shadowban یا بن نامحسوس در اینستاگرام

ShadowBan یا بن نامحسوس در اینستاگرام اتفاقی است که جدیدا مورد توجه برخی از اینستاگرامرها قرار گرفته است و می تواند مشکلات زیادی برای پیج بیزینسی شما ایجاد بکند. همانطور که از نامش پیداست، ShadowBan یا بن نامحسوس در اینستاگرام به نوعی از بن شدن گفته می شود که خود کاربر اطلاعی از آن ندارد و بصورت نامحسوس توسط اینستاگرام بن می شود و در نتیجه آن میزان رشد فالوورها و تعامل کاربران با پیج موردنظر به شدت کم می شود و این می تواند ضرر بزرگی برای پیج و کسب و کار شما باشد.

در این مطلب می خواهم به طور کامل به بررسی این موضوع بپردازم و راه حل این مشکل را با یکدیگر بررسی کنیم. البته در دوره آموزشی کار با ربات اینستاگرام، خیلی تخصصی تر به این موضوع پرداخته ام.

آپدیت اردیبهشت ۹۷ – برای اطلاع از آپدیت بعدی، در خبرنامه عضو شوید. 

ShadowBan یا بن نامحسوس در اینستاگرام چیست؟

اگر تا بحال اینگیجمنت یا تعامل کاربران و یا میزان رشد فالوورهایتان در یک بازه زمانی به طور ناگهانی کاهش یافته باشد و عکس ها و پست هایی که می گذارید نیز در هشتگ های مربوطه نمایش داده نشود، احتمالا شما گرفتار بن نامحسوس در اینستاگرام شده اید به گونه ای که حتی خودتان متوجه نمی شوید!

واژه ShadowBan از سال ۲۰۰۶ مورد استفاده قرار گرفت اما در یکسال گذشته بیشتر مورد بحث قرار گرفت و تعداد زیادی (و رو به افزایش!) از کاربران را گرفتار کرده است. اولین بار ShadowBan توسط توییتر به کار گرفته شد و توییتر شروع به فیلتر کردن توییت های نامناسب کرد.

بن نامحسوس در اینستاگرام به این صورت عمل می کند که تمامی پست های شما را برای افرادی که شما را فالو نمی کنند، مخفی می کند که طبیعتا این امر منجر به کاهش تعامل کاربران و کاهش نرخ رشد فالوورها می شود. اگر بخواهم بصورت دقیق تر بگویم، در واقع در ShadowBan اینستاگرام، اگر شما در پست های خود هشتگی قرار دهید، فقط شما و افرادی که شما را فالو می کنند قادر به دیدن آن پست ها هستند و افراد دیگر در صورت جستجوی هشتگ مربوطه، پست شما را نمی بینند!

کاملا واضح است که در صورت بن شدن پیج شما بصورت نامحسوس، کل استراتژی های شما برای استفاده از هشتگ و جذب مخاطب شکست می خورد! (توصیه میکنم حتما مطلب «جذب مخاطب با استفاده از هشتگ در اینستاگرام» را بخوانید.)

بنابراین همانطور که می دانید، ShadowBan شدن می تواند مشکل بسیار بزرگی برای شما باشد. در واقع شانس شما برای جذب مخاطبان هدف خود به شدت کاهش پیدا می کند و این یعنی کاهش مشتریان و نقطه ضعف بیزینس شما!

چرا ShadowBan می شویم؟

علت وجود بن نامحسوس در اینستاگرام و شبکه های اجتماعی دیگر این است که یک سری از رفتارهای خاص را در کاربران تشخیص بدهد، مانند ؛ اسپم کردن و سایر رفتارهای نامناسب و سواستفاده گر!

اینستاگرام نیز از این قاعده مستثنی نیست و افرادی را هدف قرار می دهد که رفتارهای نامناسب و یا اسپمی دارند.

طبیعتا این مورد بد نیست و به نفع کاربران اینستاگرام بوده و به آنها تجربه بهتری را ارائه می دهد. اما نکته ای که باید به آن توجه کرد این است که یک سری رفتارهای کاملا غیراسپم به عنوان دلایل ShadowBan شدن شمرده می شود! مانند استفاده از یک هشتگ یکسان در دفعات زیاد!

عکس زیر، بیانیه ای است که اینستاگرام یک سال پیش منتشر کرد :

بیانیه اینستاگرام در مورد shadowban یا بن نامحسوس در اینستاگرام

در این بیانیه، اینستاگرام به موضوع « Hashtag Search Issue » اشاره می کند و ۳ راهکار تولید محتوای مناسب را معرفی می کند. همچنین به طور کاملا نامحسوس(!) با بیان عبارت « Improvement to our System » به موضوع ShadowBan اشاره می کند.

گذشته از این موارد، همانطور که پیش تر گفتیم هدف اصلی استراتژی بن نامحسوس این است که رفتارهای نامناسب کاربران را تشخیص دهد و آنها را جریمه کند. یک سری از حرکاتی که کاربران در شبکه های اجتماعی انجام می دهند مانند استفاده از سیستم های ارسال پست خودکار و یا استفاده از دیگر استراتژی های کلاه سیاه مشخصا به بن شدن محسوس منجر می شود. اما استفاده از یک هشتگ بصورت مداوم بنظر نمی آید تجربه ناخوشایندی برای کاربران ایجاد کند!

تنها دلیلی که می توان برای این حرکت اینستاگرام آورد این است که اینستاگرام با این کار می خواهد اکانت های بیزینسی کمتر از هشتگ ها استفاده کنند و بیشتر به سراغ تبلیغات پولی اینستاگرام بروند! چون همانطور که می دانید تقریبا راه اصلی برای جذب مخاطب یک پیج بیزینسی، استفاده از هشتگ ها بوده و اگر اینستاگرام روی این مورد حساس بشود و اکانت ها را جریمه کند، تنها راه چاره آنها برای دستیابی به مخاطبان هدف خود، استفاده از تبلیغات اینستاگرام است و نتیجه آن می شود درآمد بیشتر برای اینستاگرام!

دلایل و جلوگیری از بن شدن نامحسوس

الکس توبی، متخصص بازاریابی در اینستاگرام در بلاگ خود مقاله ای درباره چرایی و چگونگی بن نامحسوس نوشته است و نکات متعددی برای جلوگیری از ShadowBan شدن معرفی کرده است که من در اینجا مهمترین این نکات را آورده ام ؛

۱) از هشتگ های بن شده و یا هشتگ های شکسته استفاده نکنید!

برای اینستاگرام با بیش از ۸۰۰ میلیون کاربر، کمی دشوار است که تمامی کاربران را کنترل کند و ببیند که آنها چه پست هایی با چه هشتگ هایی می گذارند!

برای مثال خیلی از مواقع، یک سری هشتگ ها به یکباره با یک سری پست های نامناسب پر می شوند. در این مواقع اینستاگرام متوجه می شود و هشتگ را بلاک می کنند. بلاک شدن یک هشتگ به این معنی است که شما دیگر نمی توانید آن هشتگ را سرچ کنید و یا استفاده از آن هشتگ محدود می شود.

در مورد ShadowBan شدن باید توجه کنید که اگر تنها از یک هشتگ شکسته و یا بلاک شده استفاده کنید، پیج شما دچار بن نامحسوس می شود!

برای مثال اگر هشتگ #beautyblogger را سرچ کنید، با پیغام زیر مواجه می شوید :

هشتگ های شکسته، از عوامل بن نامحسوس در اینستاگرام

۲) استفاده نکردن از سیستم هایی که قوانین اینستاگرام را نقض می کند!

اینستاگرام اخیرا  الگوریتم های خود را بروز کرده است و نسبت به استفاده از ربات ها، خصوصا ربات های افزایش فالوور، لایک خودکار و کامنت خودکار (توصیه می کنم حتما مطلب «کامنت اسپم اینستاگرامی ممنوع» را بخوانید!) بسیار حساس تر شده است! اگر شما از هرگونه سیستم های ربات مانند خودکار استفاده کنید، شانس شما برای ShadowBan شدن افزایش می یابد.

علاوه بر این اگر شما از سیستم های ارسال پست خودکار استفاده کنید، همچنان در حال نقض قوانین اینستاگرام هستید و نه تنها ممکن است بن نامحسوس شوید، بلکه شانس شما برای بن شدن کامل نیز افزایش می یابد!

شاید با خودتان بگویید مگر می شود بدون ربات های اینستاگرامی فعالیت کرد؟! در پاسخ به این سوال لازم است دو نگرش را بررسی کنیم.

توصیه متخخصان بازاریابی در اینستاگرام این است که به کل استفاده از ربات ها را متوقف کنید اما توصیه من به شما اندکی متفاوت تر است!

همانطور که در مطلب «بررسی بهترین ربات های اینستاگرام» به بررسی ربات هایی مانند اینستاساز و غیره پرداختیم، بعضی از این ربات ها، پنل تنظیمات فوق العاده قدرتمندی دارند. توصیه من این است که تنظیمات این ربات ها را به گونه ای بهینه کنید که فعالیت این ربات همانند فعالیت یک شخص عادی بنظر بیاید! یعنی به گونه ای به نظر برسد که یک فرد پشت تمامی این فعالیت هاست.

در دوره آموزشی کار با ربات اینستاگرام، به صورت کاملا عملی تمامی تنظیماتی که لازم است انجام دهید تا بن نامحسوس نشوید را برایتان توضیح داده ام.

برای مثال اگر تنظیمات را بهینه نکنید، ممکن است این ربات ها یک فرد را در طول یک بازه کوتاه چندین بار فالو و آنفالو کنند و این یک فعالیت اسپم و نامناسب بوده و به راحتی توسط اینستاگرام تشخیص داده می شود. اما اگر تنظیمات به خوبی ست شده باشند، این اتفاق پیش نمی آید.
همچنین می توانید روزانه ۵ الی ۸ ساعت ربات را متوقف کنید تا اینطور بنظر برسد که فرد مسئول این فعالیت ها، خوابیده است!

توصیه دیگری که به شما می کنم این است که بصورت یک ماه در میان و یا دوماه در میان از ربات ها استفاده کنید. یعنی دوماه از ربات استفاده کنید و سپس یک ماه فعالیت ربات را به طور کامل متوقف کنید و خودتان فعالیت کنید.

اگر از این تکنیک ها استفاده کنید، احتمال اینکه توسط اینستاگرام تشخیص داده بشوید بسیار کمتر می شود.

۳) خودداری از تغییرات خیلی بزرگ در فعالیت هایتان!

اگر تا بحال نمی دانستید، آگاه باشید که اینستاگرام برای فعالیت های شما محدودیت هایی قرار می دهد. به عنوان مثال شما برای لایک هایی که می کنید، کامنت هایی که می گذارید و اکانت هایی که فالو یا آنفالو می کنید، محدودیت هایی دارید که این محدودیت ها برای هر اکانت متفاوت بوده و بسته به سن پیج شما و پارامترهای دیگر فرق می کند.

در هر صورت، سعی کنید حداکثر ۱۵۰-۲۰۰ لایک در ساعت، ۶۰ کامنت و ۶۰ فالو/آنفالو داشته باشید و نه بیشتر!

علت این محدودیت ها این است که اینستاگرام می خواهد فعالیت ربات ها را مختل کند و اگر بر فرض در یک بازه یک ساعته، شما ۱۰۰ نفر را فالو کنیذ و همانجا ۴۰ نفر آنها را آنفالو کنید، اینستاگرام متوجه می شود که فعالیت شما وابسته به ربات ها می باشد.

۴) احتیاط برای ریپورت نشدن توسط سایر کاربران

ریپورت شدن توسط سایر کاربران نشان دهنده این است که شما فعالیت نامناسبی دارید و دیگر کاربران از شما راضی نیستند! شما باید تمام تلاش خود را بکنید تا دیگران شما را ریپورت نکنند. درواقع نیازی به تلاش کردن نیست، فقط باید مراقب باشید حرکت خطایی از شما سر نزند!

البته با هر گزارش ریپورت، اینستاگرام شما را جریمه نمی کند! بلکه اندکی شما را آنالیز می کند و وقتی که ریپورت ها بیشتر شد و خود نیز از عملکرد اسپم و یا نامناسب شما مطمئن شد، اکانت شما را به صورت کامل بن می کند و یا در بهترین حالت شما را در فاز ShadowBan قرار می دهد!

نحوه تست کردن پیج برای بن نامحسوس

با توجه به تمامی مواردی که ذکر شد، شاید متوجه شده باشید که تعامل کاربران و فالوورهای شما دیگر رشدی ندارند و میزان آنها کاهش یافته است. از آنجایی که اینستاگرام هیچ هشدار و گزارشی مبنی بر بن شدن بصورت نامحسوس به شما نمی دهد، بنابراین باید به کمک راهکارهایی، خودمان این موضوع را تشخیص دهیم.

رای اینکه متوجه شویم که آیا پیج ما دچار بن نامحسوس در اینستاگرام شده است یا نه، می توانیم از دو روش زیر استفاده کنیم :

۱) روش دستی و استفاده از یک اکانت جدید

بهترین راه و ساده ترین راه استفاده از این روش است. در این روش ابتدا یک پست بگذارید و از ۲ تا ۳ هشتگ نسبتا ضعیف استفاده کنید و در کامنت اول نیز ۲ تا ۳ هشتگ نسبتا ضعیف بگذارید.

پس از انجام این مرحله، باید از چند اکانت جدید که پیج فعلی شما را فالو نمی کند، به جستجوی هشتگ های مربوطه بپردازید و ببینید آیا پست شما نمایان می شود یا نه!

در این صورت مشخص می شود که اکانت شما دچار ShadowBan شده است یا خیر!

 • توجه کنید که حتما از هشتگ های ضعیف استفاده کنید زیرا اگر از هشتگ هایی استفاده کنید که روزانه ۱ میلیون پست در آنها قرار می گیرد، طبیعتا اگر بن نامحسوس نیز نشده باشید، پیدا کردن پستتان بسیار دشوار می شود!

۲) استفاده از آنالیزور بن نامحسوس اینستاگرام

در این روش شما می توانید از آنالیزور بن نامحسوس اینستاگرام استفاده کنید.

در این روش شما آدرس پیج خود را به این سایت می دهید و به شما می گوید که آیا پیج شما گرفتار بن نامحسوس شده است یا نه!

البته بنا به دلایلی، من شخصا توصیه می کنم از روش اول استفاده کنید.

برطرف کردن بن نامحسوس در اینستاگرام

فرض کنید بعد از تست کردن پیج خود متوجه بشوید که گرفتار ShadowBan شده اید! در این صورت راه رهایی از این مشکل چیست؟!

تاکنون هیچ راهکار مشخصی برای رهایی از ShadowBan بیان نشده است تا بگوییم راهکار قطعی این مشکل فلان است! اما خبر خوب اینکه ShadowBan اینستاگرام دائمی نیست و معمولا دوره های ۲ الی ۳ هفته ای دارد.

در این بخش به چند راهکار اشاره می کنیم که به کمک آنها می توان طول این دوره را کاهش داد ؛

۱) استفاده از هشتگ های شکسته را متوقف کنید!

در اولین قدم سریعا باید تمامی هشتگ هایی را که در پست های خود استفاده کرده اید را بررسی کنید و هشتگ های شکسته را حذف کنید.

برای تشخیص این امر می توانید هشتگ ها را سرچ کنید و اگر بجز بخش Top Post ، بخش دیگری فعال نبود و یا پیغامی در صفحه نتایج آورده شد، نشان دهنده بن شدن آن هشتگ است و توصیه می شود سریعا آن هشتگ را از پیج خود حذف کنید!

۲) استفاده از ربات ها را متوقف کنید!

همانطور که گفتیم استفاده از ربات ها و سیستم های اتوماتیک سازی، از عوامل بن شدن نامحسوس است. برای کوتاه کردن دوره بن، شما باید استفاده از ربات ها را متوقف کنید!

بله درست است، استفاده از ربات ها بسیار خوشایند است و فرآیند رشد پیج شما را به شدت سرعت می بخشد اما ناچارا باید سعی کنیم کمی واقعی تر عمل کنیم.

توصیه ای که الکس توبی در بلاگ خود می کند، این است که به کل استفاده از این ربات ها را متوقف کنید اما توصیه من اندکی متفاوت تر است که پیش تر برای شما نوشتم. اما توجه کنید که اگر درهر صورت گرفتار ShadowBan شدید، حداقل ۲ الی ۳ ماه به کل از هیچ رباتی استفاده نکنید!

توصیه میکنم دوره ویدیویی کار با ربات اینستاگرام را دریافت کنید چرا که در این آموزش به شما گفته ام که چگونه از شر بن نامحسوس در امان بمانید.

۳) استراحت کنید!

یک توقف فعالیت چند روزه ( ۲ الی ۳ روز) می تواند کمک زیادی بکند! بعضی ها می گویند توقف فعالیت در یک بازه چند روزه، می تواند اکانت شما را ریست کند و این به کمک شما می آید. در واقع با یک تیر چند نشان می زنید و علاوه بر کمک کردن به رهایی پیجتان از بن نامحسوس، اندکی استراحت هم می کنید!!

پس از یک بازه ۲ ۳ روزه که توصیه می شود در این بازه حتی وارد اپلیکیشن هم نشوید(!)، دوباره می تواند به فعالیت خود ادامه بدهید. البته توجه کنید که بصورت دستی به فعالیت خود ادامه بدهید و تا مدتی از روش های اتوماتیک و ربات ها استفاده نکنید!

۴) از تکنیک های مختلف هک رشد استفاده نکنید!

یک سری تکنیک های هک رشد مخصوص بازاریابی در اینستاگرام وجود دارد که برای مثال به شما اجازه می دهد ۶۰ هشتگ برای یک پست قرار دهید. توصیه اکثر متخصصان این است که تا مدتی از این گونه روش ها و تکنیک ها استفاده نکنید و طبیعی تر عمل کنید. (برای خواندن مقاله کامل «هک رشد چیست؟» کلیک کنید!)

۵) ShadowBan خود را به اینستاگرام گزارش دهید.

ارتباط با اینستاگرام و فیسبوک به این آسانی ها نیست اما ارزش امتحان کردن را دارد.

اینستاگرام ایمیل پشیبانی دارد اما توصیه می کنم از گزینه Report a Problem استفاده کنید و پیامی برای اینستاگرام بنویسید و مشکل را شرح دهید.

نکته مهم دیگر که بید به آن توجه کنید این است که به طور مستقیم اشاره ای به ShadowBan نکنید و نگویید اینگیجمنت من کم شده، بلکه بگویید پست های من در فلان هشتگ نمایش داده نمی شود!

۶) تبدیل اکانت بیزینسی به اکانت شخصی

درباره این روش اطمینان و قطعیتی وجود ندارد اما برخی کاربران گفته اند که این روش برای آنها کارساز بوده است.

منطقی که پشت این روش وجود دارد این است که اینستاگرام و فیسبوک سعی می کنند اینگیجمنت و افزایش فالوور اکانت های بیزینسی را کاهش دهد تا کاربران بیشتر به تبلیغات پولی روی بیاورند و بن نامحسوس کردن این پیج ها، یکی از بهترین روش ها برای کاهش نرخ رشد می باشد.

همچنین منطق دیگر این است که احتمال استفاده از استراتژی های کلاه سیاه در اکانت های بیزینسی بیشتر است و بنابراین با تغییر حالت به شخصی، این حساسیت اینستاگرام از بین می رود.

نتیجه گیری و خلاصه مطلب در ۱ دقیقه

 • بن نامحسوس یا ShadowBan نخستین بار در سال ۲۰۰۶ مورد استفاده قرار گرفت اما در یکسال اخیر بیشتر کاربرد یافته است.
 • بن نامحسوس در اینستاگرام به گونه ای عمل می کند که پست های شما را برای افرادی که شما را فالو نمی کنند، مخفی می کنند.
 • گرفتار شدن به بن نامحسوس اینستاگرام می تواند منجر به کاهش تعامل کاربران و کاهش نرخ رشد فالوورهای شما بشود.
 • از دلایل گرفتار شدن به این موضوع می توانیم به استفاده از ربات ها و سیستم های ارسال پیام خودکار و هرگونه فعالیت نامناسب و اسپم دیگر اشاره کرد.
 • برای تعیین اینکه آیا پیج ما دچار ShadowBan شده است یا نه می توانیم از دو راهکار استفاده کنیم ؛ دستی و اتوماتیک!
 • حال اگر پیج ما گرفتار شده باشد، برای رهایی از این مشکل چه باید بکنیم؟ بزودی!

 

خب دوستان، امیدوارم این مطلب هم براتون مفید بوده باشه. اگر دوست داشتین این مطلب رو به اشتراک بذارین یا داخل سایتتون به این مطلب لینک بدین.
درضمن مثل همیشه پذیرای نظرات شما عزیزان هستم!

35 پاسخ
 1. مصطفی
  مصطفی گفته:

  با سلام
  ممنون از این مطلب مفیدتون
  موضوعی که یک هفته ذهنم رو درگیر کرده بود با خوندن این مقاله حل شد
  زنده باشید

  پاسخ
  • نیما حسن زاده
   نیما حسن زاده گفته:

   احتمالا اینترنت شما مشکل داره و یا اینکه باید از فیلترشکن استفاده کنین.
   در هر صورت این یکی از روش ها هستش و میتونین از روش های دیگه استفاده کنین.

   پاسخ
 2. سام
  سام گفته:

  سلام بر استاد عزیز
  میتونم کمی مفصل حرف بزنم؟ مدتهاست درگیر قضایایی شدم.اول اینکه با راهکار شما متوجه شدم یکی از اکانتام بن شده. چون تگی رو زدم و بعد با اکانت دیگری سرچ کردمو تگ نبود. امیدوارم برداشته شه. اما دیگر اکانتم نه‌. بن نبود. نیما جان اما بازهم راضی نیستم‌. این هوش اینستا واقعا داره ازار میده من رو!! من با رباطی شروع ب بالا بردن پیجم کردم. دو پیج همزمان‌. ک یکیش عرض کردم بن شد.اتفاقا اینرو یکم فشرده کارکردمو برای همین یحتمل بن شده ولی دیگری نه. ب شدت ویو و لایکم پایین اومده بود. اما ناراحتیم اینه که گاها بن نامحسوسم نباشیم اصلا اینستا براساس ریاضی و منطق کارنمیکنه! یعنی شما با هزار فالوور اگر صد لایک میگیری اصلا معلوم نیست با دوهزار فالوور دویست تا بگیری و حتی ممکنه هزارتات بشه دوهزارتا فالوور و بن هم نباشی ولی ویوت هیچ تغییری نکرده باشه. یعنی هزارفالوور داشتی چهارصد ویو بگیری. دوهزار فالوورم داشته باشی باز چهارصد ویو بگیری!! انگار نه انگار که هزارنفر شمارو بیشتر میبینن حالا. و ازین هزارتا ما حتی راضیم ده درصدشون مارو لایک کنن اما میبینی گاها انگار ن انگار. گویا فالوور فیک گرفتی. خیلی ازاردهندست. انگیزه ادم رو از بین میبره. اگر مشکل فقط شدو بن بود میکفتیم خوب شکر. بن تموم شه برمیگردیم ب سیستم و حواسمونم جمعتره. اما گاهی نه بن هستی نه چیزی ولی اینستا واقعا ازارت میده!! میبینی کسی با ۸۰۰ فالوور سیصد لایک میگیره شما با دوکا فالوور واقعی ۱۴۰ تا لایک!! من واقعا نمیدونم پستای ما کجا میره!! خیلی مسخرست و ظلمه. کاربرارو ناامید و زده میکنه از پیشرفت پیجشون‌. میگم که.. بن هم نشدم و همه چیز اوکی بوده. ولی واقعا مسخرس. دوهفته پیش ویو و لایک ما ازالان که حداقل پونصد فالوور جدید گرفتیم بیشتره!! به هرکس هم گفتیم واقعا حرف خاصی برای گفتن نداره جز جوابهای کلیشه ایی!! ای کاش راه حلی. طرز کار صحیحی. چیزی بدونیم ک بتونیم حداقل طبق اون الگو پیشروی کنیم. امیدوار بودم که شدوبن شده باشم اتفاقا ک بگم ازینه ولی این اکانتم نشدم. گاهی پستی میزنی صدنفر لایکت میکنن. بعد پست مبزنی باز و باز صدنفر لایکت میکنن ولی یه صدنفر جدید و دیگه!!! اون صدنفر پست قبلی نیست میشن!! حس میکنی این اینستا نمیذاره پستت بره برای اونها. مسخرس بخدا که دوکا فالوور زنده و واقعی داشته باشی ولی نهایت ۳۰۰ ویو بگیری اونم ظرف دوروز. ۱۷۰۰ نفر دیگه کجا رفتن خوب!؟ برای اینها حتما نمایش نمیده پست رو!! ظلم داره میکنه به نظرم!! رفتاراش خیلی محدود کننده و ازاردهندست. و نمیذاره یک کاربر حتی از راه درست بره بالا و به یک پیج خوب و اکتیو برسه. اگر کمکی میشه کرد چه اینجا چه در ایمیلم برای من بفرستید من واقعا ممنون میشم. خیلی اذیت شدم این چندین وقت اخیر و تحقیق میکردم که چه کنم‌. ممنون ازت ✋

  پاسخ
  • نیما حسن زاده
   نیما حسن زاده گفته:

   سلام خدمت شما؛
   متاسفانه باید بگم من هم جواب مشخصی برای این موضوع ندارم اما چند نکته رو باید ذکر کنم :
   اولا اینکه اینستاگرام مخالفت خودش رو با استفاده از ربات های اینستاگرامی اعلام کرده و روش هایی که من میگم فقط احتمال خطر رو کاهش میده و ۰ نمیکنه. بنابراین حتی اگه به توصیه های من هم عمل کنین باز هم ممکنه هنگام استفاده از ربات دچار مشکل بشین.
   دوما اینکه این اتفاق مدت ها پیش برای فیسبوک افتاد. تا مدتی همه چی خوب بود اما از یک زمان به بعد، نرخ ایمپرشن و بازدید پست ها کاهش پیدا کرد. علتش هم این بود که فیسبوک میخواست با این کار کاربران رو وادار کنه که از تبلیغات خودش استفاده کنن! این اتفاق دقیقا برای اینستاگرام که زیرمجموعه این شرکت هست داره اتفاق میافته و متاسفانه متاسفانه با این که حرکت درستی نیست اما چاره دیگه ای هم نداریم!

   پاسخ
   • سام
    سام گفته:

    ای بابا.. استاد اگر مشکل اینها رباط بود من ریشه رباطارم میچیدم و خودم دستی دویست سبصد نفر روزانه فالو میزدم ک ده بیست تا فالوور درروز رشد داشته باشم.. هیچ مشکلی نبود.. رباط هم بهونشونه.. من هم یک پیام میدم بهشون درکل که رفتارتون ظالمانست. حللا ما ی تبلیغم دادیم بشما چی میشه؟ مشکل حل میشه؟ نه.. من زیاد میبینم ک میگن با رباطها کسب و کارتون رو عالی کنید اما اینستا یکجوریه که گویا اهمیتی براش نداره شما چقدر فالوور دارید و فقط اگر یجور محبوب و معروف باشید میتونید دیده بشید.. حالا برید ماهی سه کا فالوور زنده و اکتیو هم بگیرید. نمیذاره دیده بشید. چیزیکه من دیدم تاالان این بوده.. ی سوال دارم نیما جان عزیز.. صادقانه.. واقعا بوده پیجهایی ک با رباط حالا بصورت هوشمند و اگاهانه و غیر ریسکی ی پیج رو بالا ببرند و بقولی پیجشون پرطرفدار و مشتی هم بشه؟ چون این روند کاری و سیاستی اینستا همه ی اپشنهای موفقیت/ترکوندن/پیشرفت با رباط/ عالی کردن کسب و کار رو نقض میکنه. دوست داشتم همیشه بقولی پیجی رو میدیدم که ازین طریق تونسته باشه رشدی قابل قبول کرده باشه. بلاخره تو انگیزه و روحیه گیری ادم تاثیر داره..

    پاسخ
    • نیما حسن زاده
     نیما حسن زاده گفته:

     دوست عزیز بحث ربات داشتن و نداشتن نیست.
     من کاملا با حرف شما موافقم و میگم اینستاگرام نمیزاره! چون درآمدش از همین راهه که به شما کمک کنه دیده بشین!
     بنابراین بازدیدتون رو کم میکنه تا فقط و فقط به کمک تبلیغات خودش دیده بشین. متاسفانه حقیقت اینه !

     پاسخ
 3. ریحانه
  ریحانه گفته:

  سلام شما گفتین با اکانتهای که فالونون نمیکنن تست کنین که تو هشتگها هستین یا نه ما تست کردیم نبودیم …حتی با اکانت خودمون هم سزچ میکنیم باز هم نمیاد برامون…الان ما بن شدیم ناجور تو هیچ هشتگی نیستی پستامون… حتی با سزچ خودمون و هشتگام هشتگهای شکسته نیستن چک کردیم…چه کنیم؟

  پاسخ
  • نیما حسن زاده
   نیما حسن زاده گفته:

   سلام خدمت شما؛
   این طور که مشخص هستش احتمال خیلی زیاد شادوبن شدید. تنها راه حل هایی که وجود داره، همین مواردی هستش که داخل مقاله خدمتتون توضیح دادیم.
   البته بگم که این راهکارها تجربی هستند و درباره اینستاگرام خیلی اطلاعات رسمی و موثقی در دست نداریم!

   پاسخ
 4. نیاز
  نیاز گفته:

  سلام

  هشتک هایکه در اینستا گذاشته بودم چند روز پیش نمایش میداد کامل ولی دو روزه دارم چک میکنم نمایش نمیده وقتی بر روی هشتک کلیک میکنم اینو میاره
  Top posts from #nyazmarket_com_gshock are currently hidden because the community has reported some content that may not meet Instagram’s community guidelines. Learn more

  ممنون میشم پاسخ بدید

  پاسخ
  • نیما حسن زاده
   نیما حسن زاده گفته:

   سلام دوست عزیز؛
   متاسفانه اینطور که معلومه تعدادی از کاربران پست های مربوط به یک هشتگ خاص رو ریپورت کردن و اون هشتگ الان مثل یک هشتگ شکسته هستش!
   بهتره سریع تر هر پستی با این هشتگ دارین یا پاک کنین یا هشتگ رو از داخل کپشنش پاک کنین.

   پاسخ
 5. babak
  babak گفته:

  درود. اقا عالی بود. من۱۰ روزه هشتگ میزنم تو لیست هشتگ ها نمیره.(دقت کنید تو لیست نمیره، نه اینکه باقی پست هارو نیاره برام. تو لیست یه هشتگ که میرم پستای بقیه هست ولی مال من نیستن. نه پستای جدیدم نه قدیمی. یعنی کلا منو از هشتگ از ازل تا الان برداشته!!! خیلی اینستا به نظر من باگ داره. خیییییلی موارد اینجوری دیدم من. و اصلا حقش این میزان محبوبیت نیست. اینو منی که ۱۰ ساله سابقه فعال در همه سوشیال نتورک ها دارم، میگم. تلگرام اگه یه همچین فضای پروفایل گونه و تعامل گونه و کامنتی و پست گذاشتن و هشتگ و اینا داشت اینستا انقد جنجال نمیکرد. حیف واقعا) ۵تا یوزر دارم، برا ۴تاشون نمیره یکشون نمیره. ۱۰ نسخه مختلف اینستا نصب کردم، ریپورت پرابلم زدم بهش، گوشی عوض کردم یعنی هرکار بگی کردم دیگه کلافه شده بودم تا اینجا به پاسخم رسیدم. فقط امیدوارم با به کارگیری راهکارهاتون درست بشه وضعیتم. چون یه معمای عجیب شده برام

  پاسخ
 6. نسترن
  نسترن گفته:

  سلام دوست عزیز. من بخوام یک پیج با صد کا فالور داشته باشم توصیه تون چیه؟ پیج آماده؟ یا خرید فالور تعداد بالا؟ ممنون میشم راهنماییم کنید.

  پاسخ
  • نیما حسن زاده
   نیما حسن زاده گفته:

   سلام خدمت شما؛
   بستگی داره بخواین چه فعالیتی باهاش داشته باشین؟! توصیه اینه که از اول یک پیج رو با خیال راحت بیارین بالا ولی اگر خیلی واجبه باید خوب بگردین و یک پیج مطمئن رو خریداری کنین.

   پاسخ
 7. حامد
  حامد گفته:

  ببخشید اگر شادوبن شده باشیم حتی اگر راهکارهای درمانی شما رو انجام ندیم آیا بعد از دو یا سه هفته از شادوبن خلاص میشیم یا خیر؟

  پاسخ
 8. خسرو
  خسرو گفته:

  دوست عزیز سلام من یک هفته ای هست به این درد دچار شدم با اینکه حتی یک فالور فیک ندارم به اینستا هم ریپورت میزنم میزنه باگ چیکار کنم بدجور حالم گرفته هست خیلی برای این پیج زحمت کشیدیم تا نزدیک به ۶۵۰۰۰ فالور داره حالا …

  پاسخ
  • نیما حسن زاده
   نیما حسن زاده گفته:

   سلام خدمت شما؛
   متاسفانه بارها هم گفتم، اینستاگرام هیچ قانون و روش مشخصی نداره! تمام این روش هایی که گفتیم بصورت تجربی بهش رسیدیم و برای همین راه دیگه ای وجود نداره …!

   پاسخ
 9. مینا دانایی
  مینا دانایی گفته:

  سلام من کل مطلبتونو خوندم
  اتفاقی که برای من افتاده اینکه که تا پست میزارم پاک میشه از طرف اینستاگرام . این از همون شادو بن شدن هست ؟
  هشتک شکسته داشتم دوم اینکه چون تبلیغات زیادی برای پیج کاریم کرده بود حجم زیادی فالور جذب پیجم شد .
  هشتک هارو که کامل پاک کردم ، بهشون هم پیام دادم که ربات ندارم الان بشدت نگرانم نکنه پیج کارم همین شکلی بمونه .
  پیجمم کلا پرایوت بوده همیشه .
  میشه راهنماییم کنین .

  پاسخ
  • نیما حسن زاده
   نیما حسن زاده گفته:

   سلام دوست عزیز؛
   نه این مشکل از شادوبن نیست. حقیقتش برای پیج خود من هم چنین اتفاقی افتاد و یکی از پست هام بدون هیچ دلیلی پاک شد.
   بنظرم جستجو کنین و قوانین اینستاگرام رو بخونین ببینین کدوم یکی از قوانینش رو نقض کردین که پستتون رو پاک کرده. مثلا برای خود من حس میکنم آهنگی که روی ویدیو گذاشتم کپی رایتش رو رعایت نکردم و به همین دلیل پاک شده!

   پاسخ

تعقیب

 1. […] از جریمه های اینستاگرام هم، بن نامحسوس در اینستاگرام است که بد نیست مقاله مربوط به آن را […]

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *