رفتن به صفحه اول نتایج گوگل رویای هر کسب و کار اینترنتی است!

قطعا در اکثر کسب و کارهای اینترنتی اگر بتوانید وبسایت خود را در کلمات کلیدی مختلف به صفحه اول نتایج گوگل بفرستید، نتایج مثبت و شگفت انگیز آن را خواهید دید.

من در این مقاله سعی کرده ام ۱۱+۲ راهکار کلی که برای رفتن به صفحه اول نتایج گوگل باید در هر وبسایتی رعایت شود را بیان کنم.

پس حتما این مقاله را تا انتها بخوانید !!

آپدیت آذر ۹۷ – برای اطلاع از آپدیت بعدی، در خبرنامه عضو شوید. 

مزایای رفتن به صفحه اول نتایج گوگل

آیا تا بحال فکر کرده اید چرا رفتن به صفحه اول نتایج گوگل آرزوی هر کسب و کار اینترنتی است؟! اصلا این موضوع چه مزیتی دارد؟!

کاملا واضح است!

گوگل منبعی از ترافیک رایگان و هدفمند برای وبسایت شما مهیا می کند، البته به شرطی که در صفحه اول (خصوصا در رتبه های ۱ تا ۵) آن حضور داشته باشید!

اگر در کلمات کلیدی مختلف در صفحه اول گوگل حضور داشته باشید، در معرض دید بسیاری از کاربران و بازدیدکنندگان قرار می گیرید. این کاربران اگر بر روی وبسایت شما کلیک کنند این شانس را به شما می دهند تا آنها را تبدیل به لید کنید. در نهایت می توانید از این لیدها استفاده کنید تا آنها را به خریدار تبدیل کنید.

همچنین هرچه در رتبه های بالاتر قرار داشته باشید، کلیک های بیشتری دریافت می کنید و طبیعی است که هرچقدر ورودی بیشتری از گوگل دریافت کنید، میزان فروش شما نیز می تواند بیشتر شود.

بنابراین کل فرآیند فروش را شاید بتوان به دو بخش تقسیم کرد که بخش اول آن جذب ورودی و بازدیدکننده است که معمولا بیش از ۵۰% جذب ورودی اکثر وبسایت ها از طریق موتورهای جستجو، خصوصا گوگل می باشد.

به همین دلیل هوشمندانه نیست که گوگل را در نظر نگرفت و به آن اهمیت نداد، بلکه باید توجه ویژه ای به آن داشت و تمام تلاش خود را به کار ببریم تا در نهایت قرار گرفتن در صفحه اول گوگل پاداش ما باشد!

در این مقاله قرار است راهکارهای کاربردی را به صورت کلی به شما بگویم تا بعد از خواندن این مقاله خودتان بدانید که چگونه در صفحه اول جستجوی گوگل قرار بگیرید و استراتژی های مخصوص وبسایت خود را طراحی کنید.

۱۱ راهکار قرار گرفتن در صفحه اول گوگل

در این بخش می خواهم به راهکارهایی بپردازم که قولش را به شما داده بودم. اما قبل از آن توجه به یک نکته ضروری است :

عبارت هایی مثل « سئو تضمینی سایت » و « صفحه اول گوگل تضمینی » دروغی بیش نیست!

قبل از هر چیز باید بدانید که در علم سئو تضمین نمی توان داد! (اگر کسی هم در انجام پروژه سئو به شما وعده یا تضمینی داد، بدانید که یا در این زمینه حرفه ای نیست یا دروغ می گوید!)

بنابراین انتظار نداشته باشید که با پیروی از راهکارهای زیر، به طور قطعی و به سرعت سایت شما افزایش رتبه داشته باشد و در صفحه اول گوگل قرار بگیرد. بلکه باید به این راهکارها به چشم کلیات سئو نگاه کنید که برحسب تجربه کاربرد دارند و اجرای آنها می تواند پایه سئو سایت شما را تقویت کند. بنابراین با توجه به عوامل دیگر، شاید لازم باشد تکنیک های بیشتری به کار ببرید یا شاید با انجام همین تکنیک ها در صفحه اول گوگل نمایش داده شدید!

نکته دیگر این که این راهکارها و تکنیک ها به ترتیب مراحل مختلف سفر بازدیدکننده یا کاربر ذکر شده اند. به این معنی که از هنگامی که کاربر کلمه ای را سرچ می کند تا هنگامی که سایت شما را می بندد، به ترتیب راهکارهایی را برای شما لیست کرده ام که لازم است به آنها توجه کنید :

۱/ Meta Title Tag یا عنوان

تگ Title یا تگ عنوان وظیفه معرفی موضوع محتوا به کاربر و به گوگل را برعهده دارد و این قسمت مهمترین بخشی است که در صفحه نتایج جستجوی گوگل از سایت شما نمایش داده می شود و می تواند به میزان زیادی کاربر را قانع کند تا بر روی سایت شما کلیک کند.

در وبسایت های وردپرسی که به احتمال زیاد افزونه Yoast Seo را نصب کرده اند، به سادگی می توان تگ تایتل را تعیین کرد. توجه کنید که اگر شما تگ تایتلی برای محتوای خود انتخاب نکنید، گوگل به صورت خودکار این کار را خواهد کرد و طبیعتا درست نیست که این انتخاب را برعهده گوگل بگذاریم! (البته در اکثر مواقع، عنوان محتوا به عنوان تگ تایتل انتخاب می شود.)

با توجه به تمامی این موارد، اصلا تگ تایتل چه تاثیری در رفتن به صفحه اول نتایج گوگل دارد؟!

پاسخ این است : تاثیر فوق العاده زیاد!

احتمالا می دانید که نرخ کلیک یا CTR یکی از مهمترین عوامل رتبه بندی وبسایت ها در گوگل می باشد. (اگر نمی دانید، مقاله نرخ کلیک یا CTR را حتما مطالعه کنید!)

شما با نوشتن یک عنوان جذاب می توانید کلیک های بیشتری را به سایت خود روانه کنید و این کلیک های بیشتر، رتبه سایت شما را در گوگل افزایش خواهند داد و در ادامه، رتبه بهتر منجر به کلیک بیشتر می شود و این چرخه بصورت مثبت ادامه خواهد داشت!

روش ها و توصیه های زیادی برای نوشتن یک عنوان جذاب وجود دارد که در مقاله نرخ کلیک یا CTR به آن اشاره کرده ام. اما اگر بخواهم به طور خلاصه بگویم، موارد زیر از مهمترین ها هستند :

 1. استفاده از اعداد (خصوصا اعداد فرد! طبق یک تحقیق، اعداد فرد تا حد کمی از اعداد زوج بهتر عمل می کند!)
 2. استفاده از کلمات کلیک خور مانند ؛ رایگان، دانلود، همین الان، آپدیت و …
 3. اندازه مناسب یعنی در حدود ۳۰ تا ۶۵ کاراکتر (توجه کنید که معمولا اگر تگ تایتل شما بیشتر از این مقدار باشد، ممکن است در نتایج جستجو به صورت ناقص نمایش داده شود که وجهه خوبی ندارد و احتمالا نرخ کلیک شما را کاهش می دهد. به عکس زیر توجه کنید 🙂

تاثیر تگ تایتل در رفتن به صفحه اول نتایج گوگل و قرار گرفتن در صفحه اول گوگل

 • توجه کنید که تگ تایتل باید برای هر صفحه از سایت شما یکتا باشد. برای تعیین این موضوع که آیا این مورد رعایت شده است یا نه، می توانید در پنل سرچ کنسول گوگل خود، در منوی Search Appearance، گزینه HTML Improvement را انتخاب کنید و تمامی مشکلاتی که در این رابطه وجود دارد را مشاهده و سریعا آن ها را برطرف کنید.

۲/ Meta Description Tag یا توضیحات متا

تگ Description یا توضیحات متا دومین بخشی است که نگاه مخاطب را به خود جلب می کند. در این بخش نیز به شما فرصت بیشتری داده می شود تا توضیحاتی کلی در رابطه با محتوای خود به کاربر و گوگل بدهید.

این قسمت نیز همانند تگ تایتل در صورتی که توسط شما تعیین نشود، به صورت خودکار توسط گوگل از میان محتوای موجود در صفحه انتخاب می شود که قطعا گزینه مناسبی نیست! (البته توجه کنید که نوشته های این قسمت لزوما نباید در محتوای صفحه باشد و فقط در سورس صفحه موجود است.)

تگ دیسکریپشن نیز با محدودیت کاراکتری روبروست و بهتر است تعداد کاراکترهای آن در بازه ۷۰-۱۶۰ باشد.

این تگ نیز همانند تگ تایتل (اما به میزان کمتر) می تواند سبب افزایش نرخ کلیک لینک سایت شما و در نتیجه رفتن به صفحه اول نتایج گوگل بشود. یکی از بهترین راهکارها برای اینکه بتوانید به کمک تگ توضیحات نرخ کلیک خود را افزایش بدهید این است که از جملات دعوت به اقدام استفاده کنید، مانند ؛ همین الان کلیک کنید، برای دانلود رایگان کلیک کنید و …

 • توجه کنید که تگ توضیحات متا باید برای هر صفحه از سایت شما یکتا باشد. برای تعیین این موضوع که آیا این مورد رعایت شده است یا نه، می توانید در پنل سرچ کنسول گوگل خود، در منوی Search Appearance، گزینه HTML Improvement را انتخاب کنید و تمامی مشکلاتی که در این رابطه وجود دارد را مشاهده و سریعا آن ها را برطرف کنید.

۳/ آدرس دامنه و URL

به عکس زیر دقت کنید :قرا

آدرس دامین و تاثیر بر روی رفتن به صفحه اول نتایج گوگ

همانطور که می بینید بعد از عنوان و توضیحات، آدرس URL مورد دیگری است که جلب توجه می کند، البته که تاثیر آن کمتر از توضیحات و عنوان است.

معمولا دامین های کوتاه و جذاب، کاربرپسندتر هستند و در صورتی که توجه اندکی به آنها شود، می توانند نرخ کلیک را افزایش دهد. البته این بدین معنی نیست که دامنه های طولانی محبوب نباشند! (مثال نقض آن وبمستر خاکستری است که با اینکه دامین طولانی دارد، اما خیلی از کاربران به علت محتوای با کیفیتی که از من دیده اند، graywebmaster.com را در ذهن خود سپرده اند و در صورت دیدن این آدرس قطعا روی آن کلیک می کنند!)

در ضمن URL باید زیبا و ساده باشد. به عنوان مثال URL هایی مثل graywebmaster.com/?p=123 اصلا درست نیست و بهتر است از URL هایی مثل graywebmaster.com/blog/google-webmaster-tools استفاده کنید.

۴/ سرعت بارگذاری سایت

اگر تا به اینجای کار موارد گفته شده را به درستی رعایت کرده باشیم، به احتمال زیاد کاربر بر روی سایت ما کلیک خواهد کرد و وارد سایت ما می شود. از این نقطه به بعد باید تکنیک هایی را در داخل سایت خود به کار ببندیم تا کاربر را راضی نگاه داریم. چرا که راضی نگاه داشتن کاربر مساوی است با رفتن به صفحه اول نتایج گوگل !

سرعت بارگذاری سایت یکی از مهمترین مواردی است که گوگل در آپدیت های اخیر الگوریتمی خود به شدت بر روی آن مانور می دهد.

توجه کنید که کاربران بسیار بی حوصله اند! بنابراین تنها چندثانیه تاخیر در بارگذاری سایت شما می تواند سیل عظیمی از کاربران را فراری بدهد (!) و این قطعا ضرر بزرگی به رتبه وبسایت شما خواهد زد.

بنابراین حتما لازم است که سرعت وبسایت خود را بهینه کنید تا بتواند شاهد قرار گرفتن در صفحه اول گوگل باشید.

برای تست سرعت بارگذاری وبسایت خود می توانید از ابزار GTMetrix استفاده کنید و مشکلاتی که گزارش می کند را برطرف کنید.

* نکته : یکی از عوامل بسیار موثر در سرعت بارگذاری سایت شما، استفاده از هاست مناسب است و توصیه من به شما استفاده از خدمات ایران سرور می باشد!

۵/ بهینه بودن وبسایت برای موبایل

بجز سرعت بارگذاری سایت، بهینه بودن وبسایت برای صفحه نمایش موبایل عامل دیگری است که شدیدا مورد توجه گوگل قرار گرفته است.

وبسایت شما حتما باید برای اندازه های مختلف صفحه نمایش بهینه باشد چرا که روز به روز جستجو از طریق گوشی های موبایل افزایش می یابد و اگر می خواهید این حجم عظیم از کاربران را از دست ندهید، باید وبسایت خود را بهینه سازی کنید.

اگر می خواهید تست کنید که آیا وبسایت شما برای صفحه نمایش های مختلف بهینه است یا نه، می توانید از ابزار گوگل که برای همین منظور ایجاد شده است، استفاده کنید.

۶/ عنوان محتوا

عنوان مقاله یا همان تگ h1 داخل صفحه یک جز بسیار مهم از صفحه سایت شما می باشد که تقریبا همان نقش تگ تایتل را دارد و معمولا هم با آن یکسان است. (می تواند نباشد!)

این تگ نیز مسئولیت این را دارد که محتوای کلی صفحه شما را به گوگل و کاربران بفهماند.

در ضمن توجه کنید که در هر صفحه حتما و فقط ۱ تگ h1 استفاده کنید و این تگ برای هر صفحه یکتا باشد!

۷/ بخش بالایی صفحه (مقدمه)

بخش بالایی صفحه تاثیر زیادی در دید کاربر دارد.

اگر محتوای صفحه یک محتوای نوشتاری باشد، معمولا بخش بالایی همان مقدمه مطلب است که می تواند سبب شود کاربر بی حوصله به خواندن ادامه مطلب ترغیب شود. همچنین در صورتی که محتوای صفحه، محتوای نوشتاری نباشد، طراحی بخش بالایی باید به گونه ای باشد که کاربر را به ماندن در آن صفحه ترغیب کند.

در نهایت اگر کاربری در وبسایت ما بماند و تصمیم بگیرد که ادامه محتوا را ببیند، Time On Site افزایش و Bounce Rate کاهش می یابد که دو عامل موثر در بهبود رتبه سئو شما و قرار گرفتن در صفحه اول گوگل است.

در همین رابطه دو نکته را به شما می گویم :

 1. طراحی بخش بالایی صفحه به گونه ای باشد که اشاره به سمت پایین داشته باشد و نشان بدهد که محتوا هنوز ادامه دارد و باید پایین تر را ببینند. چون شاید باور نکنید اما هنوز کاربرانی هستند که نمی دانند باید اسکرول کنند!
 2. در رابطه با نوشتن یک مقدمه خوب، حتما لازم است که ۳ بخش را در آن رعایت کنید : جملاتی برای نشان دادن اینکه مشکل مخاطب را می شناسید، درک می کنید و راهکار ویژه ای که برای آن ارائه می دهید.

۸/ خوانایی محتوا

این مورد بیشتر درباره محتواهای نوشتاری صدق می کند و اشاره به این موضوع دارد که آیا قالب کلی محتوای شما جذاب است یا خیر. یعنی چه؟

به عکس های زیر دقت کنید :

محتوای تعاملی یا InterActive | ترندهای محتوا | ترندهای بازاریابی محتوا

1

محتوای تعاملی یا InterActive | ترندهای بازاریابی محتوا | ترندهای محتوا

2

همانطور که می بینید، محتوای ۲ خوانایی بیشتری نسبت به محتوای ۱ دارد و باید بدانید که اکثر کاربران در مواجهه با محتوایی مانند محتوای ۱، به سرعت سایت را ترک می کنند.

چرا؟

چون کاربران بسیار بی حوصله هستند و هیچگاه مقاله شما را کامل نمی خوانند، بلکه در وهله اول آن را از بالا تا پایین اسکن می کنند و اگر خوانایی قابل قبولی داشته باشد، شاید ترغیب شوند بخش زیادی از مقاله را بخوانند.

بنابراین اگر خوانایی کلی محتوای شما مناسب نباشد، کاربر به سرعت وبسایت شما را ترک می کند و این به ضرر سئو سایت شماست!

۹/ کیفیت محتوا

مهم ترین بخش ماجرا همین قسمت است؛ کیفیت محتوا، به همین سادگی !

در واقع اصلی ترین دلیلی که کاربر عبارتی را در گوگل جستجو می کند، این است که نیازها و مشکلات خود را برطرف کند. اگر شما نتوانید این نیاز مخاطب را برطرف کنید، قطعا کاربر وبسایت شما را ترک کرده و گزینه های دیگر را امتحان می کند و مطمئن باشید که این به ضرر شماست!

یک مثال خیلی خوب، همین وبسایت وبمستر خاکستری است. تمام تلاش من در این وبسایت این است که اگر مقاله ای می نویسم، بهترین و کاربردی ترین راهکارها و تکنیک ها را معرفی کنم تا نیاز تمامی کاربران به طور کامل برطرف شود و تجربه کاربری خوبی را به آنها هدیه بدهم.

توصیه می کنم در ادامه این مقاله، حتما مقاله «تجربه کاربری ، مهم ترین عامل موثر در سئو» را مطالعه کنید که ارتباط تنگاتنگی با این مقاله دارد و نکات فوق العاده ای در رابطه با کیفیت محتوا به شما یاد می دهد.

۱۰/ لینک سازی داخلی

لینک سازی داخلی در محتوا علاوه بر اینکه به کاربر کمک می کند، تاثیر مستقیمی بر روی سئو و رفتن به صفحه اول نتایج گوگل دارد.

هنگامی که لینک سازی داخلی مناسبی داشته باشید و محتواهای مرتبط و مکمل را به کاربر نشان بدهید، احتمال اینکه بر روی یکی از این لینک ها کلیک شود وجود دارد و تنها در صورتی که روی ۱ الی ۲ لینک کلیک شود، نرخ پرش یا Bounce Rate شما بسیار کاهش پیدا می کند که فوق العاده ارزشمند و مهم است!

۱۱/ لینک های خارجی

منظور از این بخش، ساخت بک لینک و سئو آف پیج نیست! منظور لینک دادن به دیگر سایت ها می باشد.

یکی از نکاتی که خیلی از وبسایت ها رعایت نمی کنند، لینک دادن به سایت های دیگر است، چرا که فکر می کنند این به ضرر سایت آنهاست و از ارزش سئو محتوای آنها کم می کند، در صورتی که کاملا در اشتباهند!

هنگامی که از موضوعی در وبسایت خود صحبت می کنید، بهتر است به منابع دیگر و یا وبسایت های قدرتمند و شناخته شده لینک بدهید.

لینک دادن به سایت های دیگر سبب می شود که حرف و سخن شما مستندتر به نظر برسد و همچنین برخلاف تصور خیلی از افراد، این مورد تاثیر مثبتی در رتبه سئو سایت شما دارد!

نکاتی کلیدی برای رفتن به صفحه اول نتایج گوگل

تا به اینجا با برخی از مهمترین تکنیک هایی که سبب رفتن به صفحه اول نتایج گوگل می شود آشنا شدید. اکنون در این بخش می خواهم بخشی از تجربیات خودم را با شما به اشتراک بگذارم که در جایی دیگر پیدا نمی کنید!

پس حتما این بخش را نیز مطالعه کنید!

۱/ یک گام شما، ده گام کاربر !

روشی که من در سئو وبمستر خاکستری به کار می برم در همین یک جمله خلاصه می شود ؛

یک گام من، ده گام کاربر !

اما یعنی چه؟!

قطعا می دانید روش اصلی من در سئو چیست! بله، تولید محتوای با کیفیت و تمرکز بر ارائه بهترین تجربه کاربری به مخاطبان !

در این روش بدون نیاز به لینک بیلدینگ خیلی زیاد و یا خرید سوشیال سیگنال و عملیات آف پیج دیگر، مقالات و محتواهای من به راحتی به صفحات اول گوگل می آیند. اما چگونه؟!

قبل از هرچیز باید صبر کنید تا مقاله شما توسط گوگل ایندکس شود.

سپس من یک گام برمی دارم و با ساختن تعداد محدودی بک لینک و یا آپدیت کردن محتوا در طول یک بازه دو الی سه هفته ای، آن را به صفحات سوم و ترجیحا دوم گوگل می رسانم.

پس از آن منتظر می مانم تا کاربران ۱۰ قدم برای من بردارند و با بازخوردهایی که به صورت غیرمستقیم به گوگل می دهند، مقاله من را به صفحه اول و در نهایت به رتبه های ۱-۳ هدایت کنند. (قطعا می دانید که انتقال از صفحه ۱۰ به صفحه ۲، بسیار آسان تر از انتقال از صفحه ۲ به ۱ است!)

شما نیز باید همین روش را در پیش بگیرید!

ابتدا با ساخت تعدادی بک لینک، خرید تعدادی سوشیال سیگنال و یا خرید ورودی های گوگل، سایت خود را به صفحه ۲ گوگل برسانید.

پس از آن سعی کنید تجربه کاربری و کیفیت محتوای داخلی سایت خود را بهبود ببخشید. در این مرحله می توانید بدون هیچ اقدامی منتظر بمانید تا خود به خود سایت شما به صفحه اول منتقل شود!

اگر نمی دانید چگونه این اتفاق توسط کاربران رخ می دهد، حتما مقاله «تجربه کاربری ، مهم ترین عامل موثر در سئو» را مطالعه کنید.

۲/ محتوای خوراک صفحه اول گوگل!

یک سری از انواع محتوا هستند که خوراک رفتن به صفحه اول نتایج گوگل هستند! اگر از این گونه محتواها تولید کنید، با یک سری بهینه سازی های نسبتا ساده و معمول، می توانید در صفحه اول نتایج جستجو گوگل حضور داشته باشید.

اما این محتواها چیستند؟ اکنون می خواهم هرکدام را با ذکر یک مثال برایتان شرح دهم :

۱٫ محتوای منفی

فقط کافیست مخالف بقیه صحبت کنید! در این صورت به احتمال ۹۰% جای شما در صفحه اول نتایج گوگل است!

به عنوان مثال عکس زیر را ببینید :

هنگامی که درباره قانون جذب جستجو می کنید، می بینید که رتبه ۵ام به مطلبی اشاره می کند که مخالف قانون جذب صحبت می کند! یک محتوای منفی برخلاف تمامی ۹ وبسایت دیگر!

۲٫ محتوای مرجع

محتوای مرجع نیز یکی دیگر از انواع محتواهایی است که جای آنها در صفحه اول گوگل است. در واقع احتمال اینکه محتوای مرجعی نوشته باشید اما به صفحه اول گوگل نرود، بسیار کم است.

نمونه آن نیز رفرنس آموزش لینک بیلدینگ است که من در وبمستر خاکستری با بیش از ۲۵ هزار کلمه نوشته ام و همانطور که در عکس زیر مشاهده می کنید، تقریبا بدون لینک بیلدینگ خیلی جدی و یا استفاده از سایر موارد سئو آف پیج، رتبه ۵ را به خود اختصاص داده است :

محتوای مرجع و رفتن به صفحه اول نتایج گوگل

همین طور رفرنس آموزش سئو وبمستر خاکستری با وجود اینکه هنوز کامل نیست اما در کلمه کلیدی فوق دشوار «آموزش سئو» رتبه ۳۳ را به خود اختصاص داده است! (می توانید این عبارت را سرچ کنید و روی لینک سایت من کلیک کنید! پیشاپیش مرسی از کمکتون :))

۳٫ محتوای پرسش و پاسخ

محتوای پرسش و پاسخ نیز می تواند در مواردی در صفحه اول گوگل قرار بگیرد. (البته نسبت به دو مورد قبلی قدرت کمتری دارد.)

محتوای پرسش و پاسخ یعنی محتواهایی که در انجمن ها یا فروم های پرسش و پاسخ وجود دارد.

به عنوان مثال اگر عبارت «نخبگان وبمستر» را سرچ کنید (یک دوره آموزش بازاریابی اینترنتی که توسط آقای احمد کلاته تدریس می شود) با نتایجی همانند عکس زیر روبرو می شوید :

تکنیک Q2A Marketing | سئو با نام برند رقیب ها | ترندهای بازاریابی محتوا

همانطور که می بینید، این محتوای پرسش و پاسخ با آن که خیلی سئو شده نیست اما حتی از رپورتاژ آگهی هایی که در سایت هایی مانند فارس نیوز، تابناک، زومیت و … منتشر شده است نیز رتبه بالاتری گرفته است.

 • البته بدانید که این نوع محتوا ترکیبی است. در واقع اگر محتوای موجود در این صفحه را بخوانید می بینید که نوعی محتوای منفی است و تقریبا مخالف ۹ وبسایت دیگر صحبت شده است!

۳/ در SERP متفاوت باشید!

در بسیاری از حوزه ها و بسیاری از کلمات کلیدی، اگر دقت کنید اکثر ۱۰ نتیجه اول نتایج جستجو گوگل، همگی ترجمه «یک» مقاله انگلیسی هستند! دقت کنید فقط «یک» مقاله انگلیسی!

طبیعتا در چنین حالتی محتوای تمامی این وبسایت ها در کل با یکدیگر یکسان است و در نتیجه رقابت اصلی این وبسایت ها به بحث سئو آف پیج می رسد که کار را بسیار سخت و هزینه بر می کند.

روشی که شخص من در وبمستر خاکستری استفاده می کنم این است که معمولا هرگاه می خواهم مقاله ای را برای یک کلمه کلیدی خاص بنویسم، آن کلمه کلیدی را در گوگل جستجو می کنم و ۱۰ نتیجه اول را بررسی می کنم. اگر در بررسی های خود به چنین حالتی رسیدم که همگی صرفا یک محتوا هستند، تنها کاری که می کنم این است که تلاش می کنم تا متفاوت ظاهر شوم!

به این ترتیب که علاوه بر محتوای آنها، حداقل ۱ الی ۲ مقاله انگلیسی متفاوت دیگر را نیز ترجمه کنم و به آن اضافه کنم. همچنین سعی می کنم با افزودن تجربه های خودم، تعدادی عکس و در صورت امکان ویدیو، سئو محتوا را به حداکثر برسانم.

در این حالت من چون محتوای متفاوتی دارم و آن محتوا به خوبی سئو شده است، بسیار راحت به صفحه اول گوگل میایم!! (همین اتفاق برای این مقاله افتاد و در کمتر از دوهفته به رتبه ۴ کلمه کلیدی موردنظر رسید! فقط با سئو محتوا!)

 

خب دوستان، این مقاله هم به اتمام رسید.

امیدوارم تا اینجا متوجه شده باشید که چگونه در صفحه اول جستجوی گوگل قرار بگیرید و چگونه می توان به کمک این روش ها، هزینه آمدن به صفحه اول گوگل را کاهش داد.

در انتها باز هم یادآور می شوم که صفحه اول گوگل تضمینی نیست و هیچکس نمی تواند این وعده را به شما بدهد، چرا که دروغی بیش نیست!

به هر حال اگر از این مقاله لذت بردین، حتما با کامنت گذاشتن من رو خوشحال کنین و صدالبته با اشتراک گذاری این محتوا در شبکه های اجتماعیتون (خصوصا لینکدین!) 🙂

38 پاسخ
 1. wpbaran
  wpbaran گفته:

  رفتن به صفحه اول نتایج گوگل برای عبارت رفتن به صفحه اول نتایج گوگل
  احسنت…
  منم با این کامنتم دوبار عبارت کلیدی را براتون چگالتر کردم

  پاسخ
 2. فرشاد گوهری
  فرشاد گوهری گفته:

  سلام
  خیلی خوب و روان توضیح داده بودید جناب حسن زاده.
  من این موارد رو میدونستم ولی شما به قدری عالی نوشتید که از اول تا آخر متن رو کامل خوندم.
  ممنون از شما و سایت خوبتون.

  پاسخ
 3. فلاح
  فلاح گفته:

  سلام ممنون بابت این مقاله یه سوالی داشتم راهی هست که بشه پیج اینستاگرام رو هم روی صفحه آورد؟

  پاسخ
 4. مجتبی
  مجتبی گفته:

  همیشه صداقت جواب داده. مقاله شما هم مبتنی بر همین نیاز نوشته شده.
  یه محتوای خوب همیشه طالب داره. بهتون تبریک میگم بخاطر نوع نکارش متفاوتتون

  پاسخ
 5. علی
  علی گفته:

  سلام مطلب خیلی مفیدی بود اما بخش SERP برای سایت های موزیک و فیلم که عملا تکراری هستن فک نمیکنم کاربردی باشه

  پاسخ
  • نیما حسن زاده
   نیما حسن زاده گفته:

   سلام، خوشحالم که مقاله مفید بوده.
   بله شما درست میگین، قطعا همه این نکته ها برای همه سایت ها کاربرد نداره، ولی در کل راهکارهایی هستن که فقط اگه به همین موارد عمل کنیم، کلی از رقبا جلو میافتیم و جای سایتمون تو صفحه اول گوگل ثابت میشه.

   پاسخ
 6. Yadolah Miri
  Yadolah Miri گفته:

  سلام دوست عزیز
  در صورت امکان بفرمایید آیا شما کار های قرار گرفتن سایت را در صفحه اول گول انجام میدی یا نه ؟
  ۱) ضمنا در صورت اره مبلغ مورد نظر برای ابن کار چقدر هست
  ۲) از زمان شروع به کار چقدر طول میکشه که سایت در صفحه اول گوگل قرار بگیرد ؟

  پاسخ
  • نیما حسن زاده
   نیما حسن زاده گفته:

   سلام دوست عزیز؛
   بله انجام میدم اما نه مبلغی میتونم بگم نه زمانی !
   قیمت گذاری پروژه سئو اینطوری نیست. شما اگر برای سئو سایتتون میخواین که من کمکتون کنم، به آدرس nima@graywebmaster.com ایمیل بزنین و مشکلتون رو بگین. اونجا من کامل راهنمایی تون می کنم.

   پاسخ
 7. شهاب
  شهاب گفته:

  خیل مطالب آموزنده ای بود ، بطور کلی از محتوای مهندسی معکوس استفاده کردید . خیلی خوبه ، من الان سایتم صفحه دومه ولی هرچی زور میزنم صفحه اول نمیاد چون رقابت خیلی خیلی خیلی شدیده . شما میتونید کمک کنید ؟

  پاسخ
 8. rasoolsafari111
  rasoolsafari111 گفته:

  سلام خسته نباشید خیلی عالی بود
  ببخشید شما از چه افزونه ای برای دسته بندی این مطالب استفاده کردیم مثلا من میخوام درباره ی یک مطلب کلی توضیحات جامعی ارائه کنم و میخواهم وقتی کاربر وارد این صفحه سایت شد موضوعی را که میخواهد کلیک کنید و صفحه بیاید پایین و روی همون موضوع قرار بگیره میشه بفرمایین از چه افزونه ای در این باره استفاده کنم؟

  پاسخ
 9. ariasteelnovin
  ariasteelnovin گفته:

  واقعا نسبت به تمام مقالاتی که تا الان خوندم عالی و مفید و واقعا مفید بوود
  آموزش لینک دادن به سایتهای دیگرو از کجا باید بخونم ممنون

  پاسخ
  • نیما حسن زاده
   نیما حسن زاده گفته:

   سلام دوست عزیز؛
   سئو چت روم فرقی با سئو سایر سایت ها نداره!
   شما چت و گفتگو مردم رو که نمیتونین سئو بکنین چون احتمالا قابل ایندکس نمیشه و اگر هم میشد از لحاظ اخلاقی درست نیست.
   میمونه یک صفحه ورود به چت روم و احتمالا بلاگ سایتتون.
   شما الان باید روی سئو این صفحات کار بکنین و ببنین افرادی که تمایل به حضور در چت روم ها دارن، چه چیزهایی دوست دارند و چه کلماتی سرچ می کنند و …

   پاسخ
 10. xxxx
  xxxx گفته:

  سلام. عالی بود. ولی…. میشد ترفندهای مهمتری که توی همین پست ازشون استفاده شده پیشنهاد می دادید؛ مثلا: تکرار از ترفند تکرار کلمه کلیدی در چند سطر اول و آخر مقاله… . قطعا این نمونه ترفندها بیشتر از تکنیکهایی مثل محتوای منفی، پرسش و پاسخ و… مؤثر هستن. نه؟؟ 🙂

  پاسخ
  • نیما حسن زاده
   نیما حسن زاده گفته:

   سلام دوست عزیز؛
   در جواب سوالتون باید بگم نه!
   ترفندهایی مثل محتوای منفی و پرسش و پاسخ قطعا بیشتر از موارد جزئی ای مثل تکرار کلمه کلیدی در اول و اخر و … جواب میده! شک نکنین 🙂

   پاسخ
 11. سیرجانی
  سیرجانی گفته:

  سلام
  ممنون از مطالب مفیدتون
  من شایت شرکت رو راه اندازی کردم و حالا دارم کارهای سئو سایت رو انجام میدم.برای شرکت پیج اینستاگرام هم زدیم ولی در سرچ گوگل اون رو نمیاره،لطفا میکنید یه راهنمایی هم در این خصوص که چکار باید بکنیم که پیج اینستاگراممون در سرچ گوگل هم بیاد بکنین؟ممنون میشم ازتون

  پاسخ
  • نیما حسن زاده
   نیما حسن زاده گفته:

   سلام دوست عزیز؛
   معمولا پیج اینستاگرام چون محتوای چندانی نداره و افراد هم علاقه زیادی ندارن که از نتایج جستجوی گوگل وارد پیج اینستاگرام بشن، به همین دلیل معمولا این چیزی که شما می خواین اتفاق نمیافته، چون معمولا برخلاف خواست کاربر ما می خوایم که صفحه اینستاگراممون رو تو صفحه اول گوگل ببینیم.
   اما من پیشنهادم این هستش که با اسم برندتون (که میخواین جستجو بشه و در نتایج پیج اینستاگرامتون بالا بیاد) به پیج اینستاگرامتون لینک بدین و کلا روی سئو خارجی تمرکز کنین!

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *