عدم نمایش سایت در نتایج جستجو برای کلمات کلیدی کوتاه

1 امتیاز مثبت 0 امتیاز منفی
56 بازدید
سوال شده 18 مهر 1397 در سایر موارد توسط hmahdavi921

با سلام

سایت من حدود 7 ماه هست که راه افتاده و از 1.5 ماه قبل شروع کردم  به سئوی وب سایت الان برای یکی از محصولاتم در صفحه اول هستم(فلش مموری سن دیسک مدل Cruzer Blade CZ50 ظرفیت 16 گیگابایت) اما خوب نام محصول طولانی هست که اگر نام محصول رو کوتاهتر کنم یعنی از آخر آن یکی دو کلمه حذف کنم(فلش مموری سن دیسک مدل Cruzer Blade CZ50) در صفحه دو نشون داده میشه برای (فلش مموری سن دیسک) در صفحه 4 هستم و برای  (فلش مموری) کلا نیستم. 

برای کلمه فلش مموری اوایل در رتبه 70 ، 80 بودم اما با ادامه سئو حذف شدم و تمرکز من برای ارتقائ همین محصول برای این کلمه کلیدی بود .

دوستان لطفا راهنمایی بفرمائید.

2 پاسخ

پاسخ داده شده 21 مهر 1397 توسط NimaHasanzade
سلام دوست عزیز؛

شما درسته که 7 ماهه سایتتون رو راه اندازی کردین اما 1.5 ماهه دارین روی سئو کار میکنین و نباید توقع داشته باشین که تو کلمه «فلش مموری» بتونین رتبه بگیرین!

شما اول باید با همون کلمه طولانی «فلش مموری سن دیسک مدل CZ50 Cruzer Blade ظرفیت 16 گیگابایت» سعی کنین رتبه 1 تا 3 رو بدست بیارین و کم کم منتظر باشین تا روی کلمات کوتاه تر هم بیاین بالا.

رتبه گرفتن تو کلمه ای مثل فلش مموری خیلی سخته در حال حاضر برای شما
پاسخ داده شده 21 مهر 1397 توسط wd98
ویرایش شده 21 مهر 1397 توسط wd98

معمولاً اصلی ترین دلیل رتبه نداشتن در گوگل برای عبارات کلیدی کوتاه، نداشتن بک لینک هست. به این صورت که یا سایت اصلاً در نتایج جستجو نمایان نخواهد شد و یا رتبه خیلی خیلی ضعیفی خواهد داشت. بک لینک نخرید، بلکه سعی در بدست آوردن بک لینک های باکیفیت کنید. بک لینک ها به صورت آنی یا پس از چند روز نتیجه نمی دهند بلکه بسته به کیفیت بک لینک و میزان رقابت در عبارت کلیدی مورد نظر از 2 ماه تا 6 ماه متغیر است و گاهی هم شاید تا 1 سال (آمار مربوط به وب سایت های خارجی و بررسی های آنان است).

همچنین باید توجه داشت که فقط گذر زمان به خودی خود برای رتبه بهتر مؤثر نیست بلکه باید به ایجاد بک لینک های جدید ادامه داد.

ابتدا با ابزارهای بررسی بک لینک، بک لینک های دیگر سایت هایی رو که رتبه خوبی برای عبارت مورد نظر دارند بررسی، تا مشخص شود آنان به چه صورت بک لینک به دست آورده اند، و سپس بک لینک های جدید ایجاد شوند.

برای بررسی بک لینک های سایت های دیگر ابزارهایی مثل سایت های زیر موجود هستند که البته چون رایگان هستند نتایج محدودی دارند ولی به هر صورت کارراه اندازند. وب سایت های حرفه ای تری مانند Ahrefs یا Majestic هم موجود هستند ولی رایگان نیستند و البته از ایران هم قابل خرید نیست.

https://seoreviewtools.com/valuable-backlinks-checker/

یا

http://cleverstat.com/backlink-checker

دارای دیدگاه 9 آبان 1397 توسط hmahdavi921
من حدود 2 هفته هست که رتبه 3 رو دارم اما هنوز برای کلمه فلش مموری تو سرچ نیستم یه روز تو رتبه 89 بودم بعد دوباره حذف شدم به نظرم پنالتی گرفتم
دارای دیدگاه 9 آبان 1397 توسط wd98
سلام به شما
دقیقاً کجا رتبه 3 رو دارید؟
دارای دیدگاه 10 آبان 1397 توسط hmahdavi921
حالا امروز رتبم چهاره . البته بالا پایین میشه . نه تنها من سایتهای دیگه هم همینطور هستند به غیر از دیجی کالا و ایمالز همه جابجا میشن(market-digital.ir)
http://bit.ly/2DfUllE
دارای دیدگاه 10 آبان 1397 توسط wd98
اگر می خواید صفحه ایندکس سایت برای این عبارت رتبه داشته باشه باید عبارت "فلش مموری" رو داخل عنوان قرار بدید و در مرحله بعد که مهم و سخت هست، یک تعداد بک لینک با عبارت هایی مانند "خرید فلش مموری"، "فلش مموری ارزان" و ترکیب های دیگه رو به این صفحه ایجاد کنید. و پس از مدتی رتبه بهتری خواهید یافت.

و اینکه اگر این موارد رو انجام دادید، دو حالت داره: یا کافی نبوده، و یا با گذر چند ماه رتبه تثبیت خواهد شد.
توی فلش مموری ارزان 53 هستم اما در مورد فلش مموری به نظرم پنالتی گرفتم چون اصلا در کلمه " فلش مموری " نیستم !!!!!!!
در مورد Penalize شدن توسط گوگل می تونید از طریق Google Search Console (همان وب مستر تولز) بخش Manual Actions این مورد رو چک کنید.
تا جایی که من میدونم اگر به صورت دستی پنالتی اعمال بشه در این بخش مشخص میشه اما تو سرچ کنسول موردی وجود نداره
پس احتمالاً اگر روی موارد بالا کار کنید باید درست بشه.

به انجمن وبمستر خاکستری، تخصصی ترین انجمن دیجیتال مارکتینگ در ایران خوش آمدید. شما در اینجا می توانید به بحث و تبادل نظر در حوزه دیجیتال مارکتینگ و بازاریابی اینترنتی بپردازید.

عضویت شما در این انجمن، به معنای پذیرفتن تمامی قوانین انجمن می باشد.

جدیدترین مقالات در وبمستر خاکستری

روش های افزایش ترافیک وبسایت

همه چیز درباره سوشیال سیگنال

محتوا سازی در اینستاگرام

ثبت نام دوره رایگان سئو محتوا

...