کپشن اینستاگرام در فرآیندهای بازاریابی در اینستاگرام از اهمیت زیادی برخوردار است. شما هنگامی که بتوانید یک کپشن مناسب برای پست های خود بنویسید، می توانید مخاطب را جذب کنید، اعتماد سازی کنید و چه بسا در نهایت بتوانید فروش داشته باشید! بنابراین باید سعی کنیم بهترین کپشن اینستاگرام را داشته باشیم و پست های خود را جذاب و بعضا جنجالی نشان دهیم.
در این مطلب میخواهم راجب روش ها و تکنیک هایی که می توان به کمک آن یک کپشن عالی برای پست های خود بنویسید صحبت کنم. پس با من همراه باشید.

آپدیت اردیبهشت ۹۷ – برای اطلاع از آپدیت بعدی، در خبرنامه عضو شوید. 

کپشن اینستاگرام چیست؟

کپشن اینستاگرام متنی است که شما در زیر عکس ها و ویدیوهای خود می توانید بنویسید. طول مجاز این متن ۲۰۰۰ کاراکتر بوده و همچنین شما حق استفاده از ۳۰ هشتگ در یک کپشن را دارید. علاوه بر آن شما می توانید از تگ ها (@ها) و اموجی ها نیز استفاده کنید.

این موارد سبب نمی شود که شما تمامی کپشن های خود را ۲۰۰۰ کاراکتری بنویسید و ۳۰ هشتگ بگذارید! شما باید سعی کنید بهترین و جذاب ترین مطالب را در کمترین طول بنویسید تا به جلب نظر مخاطب منجر شود.

در ادامه درباره این موارد بیشتر صحبت خواهیم کرد.

چرا به کپشن اینستاگرام نیازمندیم؟

کپشن اینستاگرام شما بیانگر هویت برند و کسب و کار شماست!

اهمیت نوشتن یک کپشن اینستاگرام عالی

اهمیت نوشتن یک کپشن اینستاگرام عالی آنجایی بیشتر جلوه پیدا می کند که می تواند منجر به کلی نکات مثبت شود!
برخی از این نکات عبارتند از :

  • اعتمادسازی : در محصولی که بزودی منتشر خواهم کرد، درباره اعتمادسازی در شبکه های اجتماعی بیشتر صحبت کرده ام. اعتمادسازی موردی است که باید در تمامی زمینه های کسب و کار شما نمود پیدا کند، از جمله کپشن اینستاگرام ! شما باید در کپشن پست های خود به گونه ای صحبت کنید که اعتماد به کاربر القا شود و روز به روز میزان اعتماد وی به شما بیشتر می شود.
  • افزایش مخاطب : شما می توانید با نوشتن یک کپشن اینستاگرام عالی ، مخاطبان خود را افزایش دهید. چگونه؟ برای مثال می توانم به کپشن های جنجالی ای که برخی از اینفلوئنسر ها می نویسند اشاره کنم، مانند آقای مهراب قاسم خانی! کپشن هایی که ایشان می نویسند، اکثرا دست به دست می چرخد و منجر به معروفیت بیشتر و بیشتر ایشان می شود. البته این که ایشان فرد شناخته شده ای هستند نیز تاثیر گذار است اما شما به نوبه خود می توانید در حوزه کاری خودتان چنین محبوبیتی پیدا کنید، فقط با نوشتن کپشن عالی!
  • برطرف کردن نیازهای کاربر : خیلی از کسانی که در اینستاگرام فعالیت دارند، برای هر مطلب و مقاله ای که در سایتشان منتشر می کنند، کاربر را به سایت رجوع می دهند. اما شما می توانید تا جایی که ممکن است در کپشن اینستاگرام همان مطالب را خلاصه تر بیان کنید. این مورد سبب می شود که کاربر برای خواندن یک مقاله به زحمت نیافتد و حداقل مقداری از نیاز خود را با آن کپشن برطرف کند و بعدا اگر علاقمند بود به سایت رجوع کند. به این ترتیب رضایت کاربر و مخاطبانتان از شما افزایش خواهد یافت.

این موارد تنها برخی از نکات مثبت داشتن کپشن اینستاگرام عالی می باشد اما قطعا نوشتن یک کپشن عالی کمک های بسیاری به فرآیندهای بازاریابی اینترنتی شما در اینستاگرام می کند.

روش ها و ایده هایی برای نوشتن کپشن عالی

اکنون که به اهمیت نوشتن کپشن های عالی در اینستاگرام پی بردید، میخواهم چند راهکار و ایده برای نوشتن کپشن به شما بگویم. پس با من همراه باشید : (این بخش به مرور زمان تکمیل تر می شود)

۱) کلمات کلیدی را در ابتدای کپشن قرار دهید.

کاربران معمولا حوصله خواندن یک متن طولانی را ندارند و بیشتر اسکن چشمی می کنند. به این صورت که اول و انتهای مطلب را یک نگاه کلی می اندازند. بدین ترتیب شما باید کلمات کلیدی و مطلب کلی را در ابتدای کپشن خود بیاورید. به این ترتیب می توانید این انگیزه را به کاربر بدهد که ادامه کپشن شما را هم مطالعه کند.

۲) هشتگ ها و @ها را در انتهای کپشن بنویسید.

هشتگ ها و تگ ها (@ها) را در انتهای کپشن خود بگذارید. زیرا این موارد صرفا برای معرفی محتوای پست های خود به اینستاگرام و دیگر مخاطبان است و تاثیری در انتقال مطلب ندارد. (توصیه می کنم مطالب «جذب مخاطب با استفاده از هشتگ در اینستاگرام» و «انتخاب هشتگ مناسب و رنک شدن در اینستاگرام» را حتما بخوانید!)

۳) در کپشن اینستاگرام خود یک سوال یا درخواست بنویسید.

قرار دادن یک سوال یا یک درخواست در کپشن اینستاگرام سبب می شود که اینگیجمنت شما افزایش یابد چرا که کاربر ترغیب به جواب دادن و یا اظهار نظر می شود و برای شما کامنت می گذارد. همچنین در مسابقات و کمپین ها، ترغیب می شود که دوستان خود را تگ کند. تمامی این موارد که منجر به افزایش تعامل کاربران می شود، احتمال اینکه پست شما در اکسپلور اینستاگرام نیز نمایش داده شود را افزایش می دهد. (در این رابطه توصیه می کنم حتما مطلب «اکسپلور اینستاگرام : روش نمایش پست ها در اکسپلور و جذب فالوور» را حتما بخوانید!)

۴) به طول متن کپشن خود توجه کنید.

کپشن اینستاگرام شما نباید بیش از حد زیاد یا بیش از حد کوتاه باشد. همه چی در حد تعادل باید باشد. اما این نکته را در نظر بگیرید که کاربران به سرعت پست ها را رد می کنند و شاید لازم نباید برای بسیاری از موارد کپشن های طولانی بنویسید. اما در برخی موارد ممکن است هدف اصلی شما نوشته باشد و عکس صرفا یک جنبه بصری دارد. در این موارد باید بتوانید به خوبی یک متن بلند و جذاب بنویسید.

خب دوستان امیدوارم این مطلب هم براتون مفید بوده باشه. اگر دوست داشتین، این مطلب رو در شبکه های اجتماعی به اشتراک بذارین و یا داخل سایتتون به من لینک بدین.
درضمن مثل همیشه منتظر نظرات شما عزیزان هستم !

1 پاسخ

تعقیب

  1. […] بهترین هشتگ های مرتبط با پستتان را انتخاب می کنید و در کپشن اینستاگرام خود، آن را درج می کنید. به این ترتیب مخاطبان به پست شما […]

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *