چگونه تصاویر را بهینه سازی کنیم؟

1 امتیاز مثبت 0 امتیاز منفی
78 بازدید
سوال شده شهریور 23, 1397 در سئو محتوا توسط skaller

بی شک وارد سایت هایی شده اید که از تصاویر به بهترین نحو ممکن استفاده کرده اند و احساس خوب دریافت کرده اید حتی نمی خواهید از آن سایتها خارج شوید چون که از تصاویر بهینه شده و با کیفیت استفاده کرده اند. قطعا فروشگاه های اینترنتی باید از تصاویر جهت نمایش محصول خود استفاده کنند تصور کنید این تصاویر بهینه نشده باشند اتفاقی که می افتد یا سرعت بارگذاری سایت بالا می رود یا از عکس از کادر صفحه خارج می شود و تجربه کاربری بدی را به بازدید کننده انتقال می دهد. موضوع خیلی بدیهی است که تصاویر محتوا را جذاب و خوانایی مطلب را بیشتر می کند و باعث کاهش نرخ خروج از سایت می شود و به طور مستقیم روی سئو سایت شما تاثیر مستقیم می گذارد. پس تا این جای کار اهمیت و نقش اساسی تصاویر در محتوا و پیامی که به راحتی انتقال می دهند را درک کردیم. اما سوال مهمی که پیش می آید این است که تصاویر خود را چگونه پیدا کنیم؟

 

چگونه تصاویر مناسب پیدا کنیم؟

در پاسخ به این سوال در مرحله اول سعی کنید از تصاویر اختصاصی برای سایت خود استفاده کنید و عکس ها را خودتان تهیه کنید یا به جای تصاویر از انیمیشن یا تصاویر متحرک با فرمت Gif که این روزها به وفور در زمینه های مختلف استفاده می شوند استفاده کنید چون عکس های کپی یا پر تکرار  هیچ کمکی به سئو سایت شما نمی کند اما اگر مجبور شدید به هر دلیلی از عکس های پرتکرار استفاده کنید از سایت های زیر استفاده کنید تا عکس های باکیفیت را در اختیار شما قرار دهد.

 

از تصاویر مرتبط و بومی استفاده کنید

قطعا استفاده از تصاویر نامناسب و غیر مرتبط با محتوا به سئو سایت ضربه وارد می کند و حتی باعث تنفر کاربر از سایت ارائه دهنده مطلب می شود یکی از نکات مهمی که در سئو تصاویر و همچنین جلب اعتماد کاربر تاثیر به سزایی دارد استفاده از تصاویر بومی و محلی است به عنوان مثال به جای استفاده از تصاویر شرکت های خارجی از شرکت خودتان عکس تهیه کنید و درون وبسایت خود استفاده کنید تا باعث جلب توجه و جلب اعتماد کاربر شود.

 

تگ alt را استفاده کنید

تگ alt یا alternative یا متن جایگزین اتریبیوتی است که درون تگ src قرار می گیرد و به این دلیل استفاده می شود که اگر هر وقت به هر دلیلی عکس لود نشد متن جایگزین نمایش داده شود با توجه به پیشرفت های گوگل در مسیر سئو و ارائه ی بهترین نتایج هنوز شاهد تشخیص متون به کار رفته در تصاویر توسط گوگل نبودیم پس باید گوگل راه حلی را برای عکس های به کار رفته در سایت و ارتباط آن با محتوا یافته باشد و آن متن جایگزین یا همان تگ alt است دقت کنید تگ alt برای تصاویر مانند انکرتکست است برای لینک ها پس رعایت این مورد به شدت در بهینه سازی تصاویر سایت کمک می کند.

 

نام تصاویر را انگلیسی بنویسید

یکی از نکات بسیار مهم و بحث برانگیز در سئو تصاویر نام گذاری آن است عناوین و نکات زیر را در نام گذاری تصاویر سایت خود رعایت کنید تا بهترین نتیجه را بگیرید.

  • نام تصاویر را فارسی یا فینگیلیش قرار ندهید.
  • از – به جای فاصله در نام گذاری تصاویر استفاده کنید.
  • نام تصاویر شامل کلمات کلیدی باشد.

ادامه مقاله در لینک زیر

http://stylenet.ir/image-optimization-for-seo

3 پاسخ

1 امتیاز مثبت 0 امتیاز منفی
پاسخ داده شده مهر 17, 1397 توسط wd98

جدای از بهینه سازی و سئو، برای بهینه سازی حجم تصاویر بدون افت کیفیت هم سایت های زیر پیشنهاد میشه:

برای فرمت PNG:

http://compresspng.com

 

برای فرمت JPG:

http://compressjpg.com

0 دوستدار 0 امتیاز منفی
پاسخ داده شده مهر 21, 1397 توسط NimaHasanzade
من هم از سایت https://imagecompressor.com/ برای بهینه سازی و کاهش سایز عکس ها بدون کاهش کیفیت استفاده می کنم که خیلی خوبه و راضیم.
1 امتیاز مثبت 0 امتیاز منفی
پاسخ داده شده آبان 8, 1397 توسط bugatti2018
ممنونم بابت اطلاعات خوبی که به اشتراک گذاشتید

به انجمن وبمستر خاکستری، تخصصی ترین انجمن دیجیتال مارکتینگ در ایران خوش آمدید. شما در اینجا می توانید به بحث و تبادل نظر در حوزه دیجیتال مارکتینگ و بازاریابی اینترنتی بپردازید.

عضویت شما در این انجمن، به معنای پذیرفتن تمامی قوانین انجمن می باشد.

جدیدترین مقالات در وبمستر خاکستری

روش های افزایش ترافیک وبسایت

همه چیز درباره سوشیال سیگنال

محتوا سازی در اینستاگرام

ثبت نام دوره رایگان سئو محتوا

...