یکی از موضوعاتی که همیشه دغدغه کارفرماها می باشد این است که چه گزارشات سئویی را از متخصص سئو و یا شخصی که در حال انجام پروژه است، باید دریافت کنیم.

از سوی دیگر متخصصین سئو هم به دنبال این هستند که گزارشی را به کارفرما ارائه دهند که نشان دهنده پیشرفت سایت باشد.

در این مقاله قصد دارم درباره ۳ گزارش سئو که برای رد و بدل شدن میان متخصص و کارفرما مناسب است، صحبت کنم.

پس با این مقاله از سری مقالات سئو برای مدیران با من همراه باشید….

آپدیت ۷ مهر ۹۸ – برای اطلاع از آپدیت بعدی، در خبرنامه عضو شوید.

چندکلمه ای با متخصصین و کارفرماها!

اجازه بدهید قبل از اینکه به بحث گزارش سئو بپردازم، چندین کلمه با متخصصین سئو و کارفرماها صحبت کنم.

مواردی که در این بخش به آنها اشاره می کنم بسیار مهم هستند و تجربه های واقعی بنده و سایر همکاران از تعامل و مشکلاتی است که با کارفرماها داشتیم.

معمولا درک متخصص سئو و کارفرما از سئو، با یکدیگر متفاوت است و این مهم ترین نکته ای است که شما در ارتباط با یکدیگر باید به آن توجه کنید!

باید قبول کنید که کارفرما نتیجه گرا است و نتیجه برایش مهم است و از سوی دیگر متخصص سئو فرآیندگرا می باشد و درگیر جزئیات می شود.

بنابراین اگر این مورد را درک کنید، بسیاری از مشکلات حل می شود.

البته بیشتر مشکلات باید از سمت متخصص سئو رفع شود و شخص متخصص باید سعی کند با زبان کارفرما صحبت کند و به وی گزارش دهد. علت این است که شخص متخصص شاید بتواند به زبان ساده تر صحبت کند اما کارفرما برای اینکه بخواهد با سئوکار بحث جدی و حرفه ای داشته باشد نیازمند این است که علم سئو را یاد بگیرد و این اصلا منطقی نیست!

بنابراین توصیه من به متخصصین سئو این است که تا حد ممکن، مذاکرات و صحبت های خودشان را با زبان ساده و با دید نتیجه گرا بیان کنند تا در ارتباطشان با کارفرما به مشکلی برنخورند.

به عنوان مثال هنگامی که می خواهید گزارش سئو سایت کارفرما را به وی ارائه بدهید، سعی کنید تمامی گزارش ها با زبانی ساده نوشته شده باشند و دید نتیجه گرا داشته باشند.

این کار سبب می شود تا کارفرما به وضوح متوجه تغییرات و رشد سایت شده باشد و در نتیجه مشکلاتی که به طور معمول پیش می آید، از بین می رود.

انواع گزارش های سئو

من برای نگارش این محتوا، از فایل های صوتی جناب آقای عادل طالبی و کانال کارکسب الهام گرفته ام.

ایشان در فایل صوتی خود، گزارش های سئو را به دو دسته تقسیم کرده اند :

۱/ گزارش های فعال یا Active Report :

در این نوع گزارش تصویری از آینده سایت و جایگاهی که وبسایت قرار است به آن برسد صحبت می کنیم. در واقع در این گزارش اشکالات فعلی سایت را استخراج می کنیم و تعیین می کنیم که با حل این مشکلات، در x ماه آینده به چه جایگاهی خواهیم رسید.

معمولا گزارش های فعال یا Active Report ها در ابتدای پروژه و یا هنگامی که می خواهید پروژه را قبول کنید، ارائه می شوند.

در این گزارش ها به طور مثال مشخص می شود که قرار است در ۸ ماه آینده، در ۱۰ کلمه کلیدی اصلی در صفحه اصلی گوگل باشیم و میزان کلیک به میزان x برابر افزایش پیدا کند و … .

توجه کنید که فایل تحقیق کلمات کلیدی نیز باید در بخش گزارش های فعال به کارفرما ارائه شود.

۲/ گزارش های غیرفعال یا Passive Report :

در این نوع گزارش تصویر وضعیت فعلی سایت ترسیم می شود و به نوعی در آن ذکر می کنیم که تا رسیدن به ایده آل خود (طبق چیزی که در Active Report تعیین کرده ایم) چقدر فاصله داریم.

گزارش های غیرفعال یا Passive Report ها معمولا هر ۳ ماه و یا بنابه درخواست کارفرما هر ۱ ماه ارائه می شود و در آن باید وضعیت فعلی را با توجه به گزارش های فعال ارائه کنید.

به عنوان مثال باید بگویید که در ۳ ماهه سوم پروژه، ۶۰% کلمات تعیین شده به صفحه اول گوگل رسیده اند اما با این وجود تعداد کلیک ها به میزان ۲x برابر افزایش پیدا کرده است!

انواع گزارش های سئو که در بخش بعدی به آنها اشاره می کنم، همگی از نوع Passive Report ها هستند.

۳ گزارش سئو که می توانید به کارفرما ارائه دهید!

تا به اینجا متوجه انواع گزارش های سئو شدید. در این بخش می خواهم به ۳ مورد گزارش سئو بپردازم که کارفرما می تواند از متخصص سئو انتظار داشته باشد و خوبی این گزارش ها این است که وضعیت پیشرفت سایت را تا حد زیادی نشان می دهد.

پس حتما تا انتهای این مقاله را بخوانید..

۱/ رتبه در کلمات کلیدی مدنظر

ساده ترین و تیپیک ترین گزارشی که می توان تهیه کرد، وضعیت رتبه کلمات کلیدی مختلف در نتایج جستجو گوگل است.

این کار هم به کمک ابزارهای مختلف موجود در سطح وب و هم به صورت دستی انجام می شود. البته که اگر تعداد کلمات کلیدی زیاد است، بهتر است از  ابزارهای مربوطه استفاده کنید.

مزیت این گزارش سئو این است که به وضوح نشان دهنده پیشرفت پروژه سئو می باشد و تهیه آن هم برای متخصص سئو راحت است و هم کارفرما به خوبی می تواند آن را درک کند.

۲/ Average Position کلمات کلیدی مدنظر

مورد دیگری که خود من از آن استفاده می کنم، Average Position کلمات کلیدی مدنظر است.

البته معمولا از این گزارش هنگامی استفاده می کنم که تعداد کلمات کلیدی مدنظر کمتر از ۲۰ – ۳۰ عدد باشد.

در این حالت شما می توانید بصورت دستی رتبه هر کلمه در SERP را در آغاز پروژه تعیین کنید و میانگین بگیرید. سپس این کار را در هر دوره ۲ یا ۳ ماهه نیز انجام بدهید.

عدد بدست آمده باید به مرور زمان کمتر و کمتر بشود که نشانه پیشرفت کلی سایت می باشد و می تواند معیار خوبی برای قدرت کلی سایت باشد.

به عنوان مثال اگر میانگین رتبه کلمات کلیدی در ابتدای شروع پروژه برابر ۱۴٫۲ باشد و پس از ۶ ماه به ۶٫۵ رسیده باشد، نشان دهنده این است که اکثریت کلمات به صفحه اول گوگل و حتی رتبه های ۱-۳ رسیده اند و پیشرفت خوبی محسوب می شود.

۳/ تعداد کلیک ها

شاید ارائه گزارشی از تعداد کلیک های ورودی از گوگل به کارفرما برای وی جذاب تر باشد، چرا که معمولا ترافیک چیزی است که کارفرما می خواهد.

تعداد کلیک ها را به راحتی می توان از سرچ کنسول گوگل بدست آورد و طبیعی است که باید با پیشرفت پروژه سئو، ترافیک سایت افزایش پیدا کند.

البته توجه کنید که این موضوع برای همه کسب و کارها نمی تواند صحیح باشد! برخی کسب و کارها فصلی هستند و ممکن است حتی اگر پیشرفت زیادی هم در سئو حاصل شده باشد، باز ترافیک سایت افزایش نیابد.

بنابراین قبل از اینکه قول چنین گزارشی را به کارفرما بدهید، حتما ماهیت کسب و کار و سرچ کنسول آن را به دقت بررسی کنید.

بهینه سازی مداوم فرآیند با گزارش های سئو

همانطور که گفتم، معمولا Passive Report ها هر چند مدت یکبار ارائه می شوند که بنظر من ۳ ماه مدت زمان معقولی است.

اما ارائه چنین گزارشی صرفا برای رفع تکلیف و راضی کردن کارفرما نیست!

استفاده مثبتی که این گزارشات سئو دارند، این است که می توان از آنها برای تدوین Active Report بعدی بهره جست.

به این صورت که در پایان ۳ ماهه اول یک Passive Report آماده می شود و پس از آن با توجه به وضعیت فعلی سایت، اقدامات و فعالیت های جدیدی در دستور کار متخصص سئو قرار می گیرد و براساس آن یک Active Report جدید تدوین می شود.

این فرآیند می تواند هر ۳ ماه تکرار شود و به عنوان مثال برای یک پروژه ۱ ساله، ۴ بار تجدیدنظر صورت بگیرد و استراتژی هایی که کارآمد نبودند و یا به هر دلیلی کارفرما را به نتیجه دلخواه نرسانده اند، تغییر داده و بهینه سازی کنیم.

به این ترتیب فرآیندهای مشکل دار خیلی سریع تر شناسایی شده و مشکلات آنها برطرف می شود، در نتیجه خیلی زودتر به چیزی که در ذهن داریم، خواهیم رسید.

خب دوستان، بیست و یکمین مقاله از چالش #صدروز_نویسندگی به اتمام رسید. حتما تو توییتر نظرتون رو درباره این چالش به من منتقل کنین.
درضمن کامنت و اشتراک گذاری این مقاله در شبکه های اجتماعی (توییتر+لینکدین) فراموش نشه! ممنون 🙂

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *