلاگ بصورت بلندمدت و حرفه ای دارین، بهتر هستش که ردی از خودتون به جا نذارین..

   پاسخ
 13. احسان
  احسان گفته:

  در مورد نام وبلاگ ، آیا استفاده از نام دومین سایت اصلی میتونه باعث شک گوگل بشه ؟
  مثلا سایت domain.com وبلاگش بشه domain.blogfa.com

  پاسخ
  • نیما حسن زاده
   نیما حسن زاده گفته:

   سلام دوست عزیز؛
   من فکر می کنم بشه! چون عقلانی نیست که گوگل با این همه الگوریتم های پیشرفته و به روز، نتونه تشخیص بده لینک هایی که از وبلاگ domain.blogfa.com به سایت domain.com داده میشه، کلاه سیاهه!
   برای همین بهتره که اسم ساب دامین وبلاگ با اسم سایت یکی نباشه.

   پاسخ
  • نیما حسن زاده
   نیما حسن زاده گفته:

   سلام دوست عزیز؛ خوشحالم که این مقاله براتون مفید بوده.
   نظرم درباره خرید بک لینک مثبت ه! چرا منفی باشه؟!
   سایت موفقی هست که بک لینک نخریده باشه؟ رپورتاژ نرفته باشه؟ مقاله تبلیغاتی نداده باشه؟! همش نمونه خرید بک لینک هستش دیگه!
   ببینید درسته که همه سئوکار ها میگن بک لینک خریدن خطرناکه، درست، اما امکان نداره شما یک پروژه سئو تو یک حوزه پر رقابت بگیری و بدون خرید بک لینک کارتو پیش ببری!
   بک لینک خریدن خطرناکه اما نه برای کسی که فوت و فنشو بلده!

   پاسخ
 14. کارول
  کارول گفته:

  سلام. ممنون از مطلبتون. سوالی که دارم! وقتی وبلاگی می سازیم که می خواهیم مطالب مربوط به سایتمون را آنجا قرار دهیم و لینک دهیم به سایتمون آیا باید اطلاعاتی از سایتمان یا حوزه کاریمون باشه؟ برای مثال در قسمت عنوان وبلاگ باید توضیحی که می نویسیم مربوط به حوزه کاریمون باشه(همان چیزی که در سایت اصلی نوشتیم) یا اصلا لازم نیست نوشته شود؟

  پاسخ
  • نیما حسن زاده
   نیما حسن زاده گفته:

   سلام دوست عزیز؛
   نه دیگه! شما جوری باید یک وبلاگ یا یک سایت بسازین و داخلش به خودتون لینک بدین که انگار نه انگار شما در ساخت و تولید محتوای اون وبلاگ نقشی داشتین! اینطوری که خیلی واضحه شما دارین کار کلاه سیاه انجام میدین!
   نهایتا شما یک وبلاگ داشته باشین که اخبار کسب و کارتون رو منتشر کنین داخلش و خیلی کم لینک بدین، اما باقی وبلاگ هایی که میخواین درست کنین، همش با اسم های مختلف اما در یک حوزه موضوعی باشه.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *