اکسپلور اینستاگرام یکی از بهترین مکان ها برای افزایش فالوور است! در واقع با قرار گرفتن پست در سرچ اینستاگرام یا همان اکسپلور، باید منتظر سیل عظیم فالوورها باشید!!

درواقع بازاریابی اینستاگرامی بیشتر در تب اکسپلور اینستاگرام معنا پیدا می کند.

اما آیا راهی وجود دارد که پست ما در اکسپلور به نمایش در بیاید؟ بله وجود دارد! اما قطعی نیست..

در این مقاله می خواهم راهکارهایی را به شما آموزش بدهم که کمک می کند پستتان در تب اکسپلور اینستاگرام به نمایش در بیاید و بتوانید از این طریق فالوورهای هدفمند و اکتیو جذب کنید.

البته اگر نمی خواهید بصورت دستی فالوور جذب کنید، می توانید به کمک آموزش کار با ربات اینستاگرام ، تمامی این روند را بصورت اتوماتیک انجام دهید و شاهد افزایش سریع فالوورهای خود باشید!

پس تا پایان این مقاله را حتما حتما بخوانید!!

آپدیت خرداد ۹۷ – برای اطلاع از آپدیت بعدی، در خبرنامه عضو شوید. 

در صورتی که وقت خواندن این مقاله را ندارید، این ویدیو را ببینید :

 

تاریخچه اکسپلور اینستاگرام

در گذشته، بجای تب اکسپلور اینستاگرام ، تب پاپیولار یا محبوب وجود داشت! این دو تب تفاوت اساسی با یکدیگر دارند!

در پاپیولار اینستاگرام، همانطور که از نامش پیداست، پست های محبوب در سراسر جهان و پست هایی که بیشترین لایک را از آن خود کرده بودند نمایش داده می شد.
مشکل این روش این بود که سلنا گومز (که بیشترین فالوورها را در دنیا دارد) همیشه در صدر بود و از این طریق لایک بیشتری نیز می گرفت و هیچگاه پایین نمی آمد!

برای رفع این مشکل، اینستاگرام تب اکسپلور را معرفی کرد که برخلاف صفحه پاپیولار، محتواهایی را نمایش می داد که براساس علایق هر کاربر شخصی سازی شده بود!

در ادامه بیشتر راجب این تب صحبت خواهم کرد.

اکسپلور اینستاگرام چیست و چه کاربردی دارد؟

همانطور که در شکل زیر مشاهده می کنید، اکسپلور اینستاگرام یکی از تب های اینستاگرام است که در آن پست های پیشنهادی به کاربر ارائه می دهد. اما سوال اینجاست که این پیشنهادها بر چه اساسی به کاربر نمایش داده می شود؟

اکسپلور اینستاگرام و کاربرد آن | آموزش گذاشتن عکس در اکسپلور اینستاگرام

برای مشاهده تصویر در سایز اصلی، بر روی آن کلیک کنید.

الگوریتم کلی نمایش و پیشنهاد پست ها در تب اکسپلور اینستاگرام بدین شکل است :

اینستاگرام در اکسپلور، تمامی تلاش خود را می کند تا پست هایی را به کاربر نشان بدهد که علاقه دارد!

برای مثال اگر کمی دقت کرده باشید، محتوای کلی اکسپلور اینستاگرام شما مشابه محتوای صفحاتی است که فالو کرده اید و یا پست هایی است که لایک کرده اید.

درواقع اگر بخواهیم کمی دقیق تر به این موضوع نگاه بکنیم، در پایین پست هایی که در صفحه اکسپلور اینستاگرام نمایش داده می شود، عبارت هایی را مشاهده می کنید، مانند :

 • Based on Photos You Like : براساس عکس هایی که لایک کرده اید.
 • Based on Posts You Saved : براساس پست هایی که سیو کرده اید.
 • Similar to Accounts You Interact With : براساس اکانت هایی که با آنها تعامل داشته اید.
 • Based On People You Follow : براساس افرادی که فالو کرده اید.
 • Based On Video You Have Watched : براساس ویدیوهایی که مشاهده کرده اید.
الگوریتم تب اکسپلور اینستاگرام | الگوریتم انتخاب محتوای تب اکسپلور اینستاگرام

برای مشاهده تصویر در سایز اصلی، بر روی آن کلیک کنید.

پس بنابراین پست هایی که در قسمت اکسپلور اینستاگرام به ما نمایش داده می شود، براساس این موارد است.

به عنوان مثال اگر واینرها و یا کمدین های اینستاگرامی را فالو کرده باشید و پست های آنها را لایک کنید، اینستاگرام این طور برداشت می کند که به فعالیت های آنان علاقمند هستید، بنابراین پس از مدتی مشاهده می کنید که اکثر پست های اکسپلور شما متعلق به این افراد و کلیپ های طنز آنان است!

یا اگر خانم خانه دار هستید و بیشتر پست های دستور پخت غذا، مدل لباس و … را دنبال می کنید، اکسپلور شما نیز پس از مدتی تبدیل به خانه مد و کتابچه دستور پخت غذا می شود!

اما اینستاگرام چگونه این کار را انجام می دهد؟

به سادگی!!

اینستاگرام هرچه داده و اطلاعات بیشتری از شما جمع آوری کند، بهتر شخصیت و علایق شما را می شناسد و بهتر می تواند شما را در اکسپلور خود، راضی نگاه دارد!

درواقع خیلی ساده، محتویات کلی صفحاتی که دنبال کرده اید، پست هایی که لایک کرده اید و پست هایی که برای آنها کامنت گذاشته اید را بررسی می کند و چندین و چند برابر آنها را در اکسپلور اینستاگرام به خورد شما می دهد!

درواقع با اینکار شما تجربه بهتری از استفاده از اینستاگرام خواهید داشت و ناخودآگاه هر قسمتی از اینستاگرام را که باز کنید، محتوای دلخواه خود را می بینید و این موضوع از لحاظ روانی بر روی شما تاثیر گذاشته و شما را وادار به استفاده بیشتر از آن می کند.
حتما دقت کرده اید که اگر تب اکسپلور را باز کنید، بستن آن با خداست! (توصیه میکنم حتما ویدیو خلاصه کتاب قلاب شده (Hooked) رو ببینید!)

نکته خیلی مهمی که باید آن را مورد بررسی قرار دهیم، این است که معیار اکثر الگوریتم های اینستاگرام که براساس آن پست محبوب میان کاربران را مشخص می کند، این است که :

هرچه یک پست، در مدت زمان کمتر، بازدید و تعامل بیشتری را دریافت کند، آن پست محبوب تر است! (این جمله رو توییت کن)

این نکته یک قانون علمی نیست و صرفا براساس تجربه من و دیگران بدست آمده است. درضمن اگر مقالات قبلی مرا خوانده باشید، مقاله ای نوشتم درباره رنک شدن در اینستاگرام و توضیح داده ام که چگونه می توان پست خود را در یک هشتگ خاص، جز Top Post ها قرار داد. اساس کلی این مقاله نیز همین قانون نانوشته است.

پاسخ به یک شبهه : الگوریتم اینستاگرام مبنی بر فعالیت فالوورهای شما

قبل از اینکه به موضوع اصلی بحث بپردازم، بهتر است در رابطه با الگوریتم های نمایش پست ها در اکسپلور اینستاگرام به یک شبهه پاسخ بدهم!

خیلی ها می گویند محتوای پست هایی که در قسمت اکسپلور اینستاگرام وجود دارد، بستگی به این دارد که دوستان و فالوورهای شما چه پست هایی را لایک کرده اند و بنابراین اگر شما پستی را لایک کنید، این پست در اکسپلور اینستاگرام فالوورهایتان نمایش داده خواهد شد.

شاید برایتان جالب باشد که من جواب این سوال را نمی دانم!

در رابطه با این موضوع، اکثر افراد استدلال هایی که می کنند، بر مبنای این عبارت است : Based On People You Follow !

با توجه به این عبارت، محتوای پست های موجود در تب اکسپلور اینستاگرام می تواند به دو شکل انتخاب شود ؛

۱) براساس محتوای پیج افرادی که فالو کرده اید.

۲) براساس فعالیت افرادی که فالو کرده اید.

هرکدام از این برداشت ها، نتیجه گیری مختلفی را سبب می شود. البته باید بگویم که این موضوع خیلی اهمیتی ندارد و در روش و تکنیکی که به شما می خواهم بگویم، نقشی ندارد.

آناتومی تب اکسپلور اینستاگرام

اکنون وقت آن است که کمی با آناتومی و ساختار این قسمت آشنا بشوید و پس از آن به روش های بازاریابی اینستاگرامی در تب اکسپلور بپردازیم.

تب اکسپلور اینستاگرام دومین تب از سمت چپ نوار پایینی اپلیکیشن اینستاگرام می باشد (با عدد ۱ مشخص شده است). هنگامی که بر روی این تب بزنید، صفحه ای مطابق شکل برای شما باز می شود که از ۳ قسمت کلی تشکیل شده است :

آناتومی تب اکسپلور اینستاگرام | آموزش بخش های مختلف اکسپلور اینستاگرام

برای مشاهده تصویر در سایز اصلی، بر روی آن کلیک کنید.

قسمت اصلی که بیشترین میزان دید کاربر را به خود اختصاص می دهد، قسمت اصلی تب و مکانی است که پست ها و مخصوصا ویدیوهای پیشنهادی در این قسمت نمایش داده می شوند.
در این قسمت علاوه بر تک ویدیو و تک تصویر های پیشنهادی، تعدادی کانال های ویدیویی نیز به شما معرفی می شود. برای مثال اگر بعضی از ویدیوها را انتخاب کنید و در همان صفحه نمایش ویدیو، صفحه را به بالا بکشید، می بینید که تمامی ویدیوها از یک پروفایل هستند.

قسمت دیگر (با عدد ۲ مشخص شده است) مختص استوری ها می باشد. در این قسمت به شما استوری پیشنهاد می دهد.

قسمت دیگر (با عدد ۳ مشخص شده است) Top Live نام دارد و اگر بر روی آن بزنید، صفحه دیگری باز می شود که تعدادی از بهترین لایو ها را به شما پیشنهاد می دهد.

آموزش گذاشتن عکس در اکسپلور اینستاگرام

و اما چگونه پست خود را در سرچ اینستاگرام بگذاریم و چگونه پست خود را جهانی کنیم !

تا اینجا با چیستی اکسپلور اینستاگرام و همچنین آناتومی و ساختار ظاهری آن آشنا شدید. همچنین از قدرت فوق العاده آن در بازاریابی اینستاگرامی گفتیم.

بنابراین کسی نیست که نخواهد پست هایش در تب اکسپلور دیده شود!! قطعا وجود حتی یک پست در این قسمت می تواند قدرت فوق العاده زیادی برای بازاریابی های شما داشته باشد.

همانطور که گفتم، اینستاگرام تمام تلاش خود را می کند تا پست هایی را در این قسمت به کاربر نشان دهد که شخص به آنها علاقه نشان داده است. اما من می خواهم ترفندها و تکنیک هایی را به شما بگویم که به کمک آنها، بتوانید نسبت به گذاشتن عکس در سرچ اینستاگرام اقدام کنید!

توجه کنید که روش هایی که اکنون گفته می شود، علمی نبوده و اکثرا براساس تجربه می باشد. بنابراین ممکن است همیشه جواب ندهد اما امتحان کردن آنها خالی از لطف نیست!

۱) مخاطبان خود را بشناسید

مرحله اول برای اینکه بتوانید در نظر مخاطب جذاب باشید و مورد دیده شدن واقع شوید، این است که مخاطبان خود را بشناسید. شناخت مخاطب بسیار بسیار مهم است و تا ندانید که طرف مقابل شما چه چیزی از شما می خواهد، چه چیزی را دوس دارد و چه چیزی را پخش می کند، موفق نخواهید شد.

برای اینکار کمی بر روی شخصیت و علائق مخاطبان خود عمیق تر شوید. برای مثال ببینید مخاطب هدف شما چه محتوایی را بیشتر می پسندد، چه چیزهایی او را خوشحال می کند و …

برای اینکه بهتر مخاطب خود را بشناسید، می توانید از روش های زیر استفاده کنید :

 • تم کلی اکسپلور را مورد بررسی قرار دهید.
  یک سری موارد در میان تمامی افراد جامعه مشترک هستند. این را می توانید از بررسی محتوای کلی اکسپلور اینستاگرام متوجه شوید. در خانواده خودتان قطعا سلیقه های مختلفی وجود دارد. اکسپلور اینستاگرام آنها را ببینید و محتوای مشترک میان همه آنها را استخراج کنید.
  این ها محتواهایی هستند که اگر آن ها را انتشار دهید، به احتمال زیاد ویروسی شده و در بخش اکسپلور تعداد زیادی از افراد نمایش داده می شود.
 • فعالیت های فالووینگ های خود را رصد کنید.
  در تب مشاهده نوتیفیکشن ها، بر روی قسمت Following بزنید. در این قسمت می توانید فعالیت فالووینگ های خودتان(که احتمالا جز فالوورهایتان نیز هستند،) را مشاهده کنید. ببینید چه نوع پست هایی را لایک کرده اند، چه نوع پیج هایی را فالو کرده اند و … . با رصد کردن مخاطبان خود، دستتان می آید که چه نوع محتوایی برای آنها جذاب است.

۲) از هشتگ ها استفاده کنید.

اگر پست شما هشتگ نداشته باشد، احتمال آن بسیار کم است که پست شما ویروسی شده و در بخش اکسپلور اینستاگرام به نمایش در بیاید!

در پست های اینستاگرامی می توان تا ۳۰ هشتگ قرار داد اما نباید همه ۳۰ هشتگ را گذاشت!

مناسب ترین تعداد هشتگ در هر پست اینستاگرامی، بین ۴ تا ۹ هشتگ می باشد. زیرا بر اساس تحقیقات انجام شده توسط TrackMaven و AgoraPulse ، این تعداد هشتگ بهترین میزان بازخورد را خواهند داشت.

درضمن این نکته را هم یادآور شوم که اگر بیش از حد از هشتگ ها استفاده کنید، نه تنها فایده ای ندارد، بلکه ممکن است اسپم شناخته شوید و جریمه هم بشوید! و قطعا محتوایی که اسپم شناخته شود، هیچ شانسی برای ویروسی شدن ندارد!

(یکی از جریمه های اینستاگرام هم، بن نامحسوس در اینستاگرام است که بد نیست مقاله مربوط به آن را بخوانید. همچنین می توانید در دوره آموزشی کار با ربات اینستاگرام به صورت کامل درباره این موضوع آموزش ببینید.)

۳) کاربران را به فعالیت دعوت کنید.

کاربران خود را دعوت به لایک کردن و کامنت گذاشتن کنید.

همانطور که در ابتدای این مقاله ذکر شد، الگوریتم کلی اینستاگرام برای اینکه نشان دهد یک پست محبوب است یا نه، این است که ببیند کدام پست ها در زمان کوتاه تر، تعداد بیشتری لایک و کامنت دریافت می کنند.

پس شما باید خیلی هوشمندانه عمل کنید و مخاطبانتان را تشویق به تعامل با پست های خود کنید.

ایده های مختلفی وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید تا فعالیت کاربران را افزایش دهید.

برای مثال، مسابقات اینستاگرامی یک نمونه خوب هستند. به این شکل که می گویید اگر ۳ نفر از دوستان خودتان را تگ کنید، به قید قرعه، کد تخفیف به شما می دهیم. در این صورت هم مخاطبان بیشتری با شما آشنا شده اند و هم فرصت این را دارید که پستتان را در اکسپلور اینستاگرام به نمایش بگذارید!

۴) تگ کردن را فراموش نکنید.

این تکنیک شاید با پرستیژ و یا شخصیت هر کسب و کاری سازگار نباشد، اما جواب می دهد!

شما می توانید افراد و برندهای معروف و محبوب را در پست های خود تگ کنید. در این صورت عکس شما در پروفایل آنها نیز به نمایش در می آید و امکان بیشتری برای دریافت لایک و کامنت بیشتر و به نوبه خود برای نمایش پست در اکسپلور اینستاگرام بدست می آورید.

اما در اجرای این تکنیک به چند نکته باید توجه کنید :

 • در هر پست، تعداد محدودی از افراد را تگ کنید!! (زیاده روی ممنوع!)
 • همیشه یک نفر را تگ نکنید، چرا که ممکن است او را آزار بدهید و این شخص ناچارا پیج شما را بلاک کرده و یا شما را ریپورت کند. در این صورت عواقب خوبی برای پیج شما نخواهد داشت!
 • افراد را در پست های بی ربط تگ نکنید! سعی کنید نوع محتوای پست هایی که آماده می کنید، با نوع پروفایل هایی که تگ می کنید، مناسبت داشته باشد.

۵) در بهینه ترین حالت حضور پیدا کنید.

اینستاگرام به اکانت های بیزینسی قابلیت آمارگیری نسبتا خوبی ارائه می دهد. اکنون می خواهیم از این آمارها به خوبی استفاده کنیم!

در قسمت Insight ، در بخش Followers ، شما اطلاعاتی راجب فالوورهای خود مشاهده می کنید مانند اینکه :

 • چه درصدی از فالوورهای شما زن و چه درصدی مرد هستند؟
 • فالوورهای شما از چه شهرها و کشورهایی هستند؟
 • فالوورهای شما در چه روزهایی از هفته بیشتر فعال هستند؟
 • فالوورهای شما در چ ساعتی از روز بیشتر فعال هستند؟

اما از این موارد چه استفاده ای می توانیم بکنیم؟ ۳ مورد آخر کمک زیادی به ما می کند!

شما باید پست هایی را که می خواهید وایرال و یا ویروسی کنید، در بهترین ساعت از بهترین روز از هفته منتشر کنید و در کنار آن لوکیشنی را انتخاب کنید که بیشترین مخاطبان شما از آن شهر هستند! در این صورت شما شانس این را دارید که بیشترین بازدید، بیشترین لایک و به عبارتی بیشترین تعامل را دریافت کنید و این یعنی نمایش در اکسپلور اینستاگرام!

آنالیزور اینستاگرام | قابلیت آمارگیری اینستاگرام موثر در اکسپلور اینستاگرام

برای مشاهده تصویر در سایز اصلی، بر روی آن کلیک کنید.

۶) پست و محتوای بی نظیری ایجاد کنید!

تمامی راهکارهایی که گفتم، تنها زمانی معنی پیدا می کند که پست شما خوب باشد! با راهکارهای قبلی می توانید شانس حضورتان در صفحه اکسپلور اینستاگرام را افزایش دهید اما نمی توانم تضمین کنم که مخاطبان بر روی پست شما کلیک کنند!

نکاتی که برای ایجاد یک پست عالی باید رعایت کرد عبارتند از :

 • پیشنمایش کوچک عکس جذاب و گیرا باشد.
 • عنوانی که در نگاه اول چشم مخاطب را درگیر می کند، جذاب، انگیزه بخش و دارای حس مثبت باشد.
 • محتوا به گونه ای مخاطب را وادار به نظر دادن و لایک کردن بکند.
 • محتوا و عکس به گونه ای باشد که مخاطب درباره شما و برندتان کنجکاو شود و در نهایت پروفایل شما را باز کند.

۷) لایک و کامنت فیک دریافت کنید!

اگر به شبهه ای که مطرح شد اعتقاد دارید و فکر می کنید که اینستاگرام براساس فعالیت فالوورهای هر شخص، پست هایی را در اکسپلور دوستانش به نمایش می گذارد، می توانید از این راهکار استفاده کنید.

می توانید در همان لحظه ای که پست را گذاشتید، مقداری لایک و کامنت فیک خریداری کنید. این کار ۲ فایده دارد :

 1. طبق الگوریتم کلی، کامنت و لایک زیاد در بازه زمانی کوتاه، نشان دهنده محبوبیت پست بوده و شانس آن را برای حضور در اکسپلور بیشتر می کند.
 2. اگر ۱۰۰۰ لایک فیک بخرید، (با توجه به اعتقاد شخص شما!) این احتمال وجود دارد که پست شما در اکسپلور حداقل ۱۰ هزار نفر دیگر نمایش داده بشود.

فقط نکته ای که وجود دارد این است که در این رابطه زیاده روی نکنید، چون ممکن است اینستاگرام شما را به عنوان اسپمر و متقلب شناسایی کنید. برای مثال اگر تعداد لایک های همیشگی پیج شما، ۱۰۰۰ عدد است، این بار در همان ابتدا، ۵۰۰ لایک خریداری کنید نه ۵۰۰۰ لایک!

حذف اکسپلور اینستاگرام

درباره حذف اکسپلور اینستاگرام صحبت زیاد است! خیلی از افراد می پرسند که چگونه اکسپلور اینستاگرام را ببندیم و حذف کنیم ؟ همچنین وبسایت های زیادی را دیده ام که تیتر برخی از مطالب آنها چنین است : « چگونگی حذف اکسپلور اینستاگرام !»

اما باید به شما بگویم که خیر! تب اکسپلور اینستاگرام به هیچ عنوان حذف نمی شود. اما چرا اینقدر مطمئن حرف می زنم؟ بگذارید کمی دقیق تر به موضوع نگاه کنیم ؛

بنظر شما راه کسب در آمد اینستاگرام چیست؟ طبیعتا تبلیغات! با این وجود تمام تلاش اینستاگرام بر این است که کاربران را مدت بیشتری در اپلیکیشن خود نگه دارد تا شانس دیدن تبلیغ توسط آنها بیشتر و بیشتر شود.

شاید بتوان گفت اکسپلور اینستاگرام مهم ترین ترفند این کمپانی برای درگیر کردن مخاطبان است. در واقع اگر شما چنین قابلیتی را در اپلیکیشن خود نداشتید، پس از چند دقیقه که پست های فالوورهایتان را می دیدید از اپلیکیشن خارج می شدید و این به ضرر اینستاگرام است.

بنابراین تمام تلاش خود را بکنید تا پست های خود را در تب اکسپلور اینستاگرام بیاندازید و اصلا نگران نباشید که زحمات شما به هدر برود چرا که حذف اکسپلور اینستاگرام به هیچ عنوان نه در حال حاضر و نه در آینده عملی نخواهد شد.

تنظیمات اکسپلورر اینستاگرام

تنظیمات اکسپلورر اینستاگرام چیست؟ در رابطه با این مورد باید بگویم که اکسپلور اینستاگرام تنظیمات خاصی ندارد اما می توان کاری کرد که پست هایی که بیشتر می پسندیم را برای ما نمایش بدهد.

توضیحاتی که در این قسمت می دهم شاید خیلی ربطی به بازاریابی اینستاگرامی و قرار دادن پست در اکسپلور نباشد و صرفا برای تجربه کاربری بهتر شماست.

به کمک تنظیمات اکسپلور اینستاگرام شما می توانید پست هایی که علاقه ای به آنها ندارید را مشخص کنید و اینستاگرام به مرور زمان دیگر چنین پست هایی برای شما نمایش نمی دهد.

برای این کار به تب اکسپلور اینستاگرام بروید و بر روی هر پستی که نمی خواهید دیگر مانند آن را ببینید، کلیک کنید. پس از آن بر روی دکمه سه نقطه در بالای آن پست کلیک کنید. منویی مشابه شکل زیر برای شما باز می شود :

تنظیمات اکسپلورر اینستاگرام | تنظیمات اکسپلور اینستاگرام | شخصی سازی اکسپلور اینستاگرام

برای مشاهده تصویر در سایز اصلی، بر روی آن کلیک کنید.

اکنون بر روی گزینه See Fewer Posts Like This کلیک کنید. پس از این مرحله، چنین پیامی برای شما نمایش داده می شود :

تنظیمات اکسپلورر اینستاگرام | تنظیمات اکسپلور اینستاگرام | شخصی سازی اکسپلور اینستاگرام

برای مشاهده تصویر در سایز اصلی، بر روی آن کلیک کنید.

اکنون پس از مدت زمان کوتاهی که چنین کاری را انجام دهید، اینستاگرام بیشتر متوجه علاقه شما می شود و بیشتر می تواند اکسپلور را برای شما شخصی سازی کند. در نتیجه تجربه بهتری در اختیار شما می گذارد.

نتیجه گیری و خلاصه مطلب در ۱ دقیقه

 • اینستاگرام به علت مشکلاتی که قابلیت پاپیولار داشت، تب اکسپلور را معرفی کرد.
 • در این تب، براساس تمامی فعالیت های شما، پست هایی را که ممکن است به آنها علاقمند باشید به شما نشان می دهد.
 • با راهکارهایی تجربی می توان پست خود را در اکسپلور کاربران دیگر قرار داد.
 • برخی از این راهکارها عبارتند از : استفاده از هشتگ های مرتبط و مناسب، استفاده از لوکیشن مناسب، انتشار تصویر در زمان مناسب، طراحی محتوای جذاب و …
 • حذف اکسپلور به هیچ عنوان امکان پذیر نیست چرا که بهترین ترفند اینستاگرام برای جذب و درگیر کردن مخاطبان است.
 • بوسیله تنظیمات اکسپلورر اینستاگرام می توانید پست هایی که برایتان به نمایش در می آید را شخصی سازی کنید و محتواهایی که به آنها علاقه ندارید را حذف کنید.

امیدوارم این مقاله هم مثل سایر مقالات براتون مفید بوده باشه. اگر از این مقاله خوشتون اومده، حتما به اشتراک بذارین و تو سایتتون به من لینک بدین 🙂

درضمن اگر این روش رو امتحان کردین و جواب گرفتین، حتما کامنت بزارین و تجربه خودتون رو بگین.

82 پاسخ
 1. محمد قربانی
  محمد قربانی گفته:

  مطلب خیلی جامع و خوب بود اما نکته ای که ذهن من رو درگیر کرده این هستش که واقعا پست هایی که فالوورهای ما لایک کردن، اهمیتی در نشون دادن یک سری پست ها در اکسپلور ما نداره؟
  چون عبارت BASED ON PEOPLE YOU FOLLOW بنظرم منظورش همینه و قطعا فعالیت فالوورهای ما هم روی پست هایی که ما میبینیم تاثیر داره. اینطور نیست؟

  پاسخ
  • نیما حسن زاده
   نیما حسن زاده گفته:

   ممنون از شما که وقت گذاشتید و مطالعه کردید!
   بنظر من منظور از اون عبارت این هستش که اینستاگرام میاد و محتوای صفحات و افرادی که شما فالو کردید رو بررسی میکنه و پست هایی به شما پیشنهاد میده که محتوای یکسانی با اون پیج داره.
   چون اگر بخوایم یکم منطقی نگاه کنیم، اینستا میخواد پستی به ما نشون بده که ما علاقه داریم و هیچ تضمینی وجود نداره که پستی که دوستمون لایک کرده، مورد پسند ما هم واقع بشه !!

   پاسخ
 2. مهدی
  مهدی گفته:

  سلام تشکر وسپاس فراوان بر شما ،در خصوص راهنمایی وتوضیحات شفاف وکامل در مورد اکسپلور اینستاگرام. خیلی جالب و بسیار ساده راهنمایی نمویدین خیلی وقت بود میخواستم دراین خصوص آگاه شوم،،،،،،با سپاس فراوان
  محمد مهدی بیگلر

  پاسخ
 3. قاسم
  قاسم گفته:

  سلام وقت بخیر
  ببخشید باز کردن اکانت اینستاگرام در (تهران) تاثیر داره واسه جذب فالوور و لایک.
  ممنون

  پاسخ
   • azin
    azin گفته:

    سلام اول تشکر میکنم از مطالبی ک گذاشتین خیلی جامع و مفید بود.ممنون میشم سوالمو پاسخ بدید.پست های من در قسمت اکسپلور قرار میگرفت و سین ویدوهام زیاد بود ولی بعد از اندکی عدم فعالیت دیگه پستهام در قسمت اکسپلور قرار نمیگیره لطفا راهنمایی کنید مشکل چیه

    پاسخ
    • نیما حسن زاده
     نیما حسن زاده گفته:

     سلام دوست عزیز، خوشحالم که این مقاله براتون مفید بوده.
     ببینید رفتن به اکسپلور اینستاگرام جوری نیست که به یکی دوتا عامل بستگی داشته باشه، کلی موارد مختلف هست که دست به دست هم میدن و باعث میشن پست های شما بره داخل بخش اکسپلور.
     در مورد مشکل شما، احتمالی که من میدم این هستش که اگر مدتی فعالیت نداشتین، فالوور های وفادار شما که واقعا به محتواتون علاقمند بودن و با پیجتون تعامل داشتن، پست هاتون رو شیر می کردن و … ، دیگه اینکار رو نمی کنن. شاید چون آنفالو کردن و رفتن.
     بنظر من تنها راه این هستش که بصورت منظم و طولانی مدت به تولید محتوا برای اینستاگرامتون برسین، احتمال زیاد مشکل حل بشه.
     شاید هم شادوبن شده باشید بنابه دلایلی که من نمیدونم. توصیه می کنم مقاله شادوبن اینستاگرام رو بخونین.

     پاسخ
 4. Vahid
  Vahid گفته:

  سلام خوب هستید، من قبلا پیجم خیلی خوب اکثر عکسام به اکسپلور می‌رفت ولی الان نزدیک ۱ ساله نه فالوورام اونقدری فعال هستن نه عکسام به اکسپلور میرن، میشه راهنمایی کنید؟

  پاسخ
  • نیما حسن زاده
   نیما حسن زاده گفته:

   سلام ممنون، امیدوارم که حالتون خوب باشه.
   چندتا دلیل میتونه داشته باشه ؛
   اول اینکه ممکنه شادوبن شده باشید! اگر می خواید این مورد رو تست کنید، باید ببینید که آیا افرادی که فالوور شما نیستند، هنوز میتونن عکس های شما رو در هشتگ هایی که به کار میبرین ببینن یا نه؟ اگر نمیتونن ببینن، احتمال ۹۹% شادوبن شدید که علت های مختلفی داره. (در این لینک میتونین دراین باره بیشتر بخونین!)
   دوم میتونه به علت به کار بردن هشتگ های تکراری در تعداد زیاد باشه. این مورد از سیاست های اینستاگرام خیلی عقلانی نیست ولی بارها هم خودم تجربه کردم هم دوستان دیگه که اگر چندتا هشتگ رو زیاد به کار ببریم، نرخ رشد کم و کمتر میشه.
   سوم، خدا میدونه!!
   باز هم بررسی کنید به من اطلاعات بیشتری بدید، شاید بتونم راهنمایی بیشتری بکنم.

   پاسخ
 5. ماني
  ماني گفته:

  سلام
  از وقتی مه جدیدترین ورژن اینستا در ایفون اپدیت کردم در اکسپلور گزینه های بالا مثل toplive و … حذف شدند و به جاش گزینه های شخصی یادی مثل اسپورت و موزیک و …. اومده
  میشه بفرمایید باید چ کار کنم دوباره toplive بیاد،؟؟؟

  پاسخ
  • نیما حسن زاده
   نیما حسن زاده گفته:

   این اقدام جز سیاست های اینستاگرام هستش و فکر نکنم راهی برای برگردوندنش باشه.
   تنها چیزی که بنظر مفید میاد این هستش که به کمک هشتگ های مرتبط می تونین تو قسمت های مختلف اسپورت، موزیک یا … بالا بیاید.
   برای همین اهمیت هشتگ خیلی زیاد شده تو آپدیت جدید.
   ولی در رابطه با تاپ لایو و … فکر نکنم دیگه برگرده!

   پاسخ
 6. مهدی
  مهدی گفته:

  سلام
  من تقریباً نود درصد از پستام که میرن اکسپلور بعد از بیست دقیقه الی نیم ساعت میپرن از اکسپلور بیرون
  خیلی وقته داره اذیتم میکنه و خیلی جلوی رشد پیجم رو گرفته
  ممنونم اگه راهنمایی کنید.

  پاسخ
  • نیما حسن زاده
   نیما حسن زاده گفته:

   سلام وقتتون بخیر
   شما از کجا این موضوع رو متوجه شدین؟ چون اکسپلور اینستاگرام برای هر فرد شخصی هست و بصورت جداگانه برنامه ریزی میشه و برای اینکه این موضوع رو بدونین، لازمه که اکسپلور تمامی فالوورهاتون رو بررسی کرده باشین!
   مورد دیگه اینکه در قسمت Insight هر پست نوشته چه تعداد از کسانی که این پست رو دیدن، از قسمت اکسپلور اومدن، این عدد اگه به نسبت بقیه ورودی ها یک عدد نسبتا مناسبی باشه، دیگه مشکلی نیست و نباید نگران باشین.
   به هر حال در مورد کم شدن نرخ رشد پیجتون چندتا علت میتونه اتفاق بیافته :
   ۱) شادوبن شده باشین، برای اطلاعات بیشتر به مقاله بن نامحسوس اینستاگرام مراجعه کنید.
   ۲) از هشتگ های تکراری زیاد استفاده می کنین، که در این صورت بهتره از هشتگ های دیگه ای استفاده کنین.
   ۳) نحوه پست گذاریتون منظم نیست که باید منظمش کنین.
   ۴) محتواتون برای مخاطبانتون جذاب نیست.
   باز هم اگر تخصصی تر سوال دارین از قسمت تماس با ما، پیام بفرستید تا بیشتر بررسی کنیم.

   پاسخ
   • مهدی
    مهدی گفته:

    منظورم از بیرون اومدن از اکسپلور اینه که پست بعد از آپلود در ده دقیقه‌ی اول میره اکسپلور تعداد بالایی بازدید میخوره اما بعد از نیم ساعت بازدید متوقف میشه. به طور مثال پست بعد از رفتن به اکسپلور در هر دقیقه یک هزار بازدید میخوره اما بعد از حدود نیم ساعت به پنجاه بازدید در دقیقه(برابر با بازدید عادی و زمانی که پیج بسته هست) برمیگرده!
    شادوبن هم نیستم، بازدید یا لایک فیک هم نمیزنم

    پاسخ
    • نیما حسن زاده
     نیما حسن زاده گفته:

     سلام مجدد؛
     دوست عزیز تنها احتمالی که در این رابطه وجود داره این هستش که پست شما به اندازه کافی برای افرادی که نسبت به پیج شما غریبه هستند، جذاب نیست!
     یعنی پست شما به علت بازخورد خوبی که در دقایق اول دریافت میکنه، وارد بخش اکسپلور اینستاگرام میشه اما وقتی اینستاگرام می بینه کاربرهای مختلف روی عکس یا ویدیو شما کلیک نمیکنن، اینطور برداشت میکنه که این پست برای افراد مناسب نیست!
     البته این مورد قانون و ثابت شده نیست ولی تنها احتمالی هستش که من در رابطه با این مشکل شما میدم!
     توصیه من به شما این هستش که پیش نمایش کوچک پست خودتون رو بسیار جذاب انتخاب کنین تا باعث بشه کاربر بر روی پست کلیک کنه. همچنین یک توصیه دیگه اینکه سعی کنین خود محتوا به اندازه ای خوب و با کیفیت باشه که کاربر با پست درگیر بشه، یعنی لایک کنه و کامنت بذاره.
     مجموع این موارد بنظر من باعث میشه موندگاری پست شما در اکسپلور بیشتر و بیشتر بشه.
     امیدوارم مفید باشه براتون

     پاسخ
 7. مهدی
  مهدی گفته:

  سلام
  من با پست های فان و سرگرم کننده موفقیت تقریبا خوبی تو قسمت explor داشتم ولی پستهای شخصی یا غیر فان میتونم بگم اصلا تو قسمت explor قرار نمیگیرفت
  سوالی که از شما دارم اینکه برای بهتر شدن بازدید پست شخصی اگه پیج های شخصی رو دنبال کنم بهتره یا به نظرتون اگه با پیجای سرگرمی و فان ارتباط داشته باشم هم میتونم نتیجه بگیرم؟

  پاسخ
  • نیما حسن زاده
   نیما حسن زاده گفته:

   سلام دوست عزیز،
   اگر منظورتون از پست های شخصی، پست های مربوط به برندشخصی شماست، که مشکلی نداره و اگر با کیفیت باشه و در ۱ ساعت اول بازدید نسبتا خوبی بگیره، خب طبیعتا شانس ورودش به اکسپلور اینستاگرام هست.
   اما اگر منظورتون پست های معمولی و شخصی خودتون هست، طبیعتا شانس خیلی کمی دارن که به بخش اکسپلور برن! چون پست های شخصی شما چیز اونقدر جذابی نیست که بره به اکسپلور! اگر هم دقت کنین هیچ پست شخصی ای تو این بخش وجود نداره چرا که در پیج های شخصی افراد معمولا محتواهایی تولید نمیشه که برای عموم افراد جذاب باشه.
   امیدوارم درست منظورتون رو متوجه شده باشم و درست پاسخ داده باشم.

   پاسخ
 8. Talash
  Talash گفته:

  سلام.من یک پیج پایولار دارم.امشب وقتی عکسم رو پست کردم و هشتگهام رو گذاشتم ،بعد که رفتم در قسمت سرچ و هشتگهایی که زده بودم رو سرچ کردم تا عکسم را پیدا کنم.دیدم هیچ کدام از ۳۰ هشتگی که گذاشتم عکسش در قسمت سرچ نیست.یعنی فقط فالورهام میتونستن عکسم رو ببینن و بقیه نه.هرچی فکر کردم دلیلشو نفهمیدم.نظر شما چیه؟

  پاسخ
  • نیما حسن زاده
   نیما حسن زاده گفته:

   سلام شبتون بخیر؛
   متاسفانه باید بگم که شما دچار شادوبن اینستاگرام شدید! احتمالا یکی از قوانین اینستاگرام رو نقض کردید و به همین دلیل شما رو شادوبن کرده.
   توصیه میکنم مقاله شادوبن اینستاگرام رو مطالعه کنید تا شاید بتونین مشکلتون رو برطرف کنین!

   پاسخ
   • بهنام
    بهنام گفته:

    سلام ، داستان اکسپلر واقعا مافیا هستش ، با پرداخت پول به اینستاگرام پستهای شما میره تو اکسپلر ، من واسه هر پستم ١٠٠تا ۵٠٠ هزار تومن هزینه میکنم تا توی اکسپلر بیوفته و البته فوق العاده تاثیر داره ، و هر چقدر بیشتر پول بدید بیشتر ویو میخوره و بیشتر تو اکسپلر هست . اینکه هشتک بزن و وووو همش مغذرت میخوام الکی ، فقط باید پول خرج کرد همین .

    پاسخ
    • نیما حسن زاده
     نیما حسن زاده گفته:

     سلام خدمت شما دوست عزیز؛
     خب بله این روش‌ درآمدی اینستاگرام هستش و قطعا این کار رو میکنه! البته این هشتگ ها باعث میشه ارگانیک بیاین تو بخش اکسپلور اینستاگرام ولی خب پول هم هست!
     قضیه دقیقا سئو و ادوردز ه!

     پاسخ
    • hamed
     hamed گفته:

     چطور پول میدید اینستا؟؟.اکانتم بیزینسیه قسمت تبلیغات باید با دلار شارژ بشه؟و باید کارت حساب پی پال داشت؟.من نمیتونم راه اندازیش کنم لطفا راهنماییم کنید

     پاسخ
   • talash
    talash گفته:

    خیلی ممنون از راهنماییتون.توضیحاتتون عالی بود.من از ربات استفاده می کنم .فکر کنم دلیلش همین بوده.ممنون

    پاسخ
 9. یاسر
  یاسر گفته:

  با سلام خدمت استاد،حسن زاده
  قصد دارم در اینستا کسب کار راندازی کنم نیاز به مشاور،در این حرفه دارم،که بصورت درصدی با هم همکاری کنیم.آیا شما می توانید در این خصوص کمکم کنید یا حداقل شخصی رو معرفی کنید،البته این فعالیت در آلمان انجام می شه.ممنونم.

  پاسخ
 10. سهند
  سهند گفته:

  سلام من یه سری پست های اکسپلور که علاقه نداشتم یا ناشایست بود رو See Fewer Posts Like This کردم اما الان هیچ پستی از چیزهایی که علاقه دارم مثل عکس ها یا تصاویر بازیگر خواننده فوتبالیست و غیره مورد علاقم … و فقط به سری تصاویر مشابه هم در زمینه طبیعت و سازه های مختلف و حیوانات میاد و تعدادش هم بعضی وقتا کمه و رفرش میکنی باز هم همینا میاد که واقعا نمیخوام ببینمشون چیکار باید کرد به حالت قبل برگرده ؟

  پاسخ
  • نیما حسن زاده
   نیما حسن زاده گفته:

   سلام خدمت شما؛
   احتمالا اشتباهی یکی دو مورد از پست های مورد علاقتون رو هم حذف کردین و یا احتمالش هست که مشکل از اینستاگرام باشه.
   راهی برای برگردوندن نیست ولی برطبق الگوریتم کلی اکسپلور اینستاگرام ، بنظر من از این پست هایی که دوست دارین، داخل پیج های مختلف بیشتر لایک کنین و کامنت بذارین تا دوباره بتونه علاقه شما رو تشخیص بده و بخش اکسپلور رو براتون شخصی سازی کنه.

   پاسخ
 11. Kimia
  Kimia گفته:

  سلام وقت بخیر استاد ، ببخشید من نزدیک یک ماهه ک پیجمو باز کردم پستامم عکسای خودمن ک همه میگن خوشگلن اما نمیدونم چرا تعداد فالورام زیاد نمیشه و همش کم میشه ، ولی دوستم پیجشو نزدیک دوهفته است باز کرده کلی فالور داره و پستای معمولی هم میذاره، میشه منو راهنمایی کنید ، همه جا پولی شده و منم هزینشو ندارم ،لطفا کمکم کنید

  پاسخ
  • نیما حسن زاده
   نیما حسن زاده گفته:

   سلام وقت شما بخیر؛
   سوالی که پرسیدین خیلی کلیه! من نمیدونم عکس هایی که میگین میذارین عکس خودتونه یا عکس محصولاتتون؟! اگر عکس خودتونه دلیلی نباید داشته باشه که بقیه بخوان فالو کنن، مگر اینکه جذابیتی براشون ایجاد کنید. اگر هم نیاز دارین که فالوورهاتون سریع رشد پیدا کنه، توصیه من به شما استفاده از ربات های اینستاگرام هستش. البته هزینه داره ولی نه خیلی زیاد.

   پاسخ
 12. محمود
  محمود گفته:

  سلام ببخشید کسی بخواد پولی پستهاشو اکسپلور کنه، آیا واسه ایران امکان این دسترسی مطابق ما لوکیشن موردنظر وجود داره ؟
  ممنون

  پاسخ
  • نیما حسن زاده
   نیما حسن زاده گفته:

   سلام
   این موضوع چند وقتی هستش که زیاد شنیده میشه که با مقداری هزینه پست هاتون رو میفرستن اکسپلور. من حقیقتش دقیق نمیدونم مکانیسم این پکیج ها به چه شکل هستش ولی مثل بقیه موارد اینستاگرام فکر می کنم فیک و غیرواقعی باشه!
   اما باز هم دارم بررسی می کنم ببینم دقیقا چطوری هستش. شما هم اگر سایتی با چنین پکیجی مشاهده کردین، آدرسش رو بذارین تا من بررسی کنم.
   ممنون

   پاسخ
 13. محمدحسین فهیمی
  محمدحسین فهیمی گفته:

  سلام و درود به شما استاد حسن‌زاده عزیز
  مقاله خوب و کاربردی بود.
  کلی ایده داد برای کار بر روی اینستاگرام
  ممنون از شما

  پاسخ
 14. Javad
  Javad گفته:

  سلام خسته نباشید من چند تا پیج در اینستاگرام داشتم حالا ۵ روزه میزنه حساب خود را تایید کنید از طریق تلفن در ضمنی ک موقع ساخت پیج تایید شده و اصلا نمیزاره وارد اینستاگرام شم تا وارد میشم صفحه تایید اکانت میاد
  به شماره هام که اصلا پیام نمیاد تست کردم تا اینکه
  یه برنامه گرفتم شماره مجازی ها اونم فقط دوبار کد داد یعنی دو تا پیجم تایید شد بقیشم مونده دیگه اصلا با هر روش شماره مجازی رفتم جواب نداد بعد رفتم ی سایت شماره مجازی اون کد رو میداد ولی هر کدی ک میزدم مینوشت اشتباه دوباره تلاش کنید به شماره های ایران که پیام نمیاد به مال خارجم همینجا میاد که اینستاگرام همش میزنه غلط …شما میدونید چیکار باید کرد؟؟؟ حتی دیلیت اکانتم نمیتونم کنم و تو قسمت پیدا کردن اکانت ها هم میگه پیدا نشد فقط درصورتی که کد بیاد گوشیم میتونم وارد شم شما میدونید چه روش دیگه ای است؟

  پاسخ
 15. سبد علی
  سبد علی گفته:

  سلام. وقتی از هشتگ استفاده میکنیم تا پستمون دیده بشه، قبلا وقتی روی یه هشتگی که استفاده کرده بودیم توی پستمون، انگشت میزدیم، میرفت درون اون هشتگ و پستایی که از اون هشتگ استفاده کرده بودن رو میاورد. یه قسمت تاپ داشت و یه قسمت ریسنت که پستای آخری رو که از اون هشتگ استفاده کرده بودن رو اونجا نشون میداد. الان با وجود اینکه من از هشتگ استفاده میکنم اصلا پستامو توی اون قسمت نمیاره. نه توی قسمت تاپ و نه ریسنت. لطفا راهنمایی کنید چرا پستام دیده نمیشه. انگار اصلا قسمت هشتگ اینستاگرامم غیر فعاله.

  پاسخ
 16. هادی
  هادی گفته:

  سلام نیما جان. یکی از بهترین مطالبی بود که در این مورد خوندم.
  .
  من هر چند ۱۰ تا یکی، پستم میره اکسپلور اونم نهایتش ۳۰ هزار تا یا ۱۰ ۱۲ متوقف میشه.
  .
  خیلی سعی کردم با پیج های دیگه که اکثرا زرد هستن ارتباط بگیرم. اما جواب نمیدن.
  .
  چون شنیدم که گروه‌های تبادل لایک و کامنت دارن.
  .
  دقت کنی هر پستی که میره تو اکسپلور زیرش همه پیج‌های بزرگ لایک کردن و کامنت گذاشتن.
  .
  پستهای من کاملا یونیک، با عکس جذاب اول ویدئو، آهنگ و تصویر هماهنگ، محتوا فوق العاده اما کم دیده میشه. ۳ ۴ هزار تا یا ۱۰ هزارتا شانسی بشه ۱۵ هزار تا واقعا دیگه کلافه شدم و انگیزمو از دست دادم
  .
  میخواستم ببینم شما از این گروه‌های چه میدونی؟
  .
  سوال یعدیم این هست که لایک فیک از اونجایی که افرادی که لایک میکنن جزو فالوورهای پیج نیستن مشکل ساز نیست؟
  ویو فیک چطور؟
  .
  من چندین بار به میزان ۵۰۰ لایک زیر عکس ها زدم اما وایرال نشد. الان میترسم. میگم نکنه اینستاگرام تشخیص میده
  .

  پاسخ
  • نیما حسن زاده
   نیما حسن زاده گفته:

   سلام دوست عزیز؛
   در رابطه با این گروه های تبادل لایک و کامنت تنها اطلاعی که دارم این هستش که باید شخصا با اونها ارتباط برقرار کنین و برای همدیگه لایک و کامنت بذارین. کاری که من میبینم افرادی که میشناسم تو این حوزه انجام میدن.
   در مورد لایک فیک هم حقیقتش من خودم نظرم ۵۰ ۵۰ هستش. در مورد این که اینستاگرام میفهمه باید بگم بله میفهمه چون تشخیصش خیلی راحته ولی خب ممکنه به احتمال ۵۰% سود داشته باشه. البته برای اینکه تشخیص نده باز هم راهکارهایی هست.
   مثلا اگر ۲۰ ۳۰ % لایک هاتون فیک باشه و پیج هم پابلیک باشه، بنظرم کار برای اینستاگرام سخت میشه و شاید نتونه تشخیص بده!! چون یک اتفاق کاملا طبیعی هستش برای یک پیج عمومی که درصدی از لایک ها از افراد غیر فالوور باشه.
   ولی در کل من خیلی توصیه نمیکنم فالوور فیک رو. صرفا برای اینکه بدونین چنین روشی هست داخل این مقاله معرفی کردم.

   پاسخ
 17. عاطفه حسن نیا
  عاطفه حسن نیا گفته:

  سلام من مدتیه یه پیج ساختم برا جذب فالوئر. الان shadowban شدم. دیگه هشتگ نمیذارم. اگه هشتگ نذارم آخه چجوری دیده شم؟ دیدم پیجایی رو که هشتگ نمیذارن اصلا میلیونی فالوور دارن و کلی ویوو و لایک. سوال اصیم اینه که اگه هشتگ نذاریم پستمون چجوری دیده میشه؟ پست ها یا از طریق هشتگ دیده می شن یا ملت باید فالو کرده باشن تا ببینن پستو. آیا پست بدون هشتگ تو اکسپلور وارد میشه؟ کجا میره اصن؟ چه کنم الان؟

  پاسخ
  • نیما حسن زاده
   نیما حسن زاده گفته:

   سلام خدمت شما
   بله که پست بدون هشتگ دیده میشه! پیج های میلیونی اصلا نیازی به هشتگ ندارن، چون با یک محتوای جذاب کلی فالوور اون رو میبینن و پست منتقل میشه به اکسپلور !
   اما برای اول کار یک پیج باید هشتگ استفاده کنین. ولی خب در مورد شما که شادوبن شدین، توصیه می کنم مقاله شادوبن اینستاگرام رو بخونین.

   پاسخ
 18. مریم
  مریم گفته:

  سلام. وقتتون بخیر.
  ممنون برای متن خوبی ک گذاشتید
  مشکل من اینه ک وقتی روی آیکون اکسپلورر میزنم اینستاگرامم متوقف میشه!!! یعنی این قسمت از دسترسم خارج شده.
  مشکل چیه و برای رفعش باید چکار کنم؟؟؟؟؟؟

  پاسخ
  • نیما حسن زاده
   نیما حسن زاده گفته:

   سلام خدمت شما؛
   این مشکل مربوط به باگ اینستاگرام و گوشی شماست. اینجا ما درباره موارد بازاریابی در اینستاگرام صحبت می کنیم.
   برای رفع این مشکل به متخصصان آن مراجعه کنید.

   پاسخ
 19. فرهاد محمدي
  فرهاد محمدي گفته:

  سلام و وقت بخیر خدمت آقای حسن زاده و با تشکر از پست مفیدتون. سوال بنده این است که اگه پیج ام بسته باشه باز امکانش هست که پست ام در اکسپلور قرار بگیره؟ ممنون میشم راهنماییم کنین.
  با احترام : فرهاد محمدی

  پاسخ
 20. حسین
  حسین گفته:

  سلام .
  من پیجمو دو ماه پیش حدودا راه انداختم ابتدا کم فالوئر میومد کم کم زیاد شد تا این که بیست روز آخر از سیصد تا در روز به ششصد تا فالویر رسید (بدون کوچکترین تبلیغاتی)که پیجمو فالو میکردن اما به دلیل اینکه یه تعداد از پستها رو پاک کردم و هشتک تکراری شادوبن شدم میخواستم ببینم وضعیتم چگونه خواهد شد آیا دوباره به همون روال قبلی با اومدن فالوئر بر خواهم گشت و بعد از اینکه از شادوبن هشتک های قبلیم زیر پست های قبلیم باز هم همون کارایی قبل رو خواهند داشت.
  پیشاپیش سپاسگزارم از پاسخگوییتون

  پاسخ
 21. علی
  علی گفته:

  سلام وقت بخیر
  بنده چندین پست در اینستاگرام منتشر کردم و هشتگ هم دارند ولی با سرچ هشتک پست هامو نمیبینم به نظر شما دلیلش چیه و راهکارتون برای حل این مشکل چیست؟
  البته این اتفاق چند روزی هست که افتاده است.
  با تشکر از شما.

  پاسخ
 22. حسین
  حسین گفته:

  سلام جناب آقای حسن زاده
  چرا بعد از اینکه پیجم از شادوبن خارج شده حالت فالوئر اومدن برام داره به همون حالت قبل برمیگرده اما لایک و ویو خوردن پستام به شدت نسبت به قبل پایین اومده

  پاسخ
  • نیما حسن زاده
   نیما حسن زاده گفته:

   سلام خدمت شما؛ دوتا احتمال وجود داره :
   ۱) به هرحال جریمه شدین و نباید توقع داشته باشین که همه چی به شکل قبل باشه!!
   ۲) چند وقتی هستش که اکثر دوستان از کاهش نرخ لایک خوردن و نرخ تعامل کاربران شکایت دارن. بنظر من این سیاست اینستاگرام هستش تا به نحوی شما رو سوق بده به سمت استفاده از تبلیغات خودش تا بتونه درآمدزایی کنه!

   پاسخ
 23. احمد کرمی
  احمد کرمی گفته:

  سلام
  من کارم مربوط به دکوراسیون داخلی هستش
  میخوام وقتی مردم سرچ میکنن دکوراسیون داخلی پیج من اولین ها باشه
  چیکار باید کنم؟؟
  ممنون

  پاسخ
 24. شیوا
  شیوا گفته:

  سلام وقتتون بخیر
  من تو پست هایی که میذارم هشتگ هایی که قرار میدم انتهای پست بعد که اون هشتگ رو با هر اکانتی سرچ میکنم اون پست خودم رو بالا نمیاره چی کار کنیم تو سرچ پست ما جز تاپ ها باشه؟؟؟

  پاسخ
 25. مهشید
  مهشید گفته:

  سلام من قبلا پیجم پی وی بود و در همون زمان چند بار اسممو عوض کردم الان ک پیجمو باز کردم ممکنه ک ب خاطر این ک قبلا چند بار اسممو عوض کردم پوستم نره تو اکسپلور؟

  پاسخ
 26. محیا
  محیا گفته:

  توضیحاتتون عالی بود اما فالوور فیک و لایک فیک رو قبول ندارم چون داریم سرخودمون کلاه میذاریم

  پاسخ
  • نیما حسن زاده
   نیما حسن زاده گفته:

   سلام دوست عزیز؛
   ببینین قرار نیست از فالوور و لایک فیک برای خوشحال کردن خودمون استفاده کنیم! از این روش استفاده می کنیم تا پستمون بره داخل اکسپلور و به افراد حقیقی نشون داده بشه.
   البته که اخیرا اینستاگرام فالوور و لایک فیک رو خیلی خوب تشخیص میده و حذف میکنه.

   پاسخ
  • نیما حسن زاده
   نیما حسن زاده گفته:

   قبل از هر چیز اصلا اکانتتون بیزینسی هست؟ اگر بیزینسی نیست که خب این امکان براتون فعال نیست.
   اگر هست، پایین همه پست هاتون بخشی هست به اسم : View Insight

   پاسخ
 27. سایت
  سایت گفته:

  سلام با عرض خسته نباشید من سایت دارم اما هشتگ میزنم پست منو تو اون هشتگ ها نمیبینم چیکار باید بکنم درست بشه!؟ مچکرم

  پاسخ

تعقیب

 1. […] مقاله هایی که در وبمستر خاکستری منتشر کردم، مقاله «۰ تا ۱۰۰ اکسپلور اینستاگرام» […]

 2. […] را افزایش می دهد. (در این رابطه توصیه می کنم حتما مطلب «اکسپلور اینستاگرام : روش نمایش پست ها در اکسپلور و جذب… را حتما […]

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *