اهمیت لینکدین در بازاریابی اینترنتی به عنوان شبکه اجتماعی برای کسب و کارها، بر خیلی ها پوشیده است. اهمیت لینکدین تنها به لینک های با ارزش آن وابسته نیست! به علت تخصصی بودن این شبکه اجتماعی، می توان ارتباط بسیار موثری را در آن ایجاد کرد و بسته به نوع کسب و کار حتی می توان مخاطبان زیادی نیز برای خود جذب کنیم.
در این مطلب می خواهیم به طور مفصل درباره اهمیت لینکدین و بازاریابی در آن و نیز نکات مثبتی که این شبکه اجتماعی دارد صحبت کنیم.
با من همراه باشید..

آپدیت اردیبهشت ۹۷ – برای اطلاع از آپدیت بعدی، در خبرنامه عضو شوید. 

برای مطالعه سریع هر بخش، روی عنوان آن کلیک کنید.

لینکدین چیست؟

لینکدین یک شبکه اجتماعی با محوریت کسب و کار و افراد حرفه ایست که در سال ۲۰۰۲ توسط رید هافمن تاسیس شد. در این شبکه اجتماعی انواع مختلفی از افراد فعالیت دارند :

 • دسته ای از افراد، مدیران و بنیانگذارانی هستند که یا در جهت تبلیغ کسب و کار خود فعالیت می کنند و یا به دنبال نیروی کار برای مجموعه خود هستند.
 • دسته ای دیگر افرادی هستند که مهارت هایی را دارند و می خواهند در جایی استخدام شوند.
 • دسته ای دیگر از افراد که به نسبت درصد کمتری از این شبکه اجتماعی را به خود اختصاص می دهند، مهارت هایی را دارند و در حال حاضر مشغول به کار هستند و تنها فعالیت آنها انتشار مطالب و مقالات مفید برای دیگران است و چشم داشت خاصی از این شبکه اجتماعی ندارند!

اهمیت لینکدین در چیست؟

لینکدین اهمیت و استفاده زیادی در بازاریابی اینترنتی و مارکتینگ دارد. مهمترین اهمیت لینکدین در شبکه سازی و ایجاد ارتباطات موثر برای کسب و کارهاست. ارتباطی که به جرات می توان گفت در هیچ شبکه اجتماعی دیگری نمی توان نظیر آن را ایجاد کرد.

بگذارید کمی بیشتر اهمیت لینکدین در بازاریابی را مورد بررسی قرار دهیم :

 • شبکه سازی و ایجاد ارتباطات حرفه ای :

همانطور که پیش تر گفتیم، مهم ترین اهمیت لینکدین شبکه سازی است. در لینکدین شخصیت حرفه ای هر فرد مشخص است. تحصیلات، رزومه کاری و فعالیت های هر فرد، در پروفایل وی قابل مشاهده است و شما می دانید با چه شخصی در حال صحبت کردن هستید.

شما می توانید از طریق این شبکه اجتماعی، افراد موثر و مرتبط با حوزه کاری تان را پیدا کنید و درصورت نیاز از آنها استفاده کنید.
درواقع اکثر متخصصین و افراد فعال (خصوصا در حوزه IT) در این شبکه اجتماعی حضور دارند و به راحتی می توانید به آنها دسترسی داشته باشید و این بزرگترین اهمیت لینکدین است.

 • اهمیت لینکدین در لینک سازی و سئو سایت :

یکی از بهترین اهمیت های لینکدین که این شبکه اجتماعی را به یک گنج تبدیل می کند، لینک های با ارزشی است که می توان در آن ساخت.
شاید جالب باشد که بدانید تمامی لینک هایی که در این شبکه اجتماعی می سازید، لینک های «فالو» هستند! آن هم نه لینک فالو از یک سایت عادی، بلکه لینک فالو از سایتی با دامین آتوریتی ۱۰۰ ! و قطعا می دانید که این گونه لینک ها چه ارزشی برای سئو سایت شما خواهند داشت!

 • توانایی ایجاد سوشال سیگنال :

پیش تر در مطالب سایت، به بحث سوشال سیگنال اشاره کرده ایم. نکته مثبتی که لینکدین برخلاف خیلی از شبکه های اجتماعی دیگر دارد، این است که سوشال سیگنال هایی که در آن ایجاد می کنید، در واقع لینک های با ارزشی نیز برای سایت شما محسوب می شوند و این یعنی یک تیر و دو نشان!

نتیجه گیری

 • لینکدین یک شبکه اجتماعی تخصصی در حوزه کسب و کار و ویژه افراد حرفه ای است.
 • لینکدین در سال ۲۰۰۲ توسط رید هافمن تاسیس شد و افراد مختلف با چشم اندازهای مختلف مرتبط با کسب و کارشان در این شبکه فعالیت دارند.
 • مهم ترین اهمیت لینکدین در شبکه سازی و ایجاد ارتباطات موثر است.
 • دیگر اهمیت لینکدین در این است که لینک های این شبکه اجتماعی همگی از نوع فالو هستند. (با دامین آتوریتی ۱۰۰!)
 • نکته قابل توجه درباره لینکدین این است که در آن می توان همزمان سوشال سیگنال و لینک های با ارزش ایجاد کرد.

 

امیدوارم این مطلب برای شما مفید بوده باشه.
خوشحال میشم اگر این مطلب رو در شبکه های اجتماعی به  اشتراک بذارین یا داخل وبسایتتون به این مطلب لینک بدین.
همچنین مثل همیشه پذیرای نظرات ارزشمند شما عزیزان هستم.

3 پاسخ

تعقیب

 1. […] دارد و ۸اُمین وبسایت پربازدید دنیاست. پیش تر درباره اهمیت لینکدین در بازاریابی اینترنتی صحبت کرده بودیم. در این مطلب قصد داریم به اهمیت شبکه […]

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *